Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Ciuperci umplute cu marar/patrunjel

2 participanți

In jos

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Empty Ciuperci umplute cu marar/patrunjel

Mesaj Scris de Inanna Mier Mai 12 2010, 23:40

Am vrut niste ciuperci cu umplutura nu prea sofisticata, unu' la mana ca nu prea am avut mare lucru prin frigider, si doi, ne-am cam saturat de umpluturi cu sunca si branza.

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Pictu497

Asadar...

Ingrediente

-ciuperci champignon (10 la numar, nici prea mari, dar nici prea micute)
-o ceapa mica
-2 catei de usturoi
-5 fire de marar
-5 fire de patrunjel
-sare
-piper
-boia
-ulei (putin de tot)

Spalam bine ciupercile si le rupem coditele, pe care le tocam. Ceapa o tocam marunt, iar usuroiul il feliem subtire. Incingem o tigaie cu uleiul si calim ceapa si usturoiul pret de vreo 2 minute. Apoi adaugam coditele ciupercilor, condimentam cu de toate dupa gust si calim amestecul, cred ca 5 minute le-am lasat pe foc. Impartim amestecul in 2 parti egale. Una o amestecam cu marar tocat...
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Pictu494
cealalta cu patrunjel tocat.
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Pictu495
Umplem palariutele ciupercilor cu amestec si dam la cuptor pana cand se inmoaie iupercile. (Nu va zgarciti cu verdeata, deoarece sunt bune de tot daca au mai multa verdeata).
Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Pictu496

Am servit cu orez si legume.

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Pictu498

Pofta buna!

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Empty Re: Ciuperci umplute cu marar/patrunjel

Mesaj Scris de Daiana Mier Mai 12 2010, 23:51

tu chiar citesti gandurile omului? Ciuperci umplute cu marar/patrunjel 417324 am in frigider jumate de kil de ciuperci proaspete, gata curatate, pregatite pt gatit si iata am si reteta Ciuperci umplute cu marar/patrunjel 41589
danke schon! Ciuperci umplute cu marar/patrunjel 633654
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Empty Re: Ciuperci umplute cu marar/patrunjel

Mesaj Scris de Inanna Joi Mai 13 2010, 00:00

cu mare drag, o sa-ti placa. stiu sigur!

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Ciuperci umplute cu marar/patrunjel Empty Re: Ciuperci umplute cu marar/patrunjel

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum