Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

+46
deena
Joice1
Tweety Laura
iuli
Affair
Mirella
Alex
c@t
irris
chatte
RamonaEmy
ritza
JoannaJo
Dianka
Purple Owl
Gabi
icabica
Jossette
Mika20
Amber
Andrela
simonica
DaniHeart
olimpie
Alexia
ale*
isis
Castiel
dulcinika007
Morcovel
Bast
vero79
greeneyes
andraa
alesonne
kiki
Inanna
isa1980ro
Squint
deadrose
Bones
Endorfina
Raven
Criiis
bijouxdemonange
Daiana
50 participanți

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Mier Apr 21 2010, 04:50


Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Mier Apr 21 2010, 04:54

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 ce dulce eeeeeeeeeee Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 ce mutrita are!
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Mier Apr 21 2010, 10:20

nu e banc, e o "discutie" reala intre un prieten de-al meu si cineva din lista lui Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
prietenul asta are de cateva zile la status "ce beau pestii cand le e sete???" Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324


horroriuss: ce plm beau pestii aia cand le e sete?
horroriuss: ca deja ma disperi !!!!
horroriuss: ce beau ??
id_de_test:
horroriuss: CE p@@a MEA BEAU !
horroriuss: ?
horroriuss: e obsedant
horroriuss: zi
horroriuss is typing...
horroriuss: am suportat o saptamana
Me:
horroriuss: bun deci eu daca as fi un mare sultan ceva
horroriuss: ti-as pune ghicitori
horroriuss: si la fiecare ghicitoare nestiuta
horroriuss: 0,5 cm de p@@a jos
horroriuss: scuuurt tati
id_de_test: cat te-a afectat statusu
id_de_test:
horroriuss: da plm... AM AJUNS SA CAUT IN GOOGLE !!!!! NAH !
horroriuss: hai ca plec
horroriuss: bag p@@a in pestii tai !
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Joi Apr 22 2010, 20:17

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Joi Apr 22 2010, 21:43

1. Japonezii consuma foarte putine grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat romanii.
2. Mexicanii consuma multe grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat romanii.
3. Chinezii beau foarte putin vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord decat romanii.
4. Italienii beau mult vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord decat romanii..
5. Nemtii beau foarte multa bere, consuma foarte multi carnati si grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord decat romanii. CONCLUZIA: Mancati si beti tot ce vreti. Se pare ca faptul ca sunteti romani e ceea ce va omoara

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Joi Apr 22 2010, 21:51

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Dum Apr 25 2010, 18:44

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Squint Mar Apr 27 2010, 05:49

Ce tari sunt Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324

Vin si eu cu un banc pe care l-am primit pe netlog de la cineva...

Mari emotii in familia Tzaca din Bobohalma - fiul mai mare este plecat la oras, sa dea examen pentru angajare in armata... Nu dupa mult timp, acesta revine victorios:
- Mama, tata, am luat examenul cu brio!
- Uraaa, bravo, baiete - chestia asta trebuie sarbatorita!!! striga tatal plin de mandrie... Dar ia spune-mi, ce intrebari ti-au pus?
- Pai, mi-au cerut sa le arat pe harta Marocul si m-au intrebat cat face 3x7!?
- Si?
- Si... le-am aratat Italia cu indicatorul si le-am spus ca 3x7 = 22!
- Bine, bai idiotule, Marocul e in Africa, nu in Europa, iar 3x7 = 21, nu 22!!!
- Se prea poate tata, dar, crede-ma, dintre toti candidatii, eu am fost cel mai aproape de raspunsurile corecte!!!

Squint
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/10/2008

Numarul mesajelor : 3127
Data nasterii : 06/03/1981
Varsta : 43

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Mar Apr 27 2010, 07:42

am auzit ceva super tare aseara. mie imi plac bancurile seci...asadar:
-Care este diferenta dintre un crocodil?
-E mai mult lung decat verde!!!! Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Squint Mar Apr 27 2010, 07:55

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324

Un baietel si o fetita mergeau la aceeasi scoala si cu timpul au devenit prieteni.
In fiecare zi ei stateau impreuna si isi mancau sandwichurile. Au descoperit impreuna ca amandoi isi aduceau in fiecare zi sandwichuri cu PUI !! Acest lucru s-a intamplat pana in clasa a IV-a el si a V-a ea, cand intr-o zi el descopera ca sandwich-ul ei nu mai era cu PUI.
El spune: "Hei cum se face ca nu mai manaci pui, nu-ti mai place?"
Ea raspunde: "Imi place foarte mult, insa a trebuit sa ma opresc sa mai mananc."
"De ce?" intreba el...
Ea arata catre poala ei si spuse: "Pentru ca au inceput sa-mi creasca mici pene aici jos.."
"Lasa-ma sa vad" spuse el.
"Ok" zise ea si isi ridica fustita.
El se uita si spuse:" Ai dreptate! Mai bine nu mai manaci sandwichuri cu pui !!"
El a continuat sa-si manace sandwichurile sale cu pui pana intr-o zi cand si-a adus unul cu unt de arahide.
Acesta ii spune fetitei: "A trebuit sa ma opresc din mancat sandwichuri cu pui si eu, au inceput sa-mi creasca si mie mici pene acolo jos !!"
Ea il intreba daca poate sa vada si ea, iar el isi trase pantaloni jos !!
Ea exclama " "Vai dragul meu, este prea tarziu pentru tine! Tie deja ti-au crescut gatul si margelele !!! Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324

Squint
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/10/2008

Numarul mesajelor : 3127
Data nasterii : 06/03/1981
Varsta : 43

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de JoannaJo Sam Mai 01 2010, 22:57

Campionatul mondial de furat:Finala(care echipa fura mai multe electrice dintr-o hala in 30 de minute)

In finala au ajuns:SUA,Franta si Romania.

Intra echipa din SUA:dupa 30 min. deabia se cunostea ca intrase cineva in hala.

Intra echipa din Franta:dupa 30 de min. parca se vedea ca lipseste cate ceva din hala.

Intra echipa Romaniei:dupa 5 min. cineva intreaba : "Sefu,luam si prizele?"
JoannaJo
JoannaJo
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 29/06/2009

Numarul mesajelor : 1275
Data nasterii : 04/08/1992
Varsta : 31
Localizare : Iasi :X:X:X (Orasul celor 7 coline)
Stare de spirit : inca mai exista!

http://joanna-ioana.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de chatte Dum Mai 02 2010, 00:25

ce tare e joanna Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324

fraaaise Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 02 2010, 09:02

Pudoare
Ce spune semaforul când vede o maşină? „Nu te uita, mă schimb!”

(Fără) Teamă
Un om se afla pe scaunul electric. Călăii săi erau gata să declanşeze procedura de execuţie, când omul începu să sughiţe. Gardianul care-l păzea îl întrebă: „Ai vreo ultimă dorinţă?”
La care omul răspunde: “(hîc) Da... (hîc), vă rog, (hîc) aţi putea să mă speriaţi un pic?”

Speranţă
Dimineaţa, la trezire, o femeie îi spune soţului ei: „Am visat azi noapte că mi-ai dăruit un colier de perle de Sfântul Valentin. Ce crezi că înseamnă asta?” „Vei afla diseară”, răspunse el. În amurg, el se întoarse acasă cu un pacheţel pe care i-l dădu soţiei. Încântată, ea îl deschise şi găsi înăuntru o carte intitulată: „Interpretarea viselor”.

Grijă
Un bărbat conduce pe autostradă având doi pinguini în maşină când e oprit de poliţie. După ce îi verifică actele poliţistul vede cei doi pinguini şi îi spune şoferului că trebuie neapărat să-i la grădina zoologică. Acesta este de acord. După două luni poliţistul are surpriza să îl oprească din nou pe omul nostru, care ducea în maşină aceiaşi doi pinguini care de data aceasta purtau ochelari de soare şi mâncau îngheţată. „Parcă ţi-am spus să duci animalele la grădina zoologică”, îl admonestă poliţistul. „Păi, i-am dus! Iar acum îi duc la plajă!”

Ce înseamnă emoţii amestecate?
Soacra căzând de pe un vârf de munte înalt în maşina ta nou-nouţă.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 02 2010, 21:20

FEMEILOR !!!
Amintiţi-vă că un strat de praf protejează lemnul mobilelor...
O casă se transformă în cămin când poţi să scri "Te iubesc" pe praful de pe mobilă.
Eu singură munceam cel puţin 8 ore în fiecare sfârşit de săptămână pentru a lăsa totul perfect "pentru cazul că vine cineva". In final, am înţeles că "nu venea" nimeni, pentru că toată lumea îşi trăia viaţa petrecând-o bine !!!
Acuma, dacă vine cineva, nu trebuie să explic în ce condiţii este casa : sunt mult mai interesaţi să mă asculte despre lucrurile pe care le-am făcut ca să-mi trăiesc viaţa şi să mă distrez.
Dacă nu ţi-ai dat seama...Viaţa este scurtă, petrece-o bine !
Fă curat, dacă e nevoie...
Dar ar fi mai bine să pictezi un tablou sau să scrii o scrisoare, să faci o prăjitură sau un desert, să plantezi o sămânţă, să te gândeşti la diferenţa între "a vrea" şi "a trebui".
Fă curat, dacă e nevoie, dar nu ai mult timp...
Cu atâtea plaje pentru înotat şi munţi de escaladat, râuri de navigat, o berică de băut, muzică de ascultat, cărţi de citit, prieteni de iubit şi viaţă de trăit.
Fă curat, dacă e nevoie, dar...
Lumea de afară : cu soarele pe faţă, aerul în păr, zăpada care cade, o răpăială de ploaie...Ziua asta nu se mai întoarce...
Fă curat, dacă e nevoie, dar...
Ţine cont că bătrâneţea va sosi şi nu mai eşti ca acuma...Şi când îţi vine rândul să pleci, te vei transforma tot în praf.
Transmite-l tuturor femeilor minunate din viaţa ta...
Eu am facut-o deja !


Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Lun Mai 03 2010, 05:56

La restaurant:
- doamna, sotul dvs a cazut sub masa.
- nu dl-e, sotul meu tocmai a intrat pe usa!

Echipa de constructii rutiere:
- baieti, n-am primit lopetile.
- nu-i nimic, o sa ne sprijinim unul pe altul.

Politistul opreste un camion:
- e a treia oara cand va opresc si va atentionez ca va curge masina.
- iar io a treia oara va spun ca asta e masina de udat carosabilul.

Poetul se plimba cu iubita prin parc:
- ce frumos e apusul - spune ea.
- taci, nu vreau sa vorbesc despre servici.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Lun Mai 03 2010, 06:01

La medic:
- mai intai vestea buna: vom boteza o boala cu numele dvs.

Elevul este ascultat la ora de religie:
- enumerati cele 10 porunci in ce ordine vreti.
- 3, 6, 1, 8, 4, 5, 9, 2, 10, 7.

Dupa operatie dr in vizita medicala la blonda.
pacienta intreaba: - dl dr la cat timp dupa operatie pot sa-mi reiau viata sexuala?
dr usor incurcat: - d-soara, stiti, sinteti prima pacienta operata la amigdale care intreaba asa ceva.

Blonda ii povesteste unei prietene: sint atat de fericita cu cei 3 copii ai mei.
-si nu mai vrei inca unul?
-nu, pt ca am auzit ca in lume fiecare al patrulea copil e chinez.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Mar Mai 04 2010, 06:54

Îţi dai seama că eşti din Cluj dacă... (grup pe facebook)

https://www.facebook.com/group.php?gid=111504305536207

1. ...te-ai săturat să vezi statuia lui Matei Corvin acoperită de schele;
1A. ...dacă știi că statuia Sfântului Gheorghe nu e cea dintre două licee, ci sculptura care a fost mutată de comuniști din Piața Păcii și dacă știi unde se află şi, mai ales, unde ar trebui să se afle statuia Sfintei Maria;
2. ...nu știi care sunt străzile Bolyai Janos, Hermann Oberth sau I.C. Brătianu, deși treci zilnic pe ele; numești strada I.M. Klein – strada cu Bulgakovu’ și Iuliu Maniu – strada în oglindă;
3. ...ajungi mai repede la Viena decât la București;
4. ...faci diferența dintre Nico și Big Apple;
5. ...știi de ce a ars de fapt Janis Stuf;
6. ...ai trăit experiența șaselui de dimineață;
7. ...te-ai enervat când ai văzut „noua” Piață a Unirii;
8. ...știi înjura la fel de bine, atât în română, cât și în maghiară;
9. ...numești Bucureștiul „Lamitici” ;
10. ...știi cine își dă întâlnire noaptea în Parcul Mare și în Pădurea Hoia-Baciu;
11. ...știi tot felul de povești ciudate despre catacombele din Piața Unirii, Anna Báthory, sau casele de toleranță de pe actuala stradă Dragalina;
12. ...trăiești într-un oraș cosmopolit: tramvaiele sunt nemțești, autobuzele franțuzești etc.;
13. ...ai auzit de locuri precum Someșul Rece, Șuncuiuș, Poiana Zânelor;
14. ...asculți „Radio Impuls” de dimineață;
15. ...faci diferența dintre moți și mocani;
16. ...știi ce este un mitic și un sudist;
17. ...te întâlnești cu prietenii „la clopot” sau „la coada calului”;
18. ...îți duci prietenii străini în Janis;
19. ...când vrei să-ți faci abonament pe transportul în comun, ai nevoie de poză, bani (mărunți!), și mult timp la dispoziție;
20. ...eviți mașinile cu numerele IF, IL, MH, DB și știi că toate mașinile cu număr de București sunt, de fapt, luate în leasing;
21. ...respecți așa cum se cuvine o Varză á la Cluj, o sticlă de Ursus și un Vargabéles;
22. ...te întrebi de ce e orașul atât de aglomerat la ora la care oamenii ar trebui să fie la serviciu;
23. ...habar n-ai de ce pe dealul care oferă cea mai mare vizibilitate din oraș e o cruce imensă;
24. ...știi cine au fost Lulu, Ionică şi Generalu și apariția unui individ îmbrăcat din cap până-n picioare în culori fosforescente nu te mai surprinde;
25. ...numele a peste jumătate dintre colegii tăi de clasă se termina în „-an”;
26. ...știi ce înseamnă lucicoș, a duhăni, fercheș, mintenaș și a țuca;
27. ...când erai mic, te dădeai în „hintă”, trăgeai linii drepte cu un „liniar” și jucai mâță fără să știi ce-i aia „leapșă”;
28. ...recunoști „boactării” înainte să se suie în troleibuz;
29. ...ești student la / ai absolvit / predai la / lucrezi pentru / ai avut cel puțin de câteva ori în viață de-a face cu Universitatea Babeș-Bolyai;
30. ...știi că Piezișa nu e o stradă, e o atitudine;
...faci diferența dintre „servus” și „servustoc”, știi ce înseamnă „Szia!”și te uiți ciudat dacă cineva te salută cu „Bună!”;
31. ...ai fost cel puțin o dată la băut pe Cetățuie;
32. ...90% din călătorii de pe autobuz au peste dublul vârstei tale;
33. ..știi ce este kürtős kalács și chiar îți place;
34. ...ai fost pe platoul Sălii Sporturilor, la Festivalul Berii;
35. ...știi cel puțin 5 moduri de ajunge din Piața Avram Iancu în Piața Păcii;
36. ...ești convins că Clujul e cel mai „fain” oraș din țară și ai spus cel puțin o dată că ar trebui să fie capitala României;
37. ...îți amintești de când s-a schimbat traseul șaptelui și de toți cei care încurcau troleibuzele;
38. ...toate locurile au pentru tine două silabe: Memo, Doro, Cetă, Inso, Matei;
39. …știi că U e mai mult decât o literă din alfabet;
40. ...te întrebi zilnic dacă avionul ăsta o să aterizeze în capăt pe Dorobanților;
41. ...„îți iei palme” dacă trimiți o fată pe Calea Turzii;
42. ...știi că Avram, Matei și Mihai nu sunt simple nume;
43. ...folosești „no” și „ioi” ca semne de punctuație;
44. ...ai mâncat cel puțin o dată pită cu unsoare și ceapă în baruri;
45. ...când spui de unde ești, lumea te întreabă de Funar;
46. ...cunoști locuri precum B-dul Petru Groza, Str. 6 Martie, Piața Libertății sau Parcul Engels;
47. ...ai colegi „de facultă”, cu care ai cursuri „pe 8”;
48. ...România de dincolo de Apahida are pentru tine o existență mai mult teoretică;
49. ...toate mărcile par a începe cu „Napo” sau a se termina în „de Cluj”;
50. ...ai murit de râs când ai auzit primele 3 reclame de la ERDEESH și restu' ți s-au părut comerciale;
51. ...rostești „oa” într-un singur sunet;
52. ...îți amintești când Diesel era singurul bar nou din centru, iar Metro singurul magazin mare de lângă oraș;
53. ...asculți Paprika Radio, chiar dacă nu știi ungurește;
54. ...știi că Bulgaria nu o e țară, Observatorul nu-i observator, Irisul nu-i neapărat o parte a ochiului, Bună Ziua e mai mult decât un salut, Dâmbul nu-i un dâmb oarecare, Chios nu e o insulă din Grecia, iar Borhanci nu-i un nume de țigan;
55. ...ai șezut vreodată pe o bancă „tricoloră”;
56. ...cel puțin o treime din oraș se află în spate la Sora;
57. ...schimbi avioanele la Budapesta;
58. ...folosești denumiri prescurtate – BCU, UBB, FSEGA și te aștepți ca toată lumea să știe ce înseamnă;
59. ...mergi la Tarnița ca la piscină, numa’ că mai off-road;
60. ...ai auzit de Rozi și de Rabă și-ți pare rău că nu mai sunt la televizor;
61. ...nu ești surprins când cineva îți spune că locuiește „în groapă”;
62. …te întâlnești tot timpul cu cineva cunoscut pe Eroilor;
63. …tu sau părinții tăi ați avut bani la Caritas;
64. …te-ai dat cu scările rulante de la Central;
65. …ai fost cel puţin o dată cu “gagica” la film la Republica;
66. …ai mâncat broscuță, savarină, cremeş sau ecler la Carpaţi;
67. ...dacă ştii că la tăţi ni-i greu Wink
65. …ai fost cel puţin o dată cu “gagica” la film la Republica;
66. …ai mâncat broscuță, savarină, cremeş sau ecler la Carpaţi;
67. ...dacă ştii că la tăţi ni-i greu Wink (read less)
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Mier Mai 05 2010, 22:52

Un bărbat supărat sună la pompieri ca să raporteze un incendiu în cartier.
Operatorul îl întreabă:
- Cum ajungem acolo?
Bărbatul răspunde:
- Pai nu mai aveţi maşinile alea mari şi roşii?

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Joi Mai 06 2010, 01:02

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Vin Mai 07 2010, 01:11

I: In cazul ruperii prezervativului ce putem face ?
R: Cruce.

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Inanna Vin Mai 07 2010, 01:13

I: Cum se pune un prezervativ pe obiectul muncii?
R: Depinde. Daca esti strungar sau sofer de autobuz e mai dificil.
I: sunt virgina, as vrea sa-mi incep viata sexuala. Mi-e frica. Dati-mi si mie un sfat.
R: Jack Daniel’s Old Time, Old No. 7 Quality Tenessee Sour Mash Whiskey. But you can just ask for Jack.
I: Cum stii daca ai orgasm?
R: Prietenul tau se da jos de pe tine si adoarme.
I: Daca ma masturbez penisul imi va creste?
R: Da, dar dupa ce termini se micsoreaza iar.
I: Cum e prima data la fete?
R: Depinde daca te duci singur sau cu prietenii.
I: Ma apara prezervativul de retard mintal?
R: Deja e tardiv sa iti faci probleme.
I: Daca am penisul mai mic decat prezervativul?
R: Mwahahahaha! Indeasa ceva pe langa el, macar sa nu fluture.
I: Cat de mare trebuie sa fie penisul ca sa pot folosi un prezervativ?
R: Lasa asta. Mai intai trebuie sa poti folosi penisul.
I: Daca continui sa fac sex de 10 ori pe zi pot avea probleme mai tarziu ?
R: Asa sper. Asa ar fi drept!

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Vin Mai 07 2010, 01:15

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de irris Vin Mai 07 2010, 02:25

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
irris
irris
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 10/06/2009

Numarul mesajelor : 3431
Data nasterii : 18/11/1982
Varsta : 41

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Dum Mai 09 2010, 19:33

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Joi Mai 20 2010, 08:04

O fata era in pat cu iubitul ei, Cristi. La care el impingea si ea
tipa. Apoi ea a inceput sa ii povesteasca ca a citit o carte noua…iar
el a intrebat de cine e scrisa? Cartea era scrisa de Ahgatta Cristi.
Dar fiindca el impingea ea a raspuns: Ah gata Cristi!!!

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Joi Mai 20 2010, 08:04

Bulă şi Iţic se gîndesc să plece în Germania şi să facă trafic de
veveriţe.Neştiind unde să le pună, le ascund în chiloţi. La graniţă,
Bulă trece şi pe Iţic îl prind. După cîţiva ani, Bulă se întoarce şi îl
întreabă:
- Bă Iţic, cum de te-au prins?
- Bă Bulă, cînd mi-au confundat gaura fundului cu scorbura, am
rezistat. Cînd mi-au confundat c****le cu nucile, iar am rezistat. Dar,
cînd au vrut să bage nucile în scorbură, n-am mai rezistat!
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Joi Mai 20 2010, 08:05

La miezul noptii.. la trecerea in 2010 , omul isi trezeste nevasta fiindca avea chef sa faca sex.
Aceasta , pe jumatate adormita, ii spune :
- Dar de ce trebuie sa ma trezesti, draga? Doar stii unde le gasesti pe toate !!!
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Sam Mai 22 2010, 06:47

Bulisor, tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?
- Visez sa fiu miliardar, ca tatal meu.
- Pai ce, tatal tau e miliardar?
- Nu, si el viseaza.

Era Bula soldat la parasutisti. In avion, comandantul in pune sa sara. Sare bula si nu se deschide parasuta ... in cadere, il vede pe unul care venea cu viteza, de jos.
- Baaaa cum se deschideee parasutaaa?
- Nu stiu ... eu sunt de la Distrigazzz!!

Doctorul il intreaba pe Bula:
- Spune-mi, te rog, cum te protejezi cand faci sex?
- Domnule doctor, sunt foarte precaut, folosesc prezervativ si manusi chirurgicale!
- Si partenera?
- Care partenera?!

Bula in China se ia la bataie cu un ninja. Se bat ei ce se bat si se hotaresc sa dea fiecare cate o lovitura. Care da mai tare e mai bun.
"Bang" ninja una in gura lu Bula doarme 2 zile. Se trezeste Bula:
- Ce a fost asta, mah?
- Cheia dragonului.
Dupa aia Bula "bang" una in gura. Se trezeste ninja peste 2 saptamani.
- Ce-a fost asta, mah?
- Cheia franceza.

Bulă completează o fişă personală pentru angajare. La data naşterii trece 15 august.
- În ce an? întreabă funcţionara de la oficiul forţelor de muncă.
- În fiecare an!

Care este cea mai tare valuta? intreaba invatatoarea.
- Euro, Dollar, Lira sterlina! striga elevii.
- Ciocanul libanez! zice Bula.
- Ce??? Nici nu exista asa ceva, de unde ai auzit asa ceva? intreaba invatatoarea.
- Pai a zis sor-mea ca daca libanezul ii mai da doua ciocane isi ia apartament!

- Nevasta, pregateste-mi costumul cel negru, ca mi-a murit un coleg si ma duc la inmormantare, zice Bula.
La intoarcere, ii spune sotiei:
- Vai, draga, ce lume prost crescuta a luat parte la inmormantare. Sa vezi, cand a inceput sa cante fanfara, eu am fost singurul care m-am dus s-o invit pe vaduva la dans.

Intr-o noapte vin hotii in casa la Bula. Cauta ei ce cauta si nu gasesc nimic. La un moment dat se trezeste nevasta lui Bula:
- Bula! Bula! Bula, trezeste-te, au venit hotii!!
- Taci femeie! Eu ma ascund de rusine ca nu avem nimic in casa si tu urli in gura mare.

- Tata, vreau sa ma insor, zice Bula.
- Cu cine?
- Cu Janos.
- Imposibil, Janos e ungur.

Merge Bula in armata, iar capitanul, smecheras din nastere, ii zice:
- Bula, du-te pana la piatra aia de departe si spune-mi daca sunt acolo!
Bula executa, se intoarce transpirat si zice:
-Permiteti-mi sa raportez: Da, sunteti acolo!
Capitanul, curios, intreaba:
- Si ce fac ?
Bula:
- Permiteti- mi sa raportez: Nu stiu. Sunteti acoperit cu o hartie si va bazaie mustele!

Profesorul il intreaba pe Bula:
- Bula, ce este patria?
- Nu stiu!
Il intreaba pe Vasile:
- Vasile ce este patria?
- Patria este mama mea!
Profesorul il intreaba pe Bula din nou:
- Bula ce este patria?
- Patria este mama lui Vasile!
- Nu, Bula, patria este si mama ta! Ia zi, ce ai inteles?
- Ca eu sunt frate cu Vasile

Mama lui Bula statea de vorba la cofetarie cu doua vecine. Subiectul: Ce multi bani cistiga copiii lor.
Prima:
- Vasile, baiatul meu, a ajuns mare chirurg si are atit de multi bani incit a facut cadou o masina unui prieten de-al lui.
A doua:
- Gheorghita , baiatul meu, a ajuns mare avocat si are atitia bani incit a facut cadou un apartament unui prieten de-al lui. Mama lui Bula:
- Bula al meu n-a invatat nimic, nu s-a ales nimic de el, e somer, se drogheaza. Si colac peste pupaza e si homosexual. Norocul lui e ca are doi amanti, unul doctor si unul avocat, care i-au facut cadou o casa si o masina.

Invatatoarea la scoala ii intreaba pe copii:
- Vasilica, ce-i tatal tau?
- Gunoier.
- Nu se spune gunoier, ci functionar la Salubritate. Petrica, ce-i tatal tau?
- Gropar.
- Nu se spune gropar,ci functionar la Pompele Funebre. Bula, ce-i tatal tau?
- Disk-Jokey la Mystic Club.
- Cum adica?
- Clopotarul bisericii.

Bula vede pe strada o domnisoara sexi, cu un catel in brate.
- Ce n-as da sa fiu eu in locul catelusului!
- Nu cred, il duc la veterinar sa-i taie coada!

Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.
Bula continua:
- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase... si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru', vede bine?
Mama:
- Da, vede bine, de ce intrebi?
- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

Prima zi de scoala, inainte de 1989. Se face aranjarea in banci. Invatatoarea ii chestioneaza pe boboci:
- Ionescu, ia zi-mi tu ce face tatal tau.
- Pai, tata e la o macelarie.
- Aa, Ionescu, treci tu in prima banca, sa fii mai aproape, ca poate apreciaza taticu'... Popescu, da' taticul tau ce face?
- Tata e la o benzinarie.
- Popescule, treci tu in prima banca si Ionescu in banca a doua. Bula, dar tatal tau ce face?
- Pai.. tata e la Securitate.
- Ooo, treci tu Bula in prima banca, Popescu in banca a doua, Ionescu in banca a treia. Auzi, Bula, da' ce face tata la Securitate?
- Habar n-am, ca abia aseara l-au saltat!

Bula vorbea cu un om:
- Bula tu o iubesti pe mami?
- Nu ca ma bate mereu!
- Dar il iubesti pe tati?
- Nu ca ma bate mereu!
- Dar pe cine iubesti tu?
- Eu iubesc echipa de fotbal Dinamo, ca nu bate pr nimeni!!!

La facultate profesorul le tine un discurs studentilor despre bunele maniere:
- Cunoaseti o fata si o invitati la un restaurant. In timpul mesei trebuie sa va duceti la baie. Popescu, cum te-ai scuza?
- Domnisoara trebuie sa ma duc sa urinez, scuzati-ma o clipa.
- Foarte urat! Ionescu, tu cum ai spune?
- Va rog domnisoara sa ma scuzati o clipa ca am nevoie la toaleta!
- Este mai bine, dar nu este frumos sa pomenesti de toaleta in timpul mesei! Bula tu cum ai spune?
- Domnisoara, scuzati-ma o clipa deoarece trebuie sa dau mana cu un vechi prieten cu care am facut armata si pe care sper sa pot sa vi-l prezint in aceasta seara!

Un elev intreaba:
- Doamna profesoara, cine ne-a adus pe noi pe lume?
- Barza, ati auzit?
Si ii ia pe toti in parte.
- Ionel, ai inteles?
- Da, dna profesoara!
- Vasilescu, ai inteles?
... si ajunge la Bula:
- Ai inteles, Bula?
Bula, sta putin pe ganduri si intreaba:
- Barza-i cea care sta intr-un picior?
- Da.
- Nu cred ca se culca tata cu asa ceva!

Dupa un pescuit norocos Bula se pregateste sa friga un peste la gratar.
- Nu crezi ca mai inainte de a-l frige ar trebui spalat? spune mama sa.
- Mereu imi pui intrebari anapoda. De ce sa-l mai spal? Nu a stat toata viata lui in apa?

Profesoara le vorbeste copiilor despre SIDA:
- Stiti, sida se poate lua prin contact el-ea, ea-ea, el-el.
In spatele clasei, Bula ridica mana.
- Ce e Bula? intreaba profesoara.
- Voiam sa stiu daca este vreun pericol la contactul EU-EU.

- Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ia zi ce-a avut?
- Ceva bijuterii, un televizor color, si putine economii....
- Nu asta, vroiam sa intreb ce i-a lipsit?
- Pai masina, o casa sau un apartament proprietate personala...
- Mai Bula! Vroiam sa stiu DE CE a murit.
- Pai a fost la noi in vizita, eu i-am spus sa mearga in pivnita sa aduca cartofi, sa facem piure si ea a cazut pe scari si si-a rupt gatul.
- Da... Ce ghinion! Si ce-ati facut atunci?
- Macaroane cu branza...

Prima zi: Bula arunca hartii in clasa:
Profesoara: Bula, tu arunci hartii?
Bula: Nu, doamna profesoara... sa moara mama daca eu arunc hartii !
Ajunge Bula acasa, ma-sa moarta.
A doua zi: Bula iar arunca hartii prin clasa.
Profesoara: Bula, chiar nu arunci tu hartii prin clasa?
Bula: Nu, doamna profesoara... sa moara sor-mea daca eu am aruncat hartii!
Acasa, sor-sa moarta.
A treia zi: Bula nu se mai satura sa arunce hartii.
Profesoara: Bula inceteaza cu hartiile....
Bula: N-am aruncat eu doamna profesoara, sa moara tata!
Ajuns acasa il vazu pe tac-su facandu-si bagajele...
Bula: Ce faci tata?
Tac-su: Uite, imi fac bagajele si-ar fi bine sa ti le faci si tu ca ne mutam de-aci...
Bula: Da' de ce?
Tac-su: Pai ii blestemat blocu' asta: Alaltaieri a murit ma-ta, ieri a murit sor-ta si azi a murit vecinu' de la 7!
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Sam Mai 22 2010, 06:50

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de c@t Sam Mai 22 2010, 08:03

i-am zis lu pui bancul cu dinamo...........doar eu am ras Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
c@t
c@t
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 29502
Data nasterii : 01/11/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Sam Mai 22 2010, 08:07

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 23 2010, 01:29

Pentru adulţii contemporani, pseudo-intelecto-neuro-ipohondri . . . . adică noi . . .


Se spune ca toate zilele trebuie sa mancam un mar pentru fier si o banana pentru potasiu. De asemenea o portocala pentru vitamina C, o jumatate de pepene galben pentru a imbunatati digestia si o cana de ceai verde, fara zahar,
pentru a preveni diabetul !
Toate zilele trebuie sa bei doi litri de apa (si apoi sa astepti timp dublu decat timpul pe care ti l-a luat ca sa le bei ).
Toate zilele trebuie sa mananci Activia sau iaurt, pentru a avea "L.Cassei Defensis", care nu stie nimeni ce este, dar se pare ca, daca nu bei un iaurt si jumatate in fiecare zi, incepi sa vezi lumea cam tulbure.
In fiecare zi o aspirina, pentru a preveni infarctul, si un pahar de vin negru, pentru acelas lucru. Si altul de vin alb, pentru sistemul nervos. Si unul de bere, pe care deja nu-mi mai amintesc pentru ce era. Daca le bei pe toate impreuna, chiar si daca faci o congestie, nu te mai preocupa si probabil nici nu te mai intereseaza.
Toate zilele trebuie sa mananci fibre. Multe, foarte multe fibre.
Trebuie sa faci intre 4-6 feluri zilnic, usoare, fara sa uiti sa mesteci de 100 de ori fiecare inghititura.
Facand un mic calcul, doar pentru a manca, iti ia cam 5 ore.
Ah, dupa fiecare mancare trebuie sa te speli pe dinti, adica: dupa Activia si fibre, dintii, dupa banana, dintii, dupa mar, dintii...si asa, daca ai dinti, fara sa uiti sa folosesti firul dentar, masajul gingiilor, o sorbitura de Plax...
(Mai bine umple cada si pune muzica, pentruca intre apa, fibra si dinti, iti vei petrece cateva ore aici, inauntru).
Daca dormi 8 ore si lucrezi alte 8, plus cele 5 pe care le folosim pentru mancare, fac 21.
Iti raman 3, in care intotdeauna se poate intampla ceva imprevizibil.
Dupa statistici, vedem 3 ore zilnic televizor.
Ei bine, deja nu se poate, pentru ca in fiecare zi trebuie sa mergi cel putin o jumatate de ora (adica sa te intorci dupa 15 minute, ca altfel dupa o jumatate de ora se face o ora de mers).
Si trebuie sa-ti pastrezi prieteniile, pentru ca sunt ca plantele: trebuie udate zilnic. Si cand pleci in vacanta, de asemenea.
Pe langa asta trebuie sa fii bine informat, asa ca trebuie sa citesti cel putin doua ziare si anumite articole de revista, pentru a compara informatia.
Ah !, trebuie sa faci sex zilnic, dar fara sa ajungi sa fie ca o rutina: trebuie sa fii inventator, creator, sa renovezi seductia.
Asta ia timp; si nici nu mai vorbim daca este sex tantric !!! (cu respect iti amintesc: dupa fiecare mancare, trebuie sa-ti perii dintii !).
De asemenea trebuie sa-ti faci timp pentru curatenie, pentru spalat rufe, vase, si nu mai zic daca ai caine, sau alt animal... Copiii???
In fine, dupa socoteala mea, imi ies cam 29 de ore zilnic.
Singura posibilitate care-mi trece prin minte este sa faci mai multe lucruri deodata, de exemplu: iti faci dus cu apa rece si cu gura deschisa, asa bei cei 2 litri de apa.
In timp ce iesi din baie cu periuta de dinti in gura, te duci sa faci amor (tantric) in picioare, cu perechea ta, care in treacat se uita la TV si comenteaza, in timp ce tu maturi. Ti-a ramas o mana libera?
Cheama-ti prietenii. Si parintii !!! Bea vinul (dupa ce iti chemi parintii va fi nevoie).
Iaurtul cu mar ti-l poate da perechea ta, in timp ce isi mananca banana cu Activia si maine schimbati. Cel putin ca deja am crescut, nu mai trebuie sa luam obligatoriul Danonino Extra Calcio in fiecare zi.
Uuuf!!! Dar daca iti raman 2 minute, trimite asta prietenilor (pe care trebuie sa-i uzi ca pe plante), in timp ce iei o lingurita de All Bran, care face foarte bine ..
Si acuma te las pentru ca intre iaurt, jumatatea de pepene, berea, primul litru de apa si a treia mancare de fibra din zi, deja nu stiu ce sa mai fac, dar am nevoie la closet urgent.
Ah, o sa profit si imi voi lua periuta de dinti...

DACA DEJA L-AM MAI POSTAT ALTADATA, SCUZE.... ESTE DIN CAUZA BOLII ALZHEIMER, IN CIUDA ATATOR INGRIJIRI, NU AM PUTUT SA O COMBAT...
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 23 2010, 01:30

"Kit de sfaturi practice despre cum să ieşi viu dintr-un spital
Acest articol a aparut in Academia Caţavencu din 17 Mar 2010



A dat boala în tine şi te-a mîncat undeva să te duci la spital în loc să iei un pumn de antibiotice ori să-ţi storci singur coşul de pe fund? Ei bine, moşule, s-ar putea s-o mierleşti. Ca să scapi viu dintr-un spital românesc, care, culmea, se poate chema, cinic, Filantropia, şi nu, onest, IML, îţi trebuie nu doar noroc de jucător rusnac de ruletă, ci şi un pic de şcoală a vieţii. Aşa că ia aici şi citeşte, cît încă mai vezi cu ochiul liber, cîteva sfaturi practice culese de pe patul de suferinţă!

Şpaga

Tehnica înfiptului la buzunarul de la halat e primul lucru care îţi asigură supravieţuirea.

E o mişcare pe care trebuie s-o exersezi dinainte, dacă vrei să-ţi iasă din prima şi să nu bagi banii pe lîngă. "Palmat" se cheamă tehnica şi e împrumutată din practicile hoţilor de portofele, care lucrează fin, fără să atingă haina în buzunarul căreia îşi strecoară mîna. Diferenţa e că ei scot, pe cînd tu bagi. Decisivă e aici mişcarea de învăluire, felul discret în care te apropii de obiectiv, îl ţinteşti cu coada ochiului, palmezi suma cu degetul mare şi profiţi de cele cîteva secunde în care victima îţi indică buzunarul corect printr-o uşoară mlădiere a coapsei. Introduci, apoi retragi mîna discret. Atenţie: nu te uita niciodată fix la buzunar. E semn de proastă creştere şi poate genera suspiciuni.

Cearşafurile

Singura chestie care lipseşte de pe un cearşaf de spital românesc e "Ghiţă was here" scris cu carioca. În rest, găseşti de toate: sînge închegat (care nici măcar nu e al tău), pete zgrunţuroase de apret turnat cu căldarea în cazanul în care s-au fiert albiturile şi care te zgîrie la cur, pete de ketchup nu, că nu se dă ketchup în spital, muci şi - de ce nu? - ulei de motor de la un fost mecanic auto decedat, internat înaintea ta. A doua chestie nasoală e că cearşaful de spital e conceput, de regulă, pentru bolnavi pigmei, aşa că, oricît te-ai strădui, n-o să reuşeşti în veci să ai cearşaf şi sub cap, şi sub cur, şi sub picioare. Alege să ai sub picioare, nu de alta, dar dacă stai fără ciorapi rişti să te pricopseşti cu o micoză pe viaţă de la saltea.

WC-urile şi, mai ales, duşul

Ideal ar fi să-ţi propui ca pe perioada internării să nu mergi la budă şi să nu te speli. Au fost cazuri de pacienţi cărora le-a ieşit. Dar ei au fost excepţii. Prin urmare, e absolut necesar să dispui de folii de unică folosinţă, pentru colac (mă rog, dacă există colac). Cu cît aveţi mai multe, cu atît mai bine, căci puteţi face oricînd afaceri cu ele printre colegii de salon. Se vor vinde ca pîinea caldă. Cu duşul e mai greu, fiindcă sînt ori încuiate, ori stricate, ori tre' să-l ştii pe directorul spitalului sau pe ministrul Sănătăţii ca să ai acces la ele. Recomandarea noastră: faceţi duş cu şerveţelele umede.

Asistentele & Reanimarea

Două lucruri sînt aici esenţiale. În primul rînd, înainte de a te interna, încearcă să ai cît mai multe bancnote de 5 şi 10 lei. Asistentele sînt nişte tonomate care nu dau rest. Acum să nu te aştepţi să şi facă ceva pentru banii ăştia sau măcar să zîmbească. Nţţ, no way. Ei reprezintă un fel de taxă de protecţie; dai banu' ca să nu te omoare cînd îţi fac o injecţie, ca să-ţi nimerească vena din prima cînd îţi iau sînge, ca să nu te sugrume cu garoul. În cazul în care ajungeţi la reanimare şi tre' să vă umezească cineva buzele cu apă: asiguraţi-vă că asistenta căreia îi daţi taxa (aproximativ 100 ron) nu iese din tură fix cînd ieşiţi voi din operaţie. Nu pentru că arunci cu banii degeaba pe asta, care se cară, ci că aia care vine după ea, nefiind plătită, s-ar putea să te omoare prin însetare.

Haleala

Ideal e să primeşti de-acasă. Totuşi, dacă mănînci la oficial, cel mai indicat e să o miroşi înainte şi, eventual, să aştepţi s-o guste un coleg de salon aflat în fază terminală, deşi umblă vorba printre bolnavii cu experienţă că la "Fundeni", "Bagdasar" sau Universitar nu e chiar atît de naşpa. În anumite cazuri însă, aceste zvonuri au fost infirmate. Oricum, nu te duci la spital că să mănînci, nu? Dacă voiai asta alegeai un restaurant.

TRIST!"
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 23 2010, 01:31

Un italian angajeaza sa-i vopseasca gardul cere imprejmuia casa 3 romani. Dis-de-dimineata, inainte de a pleca la serviciu, italianul le da celor 3 instructiunile:
-Aveti aici 3 galeti de vopsea care va vor ajunde sa vopsiti tot gardul. In bucatarie e mancare, cand o sa va vina foame, va puteti servi. Aaa, era sa uit. Ati vazut calul pe care il tin inchis in spatele curtii? Sa nu cumva sa lasati poarta dechisa sa scape de acolo ca nu stiu ce fac cu voi. S-a inteles?
-Am inteles sefu,raspund romanii intr-un glas.
Pleaca italianul, iar romanii se apuca de treaba. Nu dupa mult timp, unul din ei zice:
-Ma, mie mi-a venit foame, hai sa vedem ce are asta de mancare!
Bucataria italianului, plina de bunatati. Dupa un ospat pe cinste, romanii cauta si ceva de baut, dar nu gasesc decat apa si suc. Atunci, unul dintre ei zice:
-Ma, stiu eu cum sa facem rost de bautura. Mergem si vindem o galeata de vopsea, cumparam bautura, iar vopseaua de ramane o mai diluam, o mai “lungim” si terminam noi gardul. Dupa ce au baut s-au apucat de vopsit, dar cand mai aveau vreo 3 m din gard se termina vopseaua.
-Acum ce dracu facem? De unde luam vopsea? Italianul o sa-si dea seama ca noi am luat-o…
-Ma fratilor, las’ pe mine,zice unul mai istet, ca stiu eu cum facem. Mai strangem putina vopsea pe pensula si dam pe botul la cal, iar cand va veni italianul ii vom spune ca acesta a scapat si a mancat-o.
Zis si facut. Pe seara, ajunge si italianul acasa.
-Ma, ce-ati facut cu vopseaua? Eu am calculat la fix si trebuia sa va ajunga.
-Sefu’, ne pare tare rau, dar a scapat calul si a mancat-o.
La auzul acestor vorbe, italianul intra in casa, ia pusca si nici una nici doua, impsca calul.
-Ce naiba dom’le, pt o galeata de vopsea ai omorat saracul animal? Iti cumparam noi alta…
-Ba fratilor, vedeti voi casa asta? Tot cu romani am facut-o. Da-l in colo de cal, ca mi-a m-ai mancat 30 de saci de ciment, 800 de caramizi, 4 grinzi…
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 23 2010, 01:33

SFATURI DEMNE DE URMAT!

Dr. Paulo Ubiratan, Porto Alegre, Rio Grande do Sul, într-un interviu TV locale, a fost întrebat despre mai multe sfaturi pe care întotdeauna le a dat ...


Întrebare: Exercitii cardiovasculare prelungesc viata, nu?
R: inima ta a fost facuta pentru a bate un numãr de ori ... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul în cele din urmã se uzeazã. Accelerarea inimii tale nu va va face sa trãiti mai mult: Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii dvs. daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!

Î: Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Tu trebuie sã întelegi logistica eficientei ... . Vaca ce manânca? Iarbã si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume în sistemul dumneavoastrã. Vrei sa manânci boabe? Mãnâncã pui.

Î: Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric nu. Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acestea trage apa din fructe, astfel încât sã profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteti lua!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat exercitii fizice?
R: Filosofia mea este: Dacã nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?
A: Nu m-ai ascultat! ... Astãzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Adevãrul este cã acestea raman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dãunãtoare pen tru tine?

Q: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
R: Categoric nu! Exercitarea unui muschi doar il face sã creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?
R: Esti nebun? ! E cacao! O alta legume! Este o mâncare bunã pentru a fi fericit!

Si tine minte:
Viata, nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sanatos, cu un corp atractiv si un organism bine conservat.
Mai bine ia pe celalat drum - Bere într-o mânã - chips de cartofi în cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând ca A MERITAT SA FACI CALATORIA!

D. P: Daca a umbla ar fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!
Balena innoata toatã ziua, mananca doar peste si apa si totusi e TARE GRASA.....!

REMEMBER:
Un iepure alearga, sare toata viata si traieste 15 ani, broasca testoasã nu alearga NICIODATA si trãieste 450 de ani.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de chatte Dum Mai 23 2010, 02:06

Di ce tare-i ultima postata de tine! Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de chatte Dum Mai 23 2010, 02:21

Acuma citi si bancurile cu Bula, sunt mortale! Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Dum Mai 23 2010, 02:28

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 cu balena si cu testoasa e... Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de chatte Dum Mai 23 2010, 03:36

^ da da da Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
daca stai bine sa te gandesti, cam asa e Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
adica are dreptate, doar ca trebuie sa mentinem o anumita balanta corect echilibrata :)
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Mar Mai 25 2010, 03:37

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Squint Mier Iun 02 2010, 19:20


Squint
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/10/2008

Numarul mesajelor : 3127
Data nasterii : 06/03/1981
Varsta : 43

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de c@t Mier Iun 02 2010, 21:08

Prima apărătoare pentru testicule a fost folosită în 1874 la un joc de cricket.
Prima cască de protecţie a fost folosită în 1974...
Le-au fost necesari 100 de ani bărbaţilor, ca să realizeze că şi capul este important.
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
c@t
c@t
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 29502
Data nasterii : 01/11/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Criiis Mier Iun 02 2010, 21:12

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
Criiis
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Varsta : 37
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de c@t Mier Iun 02 2010, 21:13

Pericolul orelor suplimentare:
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Pic18467
c@t
c@t
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 29502
Data nasterii : 01/11/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Daiana Mier Iun 02 2010, 21:31

c@t a scris:Prima apărătoare pentru testicule a fost folosită în 1874 la un joc de cricket.
Prima cască de protecţie a fost folosită în 1974...
Le-au fost necesari 100 de ani bărbaţilor, ca să realizeze că şi capul este important.
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324
Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 417324 Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 297181
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ia cu bancuri glume poante...trei la leu - Pagina 16 Empty Re: Ia cu bancuri glume poante...trei la leu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum