Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
tumora maligna - Pagina 3 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
tumora maligna - Pagina 3 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
tumora maligna - Pagina 3 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
tumora maligna - Pagina 3 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
tumora maligna - Pagina 3 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
tumora maligna - Pagina 3 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
tumora maligna - Pagina 3 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
tumora maligna - Pagina 3 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
tumora maligna - Pagina 3 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
tumora maligna - Pagina 3 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









tumora maligna

+27
Andrela
iuli
strumfi
Pantera
sasha88
chatte
Iubita_ta
greeneyes
Inanna
Purple Owl
c@t
Bast
Rosalinda
50.iris2307
reina_reina
andraa
Morcovel
edith
ian
Dana
MicaNarcisa
deadrose
Raven
Criiis
alesonne
Daiana
ankuzza
31 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Dum Iul 12 2009, 02:10

stiu, anku, asteptarea e cea mai grea tumora maligna - Pagina 3 923465
mie cea mai lunga asteptare mi s-a parut dupa PET/CT cand asteptam fax-ul din ungaria :lady:
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Dum Iul 12 2009, 08:28

mda..sper sa fie bine..vreau sa scape odata de chin si sa`l am langa mine!
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Raven Dum Iul 12 2009, 18:52

doamne ajuta sa se termine
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Lun Iul 13 2009, 00:00

si eu iti transmit tie , pentru el multa sanatate si putere sa acceptati si sa invingeti boala . Si limfomul meu a fost malign si sper acum dupa ce am terminat radioterapia sa ma lase sa traiesc putin cite putin , sa pot aduna multi ani de viata sa pot razbi toate greutatile ! Sanatate si multa vointa si rabdare !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 07:44

mutlumesc...
iris,tu te`ai facut bine?
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Lun Iul 13 2009, 08:17

Ankuzza , am scris la topicul meu , mereu ... sunt binisor ! De ieri nu am iesit din casa , am fost la tara cu mici treburi dar fiind multa umezeala m am invitit putin si am obosit , am cules fructe mere de vara si prune , ceva corcoduse . Fac treburi marunte ca sa ma simt ultila dar imi trece si timpul .A stazi am facut o perna fantezie , tricotez sau crosetez ... mai vizionarea unui film ... nimicuri ... astept sa fac controlul la 4 saptamini cam in jurul datei de 4 august apoi control la Bucuresti ct si altele [ dupa radioterapie ] iar intre timp trebuie sa fac tratamentul de intretinere cu mabthera . Tu sa fi puternica si sa fi curajoasa , sa l sustii cit poti pe prietenul tau si sa te rogi mereu , nu are cum sa nu fie ok ! Conteaza sa accepti acesta provocare a vietii ! Invata sa rezisti si incurajeaza l cit poti ! Sanatate si multe bucurii ! Dumnezeu sa aiba grija de el dar si de tine !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 08:25

Incerc cat pot de mult sa il incurajez si sa fiu alaturi de el..astazi s`a simtit rau..a terminat chimio..a slabit f mult..cam 12 13 kg in saptamanile astea..nu poate manca..aici e partea nasoala..astazi i`au bagat glucoza si lichide..sper sa poata sa manance incet incet..ma doare sa`l vad asa..in starea asta..a inceput sa si vomite..:( ...mi se rupe sufletul cand ma gandesc prin ce trece..dar vreau sa cred ca o sa isi si revina din starile astea groaznice..:( ..oare cand o sa inceapa sa isi revina?din112 kg,acum are 95..pe mine ma ingrozeste si slabitul..vreau sa`l vad vioi,puternic..dar nu poate manca nimic..are un gust groaznic in gura de la tratament..mai are 12 sedinte..Doamne ajuta sa treaca si astea si sa se inzdraveneasca..

Iris,sanatate multa si tie..si trebuie sa treaca si astea..Ne incearca Dumnezeu pe toti,asta e clar!
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de alesonne Lun Iul 13 2009, 08:26

pfuuu... de cele mai multe ori mi-e greu sa citesc ce scrieti, despre suferintele si durerile voastre, pt ca... doare... si nu explic de ce.
va doresc multa putere si multa sanatate!
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 08:47

Vreau sa`l stiu bine..vreau sa ma asigure cineva ca o sa`si revina si ca o sa fie bine..chiar nu mai pot!
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Lun Iul 13 2009, 08:48

tumora maligna - Pagina 3 923465 ale
si mie mi-e greu :( sper sa nu se supere anku si iris si armand ca nu scriu prea multe la topicurile lor, dar pur si simplu de cele mai multe ori nu pot, pentru ca imi revin atat de vii amintirile ca mi se face rau nu alte :( va rog sa nu va suparati pe mine, psihicul meu inca nu e vindicat.

anku, la faza cu slabitul... la greutatea lui nu cred ca e o problema; io as fi vrut sa slabesc mai mult, dar in toata perioada de inainte de operatie si primele aprox 3 luni de chimio am slabit putin, nu stiu daca in total vreo 7-8 kile, pe care apoi stand acasa si mancand de toate ca sa nu privez organismul slabit de la nimic, i-am pus inapoi cu varf si indesat intr-un an de concediu de boala.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Lun Iul 13 2009, 08:49

anku, incearca sa te linistesti tumora maligna - Pagina 3 923465 stiu ca pare imposibil, dar gandeste-te ca daca raspunde bine la tratament asta e garantia vindecarii.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Lun Iul 13 2009, 08:51

ANKUZZA, te rog sa lupti cu toate fortele ; nu trebuie sa te sperie ca a slabit si nici starile rele cu vomitat si alte reactii ... trebuie sa reziste si probabil este un tratament mai agresiv ... atunci apar toate efectele acestea rele .. dar facindu i glucoza si altele va rezista !! Tu trebuie sa te bucurii ca introducind aceste otravuri in organismul lui vor muri celulele maligne ce o luasera razna si faceau ce vreau ele ... asa gindeam eu ... le spuneam mereu ca incepusem sa iubesc aceste otravuri ... stiam ca ele omoara ce este rau si de uneori si ce este bun dar incredere multa ... nu uita sa l pomenesti in rugaciune pe sf, Nectarie si pe Maica Domnului ...roaga te cu cuvinte simle si din suflet ,, Doamne nu ne lasa , am gresit iarta ne si ocroteste ne ! Fi optimista si alaturi de el ; spune i de mine ca am trecut prin chimioterapie , sa nu il obligati sa manince imediat ... sa nu manince ce i nu i place ... multa pozivitate si sanatate !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Lun Iul 13 2009, 08:57

Daiana , nu nu ma supar ! Eu vreau sa fi bine si nu vreau sa povestesti ! Multumesc pentru tot ceea ce mi ai scris ! Si eu am momente asa cind nu vreau sa mai vorbesc ! Va urmaresc citit aproape tot si va admir ca sunteti vesele si nazdravane , pline de umor ... asa imi trece si mie vremea si ma simt bine cu voi ! Sanatate si o seara linistita ! Ankuzza , Daiana are dreptate , linisteste te si lupta si pastreaza calmul sa nu simta agitatia ta care nici tie nu ti face bine ! PROMITI ???

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 09:03

Daiana stiu ca ti`e greu imi imaginez,sorry ca mai insist si eu uneori..dar nu stiu pe altcineva care sa fi trecut prin asta..mai ales ca ma uit disperata sipe internet si nu gasesc nimic legat de ce are el..as cauta si in alte limbi nu mai conteaza,numai sa gasesc..dar..simt nevoia sa`mi spuna cineva cum e..prin ce a trecut sa`mi dau seama daca sunt normale starile lui..doctorii de acolo nu prea spun nimic,probabil asta e politica lor,spun la sfarsit tot..
Iris,multumesc pt incurajari,trebuie sa lupt,e bine ca totusi nu sunt cu el si nu ma vede cand sunt la pamant..ma rog in fiecare seara numai pt el,nu ma mai intereseaza nimic altceva,
Ma ingrijoreaza faptul ca nu poate manca..el de 2-3 sapt mananca numai supa..acum abia mananca un castronel pe zi..cum o sa reziste el mancand doar atat?Stiu ca e bine ca a avut de unde da jos si ca e si tratamentul f puternic(asa e la nemti,mai agresiv ) dar vreau sa si reziste,sa stiu ca isi revine dupa si o sa fie totul bine...


Da,o sa fiu tare..trebuie!



Acum ceva timp..acum 3 ani jumate cand l`am cunoscut pe el..sufeream de atacuri de panica..si nu usoare..niste zile si nopti de cosmar am trait..atunci el a fost tare si mi`a fost alaturi..si m`a ajutat sa trec peste desi nu credeam vreodata ca o sa reusesc sa controlez...acum mi`a venit mie randul sa fiu langa el..Stiu cum e sa nu poti vorbi de ceva anume pentru ca si eu am fost la randul meu presata sa vorbesc de perioadele alea,am vorbit un timp,dar imi reveneau si atacurile odata cu amintirile alea..si am obosit..sincer nu mai pot nici eu sa vb de atsa..asa ca inteleg oarecum Daiana,chiar daca nu am trecut chiar prin ce ai trecut tu,dar..fiecare cu greutatile lui..:(..e bine ca noi am depasit..mai urmeaza si altii acum sa treaca cu bine
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 09:26

mai am si eu o intrebare..vad pe diverse siteuri expresia urmatoare" rata de supravietuire 50% la 2 ani" cum adica la 2 ani?sa`mi explice si mie cineva ca nu prea inteleg :|
si am mai citit chestii cum ca tratamentele astea se fac doar ca sa prelungeasca viata,nu pt vindecare..Exista sau nu pana la urma vindecare totala pentru porcaria asta de boala?
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Lun Iul 13 2009, 09:45

adica rata de supravietuire creste cu fiecare an in care boala nu recidiveaza.

ioi termina cu tratamente pentru prelungirea vietii ca te bat tumora maligna - Pagina 3 127958
ia exemplu pe victor al lu' mica, el deja are multi ani de cand e vindecat
asa o sa fim si noi, iris, armand, marius si io
asa ca nu lua cuvant cu cuvant ce citesti pe net ca nu ajuta, crede-ma
io dupa tot ce am citit pe net, mai ales in engleza am gasit informatii mai exacte si foarte detaliate, am zis ca gata pot sa-mi scriu testamentul ca degeaba imi baga ei ca 99% sanse de vindecare, ca alea is povesti
faza e ca tumorile nu-s identice nici macar la persoane cu acelasi tip de tumora si mai ales organismul nu ractioneaza la fel, asa ca din tot ce scriu ei peste tot in articole si studii despre efecte secundare pe termen scurt si lung, prognoza pe termen lung si alte cele, poate foarte bine sa nu se intample nimic.

tratament de vindecare? buna intrebare.
vezi tu, in cazul cancerului, cand tratamentul are efect si nu mai sint celule canceroase in corp se spune "remisie (remisiune) totala"
remisiune = atenuare progresivă, până la vindecare, a manifestărilor unor boli.
de aia si perioadele alea de 2 ani, 5 ani. daca in acel timp organismul face fata cu bine, sansele ca boala sa revina sint tot mai mici.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 19:28

off..nu ma mai gandesc,dar disper ca citesc tot felul de prostii si pe net..sper sa fie bine pana la urma si la el...
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Lun Iul 13 2009, 20:21

Ankuzza , buna dimineata si pentru voi toti o dimineata buna cu ocrotirea lui Dumnezeu peste noi toti ! Nu trebuie sa crezi ca nu va rezista , este ok ca a avut kg. mai multe ca sa dea jos si va rezista ! De mincat va minca da fiind in zona plaminilor si fiind agresiv se descurca mai greu acum ... nu poate minca il alimenteaza cu glucoza , il hidrateaza , are grija de el ... nu ti mai face griji si nu mai te panica si distruge ca vei cadea tu ... de ce cine il va incuraja...cine ? tu lucrezi sau esti acasa in vacanta ? Asa cum a spus Daiana sunt cazuri si cazuri , nu toate tumorile sunt la fel si nici organismele nu reactioneaza la fel . \\\\ Voi incerca acum sa ti scriu citeva rinduri cum sa reactionezi ..ok?? Confruntarea cu boala este un termen care se refera la atitudinea pe care trebuie sa o iei si la actiunile intrprinse pentru al ajuta sa iasa din starile provocate de boala.Este normal sa te simti asa cu teama , sa fi socata ! Viata s a schimbat dar nu trebuie sa te temi ! Este o perioada dificila ale luptei cu aceasta boala , o perioada de soc , teama , neincredere ! Solutia : discuta cu oricine si vorbeste deschis despre ceea ce vrei sa afli , daca accepti asta atunci esti convinsa ca in interiorul tau si al lui exista atita forta si puteresi veti reusi sa infruntati boala . Incurajeaza l , spunei ceea ce ti am spus tie ... trimite i acest mesaj din partea mea ... spunei ca toti au luptat .. Daiana , Armand , Marius , la Bucuresti am intilnit un tinar de 31 ani care are copii de 12 si respactiv 2 ani .... lupta cu boala de 2 ani si jumatate si era asa destul de optimist fata de analizele ce ii ieseau ... imi spunea ca este pensionar ca a pierdut 2 posturi si il incurajeam ca pe Armand , ii vorbeam de Daiana ca ea este la serviciu acum ... voi sunteti mereu cu mine ...va duc povestile si minunile facute de Dumnezeu cu voi ... nu iti pierde speranta , Ankuzza ! Ce este forumul acesta ... un grup de sustinere , oameni minunati ! /// Ankuzza , am citit ca Shlomo Breznitz , phiolog laUniversitatea Ebraica Dion Ierusalim a demostrat recent ca asteptarile pozitive si negative au efecte opuse asupra concentratiei de cortizol si prolactina din singe , doi hormoni care contribuie laactivitatea sistemului imunitar . /// poate fi spus ca refuzul sparantei nu este alceva decit decizia de a muri. Vreau sa speri si sa fi otimista !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Lun Iul 13 2009, 21:18

50.iris2307 a scris:poate fi spus ca refuzul sparantei nu este alceva decit decizia de a muri. Vreau sa speri si sa fi otimista !
la asta vrea sa spun ca dragostea, de mama pt copil in cazul meu, de iubita in cazul tau ankuzza, poate face minuni, pentru ca eu sincer la un moment dat am renuntat la sperante, la lupta, la tot, eram pregatita pt ce putea fi mai rau (mai rau pt altii ca mie mi se parea scaparea de chin), dar mami nu s-a lasat nici o clipa tumora maligna - Pagina 3 951147
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Lun Iul 13 2009, 21:48

da,asa este..va multumesc pentru tot..o sa fiu puternica,pentru el,pentru noi..doctorul i-a spus ca asta este apogeul starilor de rau si ca va incepe sa`si revina incet incet..de astazi ii baga raze concentrate pe buba..adica mai mult la nas..vineri rmn sa vedem ce mai e acolo..Doamne Ajuta!
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Mar Iul 14 2009, 04:07

Daiana , asa de draga imi esti cind scrii despre lupta ce ai dat o si pentru ca mereu ii spui mami , mamei tale ! Draga mea , toti am gindit ca asta este vom muri ... si eu am fost in unele momente slaba si vream sa renunt dar o forta extraordinara imi ordona ca trebuie sa fiu alaturi de cei dragi ! Daiana , sa ii saluti pe parintii tai ! Le doresc sanatate si bucurii alaturi de cei dragi ! Simt asa o dragoste imensa in scrisul tau cind spui ..mami ... mami , cita rugaciune a facut mami a ta pentru tine ...Maica Domnului sa va ocroteasca ! /// Tie , Ankuzza , iti voi scrie si sa nu dai inapoi nici un pas ... putere si speranta ...medicina ca stiinta ne da informatii si pronostice despre boala , ne da statistici, dar nu ne vorbestedespre acele cazuri care s au vindecat. Si se intimpla miracole , cum ar fi remisia completa a unui cancer , acesta este real si nu poate fi pur si simplu ignorat , considerindu l un noroc ! Este un miracol , o minune de la Dumnezeu! Daca un pacient se face bine nu este nici un motiv de a nu crede ca este posibil sa o faca si altii ! Deci , sanatate , putere si mult optimism ! Vreau sa strig , sa urlu ... am invins si multumesc tut uror puterilor cerului ! Iar ,prietenul tau va fi bine ! SPERA SI LUPTA CU TINE SI EL !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Mar Iul 14 2009, 06:49

Aud ca s`au facut atatia bine..si ca au invins..incat "miracol" mi se pare un cuvant nepotrivit..as vrea sa devina rutina totusi vindecarea asta..cand ma gandesc la "miracol" mi se pare ca are nevoie de o minune sa se vindece..nu ca asa e normal..eu,el asa gandim..ca s`a dus acolo sa vina vindecat..si ca tratamentul ala il va vindeca total..asta crede el,eu vreau sa cred ca asa este,dar vreau sa fiu sigura!De luptat lupt,luptam pt ca asa trebuie..si va fi bine pt ca ne iubim muuult prea mult ca sa nu putem sa ne bucuram de viata impreuna
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de MicaNarcisa Mar Iul 14 2009, 07:18

trebuie sa o contrazic pe iris...dar in bine...la fraza asta:"toti am gindit ca asta este vom muri "...la noi altfel a fost...poate dintr-o inconstienta preamare sau nu stiu cum dar victor nici o milisecunda nu s-a gandit ca se va duce...in mintea lui era:am sa ma fac bine...si la vremea aia stia ca e trimis in ultima faza la cluj...eu mereu am zis ca optimismul lui si gandul ca se va face bine, aia l-a vindecat...eu asa cred...anul asta megem la control la cluj...acum facem la 2 ani insa nu prea il mai baga in seama medicii tumora maligna - Pagina 3 417324 ...acum 2 ani l-a intrebat cati ani are de la tratament ...11 ani se faceau atunci..si medicul cica:si ce mai cauti aici tumora maligna - Pagina 3 417324
si da, la cel testicular se dau 5 ani pt recidiva...daca nu revine esti vindecat...

asa doresc la toata lumea..si tie daiana si tie iris si lui armand si voua ankuzza...muuuulta sanatate... Doamne ajuta!
MicaNarcisa
MicaNarcisa
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 37867
Data nasterii : 15/07/1976
Varsta : 47
Localizare : La Galati...
Stare de spirit : Fata mea este model...se ia lumea dupa el...Fata mea este de vis...va lua locu'ntai la Miss

http://micanarcisa.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Mar Iul 14 2009, 09:00

multumesc mica..stii..el are exact aceeasi atitudine..e atat de sigur ca se face bine...si ma bucur mult ca e asa..ma bucur ca voi nu mai aveti probleme mica,sper sa fim si noi la fel: tumora maligna - Pagina 3 41589
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Mar Iul 14 2009, 09:08

mica tumora maligna - Pagina 3 923465 va admir pe tine si mai ales pe victor pentru atitudine si pt ce cuplu fain formati, si pe iris pentru optimism si putere, si pe armad pentru tarie si printelesele lui, si pe anku pt ca esti tare pentur iubirea ta... si poate suna aiurea, dar ma admir si pe mine de ce sa nu recunosc, pentru ca sint o invingatoare.
va iubesc tumora maligna - Pagina 3 923465 Dumnezeu sa va ajute si sa va dea putere si speranta. :pupic:
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Mar Iul 14 2009, 09:09

ankuzza, ai MP :)
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Mar Iul 14 2009, 09:16

bine ca mi`ai zis ca nu ma uitam nici in o mie de ani tumora maligna - Pagina 3 41589
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Mar Iul 14 2009, 21:59

Mica , asa este , recunosc ca am gindit si asa aiurea [ asa sa spun ] dar si eu am fost optimista si cu o vointa de viata si nu mi venea sa cred ca am ce am ... va simt dragostea si optimismul si cind va citesc aici incurajerile ma simt asa de ok ... acum imi beau prima cafea ... dupa aproape 2 luni ... nu cred ca mai beau ca nu mi place ... de fapt din 12 aprilie am baut 4 cafele prin mai pe la jumatatea lunii , apoi nu mi a dat voie si am fost cuminte .. ascultatoare .../// Ankuzza , va doresc multa sanatate si sa va tina Dumnezeu asa uniti toata viata , sigur va veni de acolo victorios si se va vindeca ! Asa sa fie ! /// tuturor , o zi buna si sanatate !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Rosalinda Mier Iul 15 2009, 02:54

Eu va doresc sanatate.E foarte important sa fiti optimiste,si sa nu lasati boala sa va inunde sufletul de tristete
Rosalinda
Rosalinda
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 14/07/2009

Numarul mesajelor : 27
Data nasterii : 04/02/1980
Varsta : 44

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Mier Iul 15 2009, 04:14

am o veste supeeer...astazi i`au facut tomografie..stiu ca nu se vede chiar asa bine la tomografie..dar i`au spus ca nu se mai vede nimic din tumora acolo..asteptam rmn de vineri tumora maligna - Pagina 3 41589 tumora maligna - Pagina 3 41589 sper sa fie la fel de bine si la rmn hiiiiiiiiii
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Mier Iul 15 2009, 09:39

Vezi , trebuie sa fi optimista si sa crezi ca totul va fi ok ! Sa auzim de bine si la rmn !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Mier Iul 15 2009, 19:26

Doamne ajuta, asta da veste buna tumora maligna - Pagina 3 923465
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de MicaNarcisa Mier Iul 15 2009, 19:32

ce veste buna, ce ma bucuuuuuuuuuur... tumora maligna - Pagina 3 923465
MicaNarcisa
MicaNarcisa
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 37867
Data nasterii : 15/07/1976
Varsta : 47
Localizare : La Galati...
Stare de spirit : Fata mea este model...se ia lumea dupa el...Fata mea este de vis...va lua locu'ntai la Miss

http://micanarcisa.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Mier Iul 15 2009, 19:36

tumora maligna - Pagina 3 41589 chiar este...i`a mai spus dr ca,daca mai raman celule canceroase acolo,oricum o sa`si faca efectul radio si dupa tratament si or sa dispara..acum nu stiu exact ce a vrut sa zica..oricum mai vedem pe parcurs
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Mier Iul 15 2009, 23:49

Stiu si eu , din ceea ce mi a spus mie ca tratamentul - radioterapie dureaza si dupa incetarea acestui procedeu , o perioada ... nu am retinut ! La el a fost mai agresiva radioterapia [ ca de la mine a radiat un ganglionas de 16 mm iar la prietenul tau a fost la inceput ... la mine distrusase prin chimioterapie tot si acesta ,, cuiul lui pepelea = ganglionul razlet si naravas ,, nu a vrut sa plece !! /// Prima INVINGATOARE DAIANA ! Dumnezeu sa ti dea putere si sanatate maxima! /// Apoi , minunea si lupta unui lat invingator = ADMAND ! Motivatie = tineretea, printesele , sotia si multe vise ce trebuiesc indeplinite ! /// Au urmat altii ... altii pe care eu nu i stiu , dar dumnezeu da ! APOI , SI EU ... mai am de asteptat .. va fi ok! /// Ankuzza - tu si prietenul tau trebuie sa invingeti in numale tineretii si a iubirii ! sanatate !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de MicaNarcisa Mier Iul 15 2009, 23:51

va fi ok si la tine irisuca...vei vedea...ma bucur sa te vad mai optimista tumora maligna - Pagina 3 923465
MicaNarcisa
MicaNarcisa
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 37867
Data nasterii : 15/07/1976
Varsta : 47
Localizare : La Galati...
Stare de spirit : Fata mea este model...se ia lumea dupa el...Fata mea este de vis...va lua locu'ntai la Miss

http://micanarcisa.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Joi Iul 16 2009, 00:53

Micanarcisa , am vazut ieri pe ici pe colo ca a fiost ziua ta ??? Daca e fost , desi tirziu , vin si eu si iti spun ,, la multi ani cu sanatate si multe bucurii ,, Sa ai viata senina si plina de realizari !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Joi Iul 16 2009, 20:01

astazi RMN tumora maligna - Pagina 3 143887
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Joi Iul 16 2009, 20:02

Doamne ajuta! Tinem pumnii tumora maligna - Pagina 3 951147
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de andraa Vin Iul 17 2009, 04:02

Doamne ajuta ankuzza... oricum eu sunt sigura ca vei veni cu vesti foarte bune tumora maligna - Pagina 3 923465
sa va dea Doamne - Doamne multa sanatate si fericire :pupic:
andraa
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 18/09/2008

Numarul mesajelor : 9343
Data nasterii : 19/08/1991
Varsta : 32
Localizare : Pe unde nimeresc :-j
Stare de spirit : I feel good

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de ankuzza Vin Iul 17 2009, 04:51

hiii..medicul de la oncologie a ramas uimit ca...nu mai are nimic din buba acolo...tumora maligna - Pagina 3 41589 deci e ok tot pana acum..va continua tratamentul pt siguranta..deci e de bineee tumora maligna - Pagina 3 41589
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de andraa Vin Iul 17 2009, 04:59

tumora maligna - Pagina 3 100359 ti-am zis eu tumora maligna - Pagina 3 923465
o sa fie bine tumora maligna - Pagina 3 923465
ce ma bucur :pupic:
andraa
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 18/09/2008

Numarul mesajelor : 9343
Data nasterii : 19/08/1991
Varsta : 32
Localizare : Pe unde nimeresc :-j
Stare de spirit : I feel good

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Daiana Vin Iul 17 2009, 07:26

ce bineeee! tumora maligna - Pagina 3 100359 Doamne ajuta! ce mult ma bucur tumora maligna - Pagina 3 923465
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Bast Vin Iul 17 2009, 22:17

offff imi pare rau k ai trecut prin atatea dar e bine ca acum din cate am inteles e ok situatia si cu siguranta o sa fie si mai bine.eu stiu ca tumorile din zona respectiva nu prea recidiveaza.

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 37
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de 50.iris2307 Vin Iul 17 2009, 23:51

Ce bine si eu iti spun Doamne ajuta , cu sanatate !

50.iris2307
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 05/06/2009

Numarul mesajelor : 662
Data nasterii : 23/07/1959
Varsta : 64
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimista , realista si temperata

Sus In jos

tumora maligna - Pagina 3 Empty Re: tumora maligna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum