Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Bucatarie traditionala sau minimalista? EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Bucatarie traditionala sau minimalista?

2 participanți

In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de jacqueline Mier Sept 21 2011, 02:32

Buna fetelor!
Care credeti ca este cea mai buna solutie in mobilierul de bucatarie, restaurare sau aruncat la "gunoi" si cumparat altul?
Am vreo 2 corpuri de bucatarie care s-au dus pe apa sambetei si nu stiu daca se merita sa le restaurez sau sa-mi iau alta bucatarie. Am renovat apartamentul si ar fi frumos sa fie totul nou Bucatarie traditionala sau minimalista? 41589. Dar este un dulap in bucatarie care imi este foarte drag, il am de la bunica mea.
Stiu ca vintage este la mare efect acum, dar ma incanta si design-ul minimalist.

jacqueline
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 11/06/2010

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 13/10/1986
Varsta : 37

http://comunicpasiuni.ro

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de Alex Mier Sept 21 2011, 02:42

Pai depinde cum arata respectivul corp, daca s-ar putea integra in peisaj si, cel mai important, daca nu cumva restaurarea lui nu costa mai mult decat unul nou.

Cred ca ne-am putea da cu parerea mult mai avizat daca am vedea si poze cu apartamentul renovat, cu corpul and co, sa ne facem o idee despre stilul tau si ce iti place.
Alex
Alex
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 19247
Data nasterii : 23/07/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de jacqueline Mier Sept 21 2011, 02:44

Bucatarie traditionala sau minimalista? 41589 bun o sa fac cateva poze, la bucatarie in esenta si cu corpul ca sa va faceti o imagine. Bucataria mea este destul de mica, dreptunghiulara. De altfel cum sunt toate bucatariile din apartamentele romanesti. :))

jacqueline
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 11/06/2010

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 13/10/1986
Varsta : 37

http://comunicpasiuni.ro

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de jacqueline Mier Sept 21 2011, 04:09

Bucatarie traditionala sau minimalista? Vechi [/img]


Sper sa fie ok cum am updatat... bucataria pare mai mare in poza, desi credeti-ma ca nu e. Si acesta este dulapul :).[img]Bucatarie traditionala sau minimalista? Bucatariegoala [/img]

jacqueline
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 11/06/2010

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 13/10/1986
Varsta : 37

http://comunicpasiuni.ro

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de Alex Mier Sept 21 2011, 04:16

E bucatarie deschisa, Jaqueline? Asa pare. Si in niciun caz nu pare bucatarie de apartament comunist.

Corpul e pur si simplu wow, e foarte frumos, dar mi se pare ca ai putea sa il folosesti, dupa reconditionare, si in alta camera, nu obligatoriu in bucatarie...

Cat spatiu ai in bucatarie? Ca daca chiar te decizi sa iei mobila, va trebui sa iei din aia pe colt. Estimez ca sunt cam 2,5 m sau poate chiar 3 pe cele 2 laturi, o sa gasesti mobila muuulta si frumoasa la dimensiunile astea.

Eu sunt experta in asa ceva Bucatarie traditionala sau minimalista? 417324 ca abia ce ne-am luat si noi mobila, numai ca la noi a fost mai aiurea, trebuia sa ne incadram in spatiu, mai mult de 1,30 n-am putut sa luam. Asa ca am luat o mobila de 1,60 m, dulapurile de sus le-am pus pe toate dar ma reuntat la masca de chiuveta ca nu mai incapea, plus ca aveam deja masca de chiuveta un pic mai incolo. O sa pun si eu poze ca cred ca nu ma exprim prea coerent Bucatarie traditionala sau minimalista? 417324 Ideea e asa: fostul balcon s-a transformat intr-un sfert de bucatarie unde avem chiuveta si aragazul.
Alex
Alex
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 19247
Data nasterii : 23/07/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de jacqueline Mier Sept 21 2011, 04:27

cum ziceam Alex, pare in poza mult mai mare decat este in realitate :)). Este deschisa in living, am spart peretele din stanga unde era usa spre sufragerie si in dreapta este un balcon. Este putin ciudatel facut.
Are 2m latime si 3 lungime... Eu mi-as fi dorit tare mult o bucatarie cu insula <3.
Asa ceva: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=243064945730931&set=a.243064745730951.56780.104167532954007&type=1&theater
Tu ce tip de mobila ai si din ce material, ca si aici am o problema cu palul (nu vreau sa mai aud de el Bucatarie traditionala sau minimalista? 417324 )

jacqueline
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 11/06/2010

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 13/10/1986
Varsta : 37

http://comunicpasiuni.ro

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de Alex Mier Sept 21 2011, 04:43

Problema e ca nu prea gasesti altceva decat pal (sau rumegus aglomerat, spune-i cum vrei Bucatarie traditionala sau minimalista? 417324 ). Sau daca gasesti, te usuca de bani.

Noi o avem pe asta: http://www.dedeman.ro/ro/bucatarie-marina-wenge/C-37-100-3539/produs.html

Nu e neaparat ce ne-am fi dorit, dar se incadreaza in dimensiuni. Plus ca eu am tinut musai sa aiba si un corp cu sertare, e extrem de practic.

Surprinzator, se aseaza bine in bucatarie si arata bine de tot.
Alex
Alex
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 19247
Data nasterii : 23/07/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de jacqueline Mier Sept 21 2011, 06:21

Imi place foarte mult culoare bucatariei tale. Eu mi-as dori-o pe cea de la Svea fiindca dupa cum ai vazut nu prea am lumina naturala.
Astfel as vrea sa optez pt o culoare deschisa la mobila. Acum citeam pe la ei pe site ca mobila este din lemn, o sa cer o cotatie de pret sa vad ce si cum Bucatarie traditionala sau minimalista? 41589.

jacqueline
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 11/06/2010

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 13/10/1986
Varsta : 37

http://comunicpasiuni.ro

Sus In jos

Bucatarie traditionala sau minimalista? Empty Re: Bucatarie traditionala sau minimalista?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum