Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









VRACI(vindecatori) sau MEDICI

+8
Endorfina
Inanna
Dianka
edith
Daiana
Andrela
Raven
contesa
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Inanna Sam Oct 24 2009, 04:53

Oh oui!!!

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 10:49

Am urmarit la tv intamplator o dezbatere pe tema asta, si am ramas 'blocata' de ce am auzit.
Faza este ca eu il credeam vinovat pe Tariceanu pt. codexul asta, dar ma lamurit o amica ce lucreaza in televiziune la externe, cica Nastase e vinovat el a semnat de acceptare iar astia de dupa el trebuie sa aplice

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 10:52

Din dezbaterea urmarita la tv, am inteles ca sunt interese la nivel mondial, si ca o suta si ceva de tari sunt in situatia noastra, deci se spunea ca se vrea imbolnavirea oamenilor de tineri si ca media de viata sa nu depaseasca 50-60 ani.
Cam la modul asta, sa ia medicamente toata viata, si sa nu apuce sa se bucure de pensie...:( ce trist

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 10:55

Si inca ceva...cica vor fi scoase de pe piata alimentele medicament, ierburile aromatice si plantele medicinale, adica se vor cultiva doar cu aprobare si doar pt. a fi vandute industriei farmaceutice....
vai steaua noastra...

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 10:56

Acuma ce sa zic...va fi greu in viitor sa apelam la vraci, vindecatori sau nush ce terapeuti... in afara institutiilor medicale.

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Daiana Sam Oct 24 2009, 11:16

Romania a semnat pentru aplicarea codexului??? VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 34165 vai si-amar de capul nostru! am belit-o daca n-o sa mai pot lua nici o amarata de pastila pentru imunitate VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 832400

incepand de cand ar trebui romania sa aplice codexul?


Ultima editare efectuata de catre vdaiana in Sam Oct 24 2009, 11:40, editata de 1 ori
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Inanna Sam Oct 24 2009, 11:17

cica din 31 decembrie anul asta intra in vigoare

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 39
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 13:19

Da din decembrie intra in vigoare, si de la anul odata cu asta cica trebuie sa ne vaccinam obligatoriu cu nush ce vaccin , ca sa ne poata implanta cipul...
ma ingrozesc, si ma simt atat de 'mica', si totusi e viata noastra in joc si mai ales a copiilor, trebuie probabil sa ne unim cu cineva, cu ceva pt. a combate ce ni se intampla...

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Sam Oct 24 2009, 13:19

omg...ma simt ca un anumal dus la taiere la abator...

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Sam Oct 24 2009, 18:28

mai fetelor...nu credeti ca suna ateoria conspiratiei...industria farmaceutica care vrea sa ne imbolnaveasca si sa devenim dependenti de medicamentele ei??? omul daca o s avrea sa cumpere ceai de sunatoare o sa gasseasca o modalitate.deci stati linistite.

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Sam Oct 24 2009, 18:35

http://www.ecomagazin.ro/codex-alimentarius/
ca tot vb.de articolul asta zilele trecute.din cate stiu medicina alternativa si tratamentele naturiste chiar nu fac concurenta in momentul de fata ind.farmaceutice.zic ca scot vitaminele de pe piata,pai nu tot marile firme d emedicamente le produc.ca nu sunt nici alea naturale....cat depsre ceaiuri si plante...ma indoiesc sincer ca o sa se intample.iar daca da ma apuc eu de plantat la mine in gradina VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 41589

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Daiana Sam Oct 24 2009, 21:30

imi fac plantatie de echinaceea in gradina ca aia care cultivau canabis pe langa bloc VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Dum Oct 25 2009, 23:19

vdaiana a scris:imi fac plantatie de echinaceea in gradina ca aia care cultivau canabis pe langa bloc VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324

si asa o s atraim in ilegalitate.tu cu echinacea eu cu galbenele si coada calului VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324.eventual ne facem si o organizatie si gata VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 41589

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Daiana Lun Oct 26 2009, 00:11

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324 rasu-plansu in puii meeeeei VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Lun Oct 26 2009, 00:25

vdaiana a scris:VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324 rasu-plansu in puii meeeeei VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324
asta asa e...da mai bine radem decat sa plangem VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 41589

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Joice1 Lun Oct 26 2009, 12:09

Eu nu stiu sa raspund on topic, ca am fost pana acum ferita de boli si n-am prea ajuns la doctor VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 143887
DAR va spun ceva foarte real legat de industria farmaceutica din SUA. Pe vremea cand era boul de Bush presedinte capii industriei farmaceutice i-au "uns" bine de tot pe toti ca sa promulge o lege. Lege prin care preturile medicamentelor nu mai sunt reglementate de stat, ci pot sa le puna ei cum vrea sula lor.
Ceea ce inseamna ca in SUA un amarat de inhalator e 20$ in timp ce in Mexi e 2$.

De asemenea este foarte greu un SUA sa ai asigurare medicala, pentru ca te scototesc aia si de raceala care ai avut-o cand aveai 2 ani. Si nu-ti dau asigurare. Deci daca te-ai taiat la deget si ai nevoie de 2 capse, te taxeaza 1000$ sau ceva de genul.

Nu este teoria conspiratiei, este adevar! N-am nici un motiv sa nu cred in Codex Alimentarius, este foarte plauzibil din multe puncte de vedere.
Si de fapt din ce am citit eu la inceput, el nu va interzice neaparat tratamentele naturiste. Este vorba de acceptarea in UE a carnii animalelor modificate genetic din SUA, Canada etc.

Ceea ce din punctul meu de vedere inseamna imbolnavirea saracilor. Pe piata vom avea in continuare produsele noastre, insa vor fi la concurenta cu ale americanilor, mult mai ieftine si mai slabe din punct de vedere calitativ. Cine are un salariu mai de Doamne-ajuta poate sa dea un ban in plus pe carnea mai putin toxica (ca nu pot spune sanatoasa, nimic nu mai e sanatos). Cei care abia traiesc de pe-o zi pe alta cumpara ce e mai ieftin.

Sincera sa fiu, decat sa mananc porcariile care se vand la cel mai mic pret mai bine PAINE si APA! A luat mama o nenorocita de punga de fulgi de porumb. Nici macar Fortza nu sunt. E o firma obscura, sper sa fi dat faliment. Am deschis punga si mi-a venit s-o arunc instantaneu. Mi-a venit in nari o duhoare de chimicale de m-am speriat. N-am indraznit sa gust. Daca asa ceva mananca oamenii care nu-si permit mai mult, nu e de mirare ca sunt din ce in ce mai multi bolnavi.

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 79
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Lun Oct 26 2009, 18:53

statul te vrea tuns!
nu prea merg pe principiul asta.ce incercam eu sa zic e ca se exagereaza in unele articole cu statul vrea sa va omoare,eventual o sa trimita ciuma,holera sau mai stiu eu ce peste voi ca sa cumparati medicamente.nu faci nimic altceva decat sa semeni frica in randul populatiei.cum au facut in SUS din 2004 pana in 2008 cand era bombardati astia cu coduri verzi in dungi ca sunt iminente atacurile tororiste.normal ca stand cu morcovul si traind in frica ,acceptau politica lui Bush care vine si zice gata va rezolv eu.vb de manipulare prin presa si exagerare.nu zic ca mancam sanatos,nu ma mint singura dar zic ca putem singuri sa ne facem o parere si sa actionam in consecinta.cu calm si cel mai important sa belim bine ochisorii sa nu ne mai lasam manipulati.fie ca vb.de codex,atacuri teroriste(desi nu e cazul Rom.) sau nenea basescu,geoana,oprescu and co.


sper ca s eintelege ceva din ce am vrut sa spun VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 41589

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Joice1 Lun Oct 26 2009, 19:47

True Bast VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 89419
Dar ce cred eu e ca de multe ori se exagereaza pentru audienta, nu ca sa ne sperie. Ca, uite, oamenii panicati sunt insetati de informatie, se uita la TV, cumpara reviste, ziare etc. Iese un ban frumos din asta.
La fel cum in tabloide se exagereaza niste povesti banale si neinteresante ca sa cumpere lumea ziarul, la fel si in cazul subiectelor controversate se exagereaza urmarile.
Ce vedem noi la televizor e oricum numai mirrors and smoke. Motiv pentru care nu ma uit. Stirile sunt facute ca sa manipuleze (alea de la ora 5, zic). La toate emisiunile vedetele si pseudovedetele spun ce le-a invatat impresarul, ca sa faca spectacol. Emisiunile gen concurs sunt si ele toate aranjate (chiar si Dansez pentru tine, e multa regie la mijloc). Si tot circul din politica ce ni-l arata noua la televizor e doar pentru imagine si stiu asta de la cineva care lucreaza la ProTV si a avut contact cu lumea aia. Ei se injura la tv si pe urma ies la o bere.
Jocuri politice, jocuri de audienta ... suntem mici si nu putem face nimic in legatura cu asta. Exista intr-adevar un joc al puterii in lume, dar ne-am agita degeaba pentru asta. Cel mai bine e sa ne vedem de viata noastra.

Scuze de VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 424495 VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 45873

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 79
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bast Lun Oct 26 2009, 20:08

ce zici si tu e foarte adevarat....

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 38
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Lun Noi 02 2009, 10:34

Va sarut cu mare drag, sper ca va fost dor de mine :),ce sa zic...deja incepe...din 26-27 noiembrie incep sa ne vaccineze cu cipul puisorii, copii nostri sunt ca niste animalute duse la sacrificare.. .vom ajunge vanati ca si gainile la aviara de acum cativa ani.
Eu am hotarat sa refuz...

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Daiana Lun Noi 02 2009, 10:39

cu cip? VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 78183
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Lun Noi 02 2009, 10:40

Intradevar cred ca este vorba de manipulare, insa una pt. a nu baga de seama adevaratul motiv al vaccinarii asteia obligatorii.
Nu este deschidere la romani pt. a accepta de buna voie 'cipul' si atunci au inventat gripa...
Ce zice-ti de asta????

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Bendis Joi Iun 24 2010, 03:58

eu la medici ma duc numai daca am nevoie de adeverinta VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 417324 , prefer medicina alternativa, homeopata, acupunctura si bioenergia..de cand ma stiu..
Bendis
Bendis
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 19/04/2010

Numarul mesajelor : 17
Data nasterii : 26/04/1981
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Stare de spirit : minunata

http://www.kristadesign.ro, www.crystadesign.blogspot.com

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de c@t Joi Iun 24 2010, 05:04

contesa a scris:Va sarut cu mare drag, sper ca va fost dor de mine :),ce sa zic...deja incepe...din 26-27 noiembrie incep sa ne vaccineze cu cipul puisorii, copii nostri sunt ca niste animalute duse la sacrificare.. .vom ajunge vanati ca si gainile la aviara de acum cativa ani.
Eu am hotarat sa refuz...
io n-am auzit de nici o vaccinare
c@t
c@t
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 29502
Data nasterii : 01/11/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Raven Sam Iun 26 2010, 00:52

ce cip?
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de contesa Mier Mai 23 2012, 02:43

[quote="contesa"]Traim vremuri tare tulburi, nu mai stii incotro sa apuci, la naturisti sau la medici (alopata).
Care este parerea voastra si experientele voastre.

Am revenit cu vesti, de cand nu ne-am mai auzit, s-au intamplat o gramada de fapte. Nu le voi relata toate cate le stiu dar asa macar 2-3 tot va voi relata.
Sa stiti ca doamna miri Elena nu sa dezis, am o verisoara din Iasi care este asistenta medicala la sectia de transplanturi, de 7 ani avea o migrena fara diagnostic si fara tratament, a fost investigata la tot ce inseamna aparatura si a facut toate analizele, nu i-au gasit cauza dar nici tratament. Ne-am intalnit cu ocazia unei inmormantari si am avut timp sa vorbim, ea tocmai avea criza de migrena, i-am povestit despre intamplarea mea cu vraciul, a ramas foarte uimita si ma intrebat daca poate vorbi cu aceasta doamna vraci, i-am dat nr. de tel. si a luat legatura cu doamna miri Elena, la cam 3 saptamani ma suna si-mi spune o gramada de urari si chestii pozitive, ca a scapat de migrene, si nu mai contenea ca a vindecat-o o voce, ete sunt aproape 2 ani acusica si nu a recidivat, si da nici macar nu a intalnit-o pe vindecatoare, ca ea este in Iasi si vraciu e in Ilfov, ia trimis prin posta leacurile. Bun, acum sa va spun cum o prietena a unei prietene de a -le mele era programata pt.o extirpare de rinichi in cam o luna, a vrut sa o intalneasca pe doamna miri Elena, sa dus la ea, ia recomandat cica niste picaturi facute de ea si o argila speciala, oameni buni, nici in ziua de azi nu sa mai operat, a eliminat toate pirtrele care erau incrustate in rinichi, alt caz care ma socat, am o matusa care este casatorita cu un padurar si soacra ei avea dureri groaznice la un picior, sa dus cu ea la doctor, dupa investigatii amanuntite la mai multi doctori, au trimis-o acasa sa astepte sa i se extinda cangrena pana la laba piciorului pt. a il amputa, ia dat niste analgezice cu opiu pt. durerile groaznice ce le avea, ei a luat-o fiisu' si a dus batrana la doamna miri Elena, si ghici ce? in cateva sedinte ia disparut cangrena, nu am vazut ce si cum dar zicea matusa mea ca ia pus mana si o si ungea cu ceva , ia mai dat nush' ce picaturi si creme si acum nu mai are nimic, si a trecut ceva timp. Si acum piatra cea mai de incercare, o colega are o ruda ce este profesor conferentiar doctor ce sustine conferinte in strainatate pe probleme de sanatate, de cate ori pleaca sau avea un stres mai mare iesea afara cu sange, a facut colonoscopii, RMN-uri, a fost la colegi medici atat in tara cat si in afara, ei...nu i-au dat de cap. Colega mea la o vizita la ei ia povestit despre experienta mea , si a celor de care v-am spus si voua, si omul, rugat-o sa il ajute sa ajunga la doamna miri Elena, nu stiu cum sa va spun ca cica acum e furios rupt, dar sanatos la trup, la facut bine zice cu 2 licori, si cica a intrebat-o ce anume ar crede ea ca are, stiti ce ia zis? ca cica ar avea din nastere 'o legatura de vene' care la stres se tot rupea cate una mai fragila, in termeni medicali ii spune hemangiom, ei... acum astept sa-mi impartasiti si voi din experientele voastre.
O sa va pun aici si nr. de telefon ale doamnei miri Elena 0722661423/ 0756028820, poate are nevoie cineva de ajutor, acum stiu ca orice om ajunge la ea, va fi vindecat si eu voi avea o fapta buna in plus.
Multa sanatate si Doamne Ajuta!

contesa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 23/10/2009

Numarul mesajelor : 30
Data nasterii : 01/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

VRACI(vindecatori) sau MEDICI - Pagina 2 Empty Re: VRACI(vindecatori) sau MEDICI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum