Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
problema genuchi EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
problema genuchi EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
problema genuchi EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
problema genuchi EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
problema genuchi EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
problema genuchi EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
problema genuchi EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
problema genuchi EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
problema genuchi EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
problema genuchi EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









problema genuchi

3 participanți

In jos

problema genuchi Empty problema genuchi

Mesaj Scris de Bast Sam Feb 07 2009, 03:43

in vara nu mai stiu ce ma facut dar m-am trezit cu o durere in zona genunchiului ce cobora spre gamba la mers in special cand indoiam piciorul insotita curios si cu spasme in zona respectiva de atunci am ramas cu furnicaturi,sensibilitate la atingere si cel mai ciudat o senzatie de rece.toate simptomele apar in zona genunchiului si putin mai sus.imi e mai bine cand pun genuchiera cand stau cu el flexat de exemplu s einrautateste senzatia aia d edipersensibilitate :|...luna asta merg la reumatolog os aii zic si lui desi tind s acred c atine de ortoped.daca are cineba o idee e mai mult decat bine venita.si ma tine la mers ca sa zic asa :)

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 37
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Morcovel Sam Feb 07 2009, 22:30

evil daca te deranjaza rau senzatiile astea spune-i-le medicului , tind sa cred ca e doar o sensibilitate si atat.
Daca iti face asa de bine genunchiera , poart-o. Poti sa iti masezi usor genunchiul cu ceva crema de eucalipt, miroase cam tare , si e cam deranjanta la un mom dat, dar are caracter antiinflamator, deci rau nu poate face.
Morcovel
Morcovel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 20304
Data nasterii : 23/11/1981
Varsta : 42
Localizare : intre munti , la stanga
Stare de spirit : Mamica de ingeras

http://www.zdranganele.eu

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Morcovel Sam Feb 07 2009, 22:31

aa si masajul il faci incet, seara dupa dus, atunci porii sunt deschisi si intra bine in piele crema ....
Morcovel
Morcovel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 20304
Data nasterii : 23/11/1981
Varsta : 42
Localizare : intre munti , la stanga
Stare de spirit : Mamica de ingeras

http://www.zdranganele.eu

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Bast Dum Feb 08 2009, 01:19

uite ca nu m-am gandit sa fac masaj dupa dus....nu sunt f deranjante putin incomode ca sa zic asa mai ales ca mai uraca si sus de genunchi ca sa zic asa.in fine cred ca are legatura cu ligamentele de atunci din vara cand am topait sau cu nervii spinali s epoate sia sta mai ales ca senzatia urca si coboara.in general ramane la genunchi da urca mai sus mai jos.cand stau pe scaun la calc parca se intensifica.sper totusi s anu fie ceva naspa problema genuchi 41589.ii spun pe 24 doc.cand merg problema genuchi 41589

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 37
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Bast Dum Feb 08 2009, 18:23

mai nou cand stau mult la calc.nu imi mai simt zona aia de sub partea dorsala.seamana cu amorteala :|.cand merg imi e mai bine dar cand stau la calc nu la fel patesc si cu genunchiul :|

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 37
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Morcovel Dum Feb 08 2009, 21:20

stii probleme de genu am si eu uneori ..... de ex, cand stau mult la birou nu imi mai simt partea salelor ... efectiv nu o mai am :)), si trebuie sa ma masez bine sa imi revin..... chestia cu amorteli si alte cele vine de la nervi .... nervi au probleme atunci cand de ex o vertebra de lacoloana apasa pe ei sau ii jeneaza.. tu cum esti suspecta de spondiloza , se prea poate sa fie de la coloana...

mana nu te furnica, nu amorteste, oti nu te doare? sau degetele?

nu iti fa griji atunci cand dupa multa vreme de stat la calc, amortesti... e perfect normal... din cauza pozitiei , clar.
In ceea ce priveste genunchiul, ti-am spus incearca un pic de masaj , si vb cu doctor de asta , nu de alta dar te mai linistesti.
AAA si incearca sa nu mai citesti de pe net chestii , sa iti pui singura diagnostice.... din experienta iti spun, asa am ajuns eu ipohondra... sunt ipohondra si recunosc.... asta e.... incerc sa gandesc pozitiv si vad ca imi face bine.
Aveam si eu simptome ciudate , tot de la coloana evident. Stiu ca eram intr-o zi in real, il asteptam pe puiu, si mam asezat pe o banca... deodata a inceput piciorul sa ma furnice.... mi-a amortit efectiv.... si dupa nici juma de ora ma luat o durere de cap groaznica... normal ca mam pus la calc si am inceputsa caut.... nu iti spun ca eram ingrozita de tumori la cap, ori la coloana ....

Toate chestiile astea s-au dovedeit a fi de la spondiloza mea. Se prea poate ca durerile de cap pe care le ai sa fie de la spondiloza.... sunt foarte mari durerile ... si nu trec decat cu anlegezice destul de puternice. Nu spun ca Ac nu au avut rolul lor in declansarea migrenelor de care sufereai, dar si spondiloza sau problemele coloanei, da dureri airea rau.

Pe langa dureri de cap, poti resimti furnicaturi in maini, degete, picioare , amorteli samd . Stii oasele au foarte mult de suferit atunci cand organismul pierde calciu, pt ca acesta nu poate functiona fara el. si atunci ca sa compenseze lipsa de calciu pe care o are, org il ia din oase, oasele devin mai moi , si fracturile pot aparea la orice cazatura ma zdravana. Asa apar durerile si alte cele, mobilitate scazuta samd.....
Morcovel
Morcovel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 20304
Data nasterii : 23/11/1981
Varsta : 42
Localizare : intre munti , la stanga
Stare de spirit : Mamica de ingeras

http://www.zdranganele.eu

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Bast Lun Feb 09 2009, 02:02

chiar nu am cautat nimic pe net problema genuchi 41589.si s ama furnica si mana doare la fel mai patesc si pe la sale...stiu ca d ela spondiloza poti sa ai dureri de cap d eiti vine sa te bati da cam mare coincidenta ca migrenele au incetat dupa ce am intrupt.ac.oricum o s avad incurand la capitolul asta ce si cum problema genuchi 41589.vreau s acred ca e de la coloana sau de la ochelari problema genuchi 41589
multumesc frumos morco m-am mai linistit :pupic:

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Varsta : 37
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Raven Joi Feb 12 2009, 01:02

si mica avea o durere in genunchi
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

problema genuchi Empty Re: problema genuchi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum