Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Hemoroizi and stuff

+18
strumfi
Pantera
irene_d
Amber
chatte
ankuzza
anya
Criiis
vero79
alesonne
Morcovel
LadyInPink
Chocolate
kiki
Daiana
Bast
MicaNarcisa
Raven
22 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de irene_d Sam Apr 24 2010, 05:24

kiki a scris:Mama cand era bolnava facea bai de sezut cu ceai de galbenele si se dadea cu crema de galbenele.
A dus-o asa vreo 3 ani (ea zicea ca ii trec dupa crema respectiva) insa pana la urma tot la operatie a ajuns. Dupa operatie n-a mai avut probleme deloc.

Operatia e solutia.
irene_d
irene_d
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1265
Data nasterii : 16/03/1983
Varsta : 41

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Dum Iun 06 2010, 08:57

Ok sadly a ajuns la niste probleme mai grave sa zic asa si am nevoie de un consult.
Luna viitoare m-am hotarat sa merg la Bucuresti ptr niste analize.
Imi poate recomanda cineva un doctor bun in probleme de hemoroizi/fisuri anale/ fistula perianala?
Multumesc anticipat!
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Dum Iun 06 2010, 17:23

asa naspa e la tine? Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 02:49

Da, din pacate Hemoroizi and stuff - Pagina 2 832400
Si vreau sa merg cat mai devreme sa nu se agraveze mai mult Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de strumfi Lun Iun 07 2010, 03:28

In bucuresti exista o clinica, proctoline
sigur gasesti info despre ei pe net

Mama vroia sa se duca acolo dar din fericire s-a vindecat si nu a mai fost nevoie.
strumfi
strumfi
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17407
Data nasterii : 10/06/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 03:48

Ms Strumfi Hemoroizi and stuff - Pagina 2 48598
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de iuli Lun Iun 07 2010, 05:02

Buna fetelor!
Imi pare rau pentru ce vi se intampla, vreau sa va spun ca nu sunt din Bucuresti, poate acolo medici sunt mai buni!? ...dar si la mine in oras este procoline......niste excroci, cel mai bine ar fi sa citesti pe forumuri cata lume s-a fraierit cu ei mai ales ca tarifele sunt super scumpe.
Pentru o fisura anala (care eu consider ca la voi cat sunteti de tinere, cu putina atentie si igiena se rezolva de la sine) tratametul costa acum un am 1500Ron si nu garantau ca se rezolva. te cheama saptamanal si iti da cateva unguente pe baza naturista pe care cu putin noroc le gasiti si la plafar.
Problema este sa eliminati cauza, adica constipatia si eventualele difunctionari ale sistemului digestiv si asta se poate face cu un consult la medicul gastroenterolog, care va poate da un tratament adecvat.
Sunt trecuta si prin astea, totul se rezolva mai usor de cat ati crede.
Sanatate multa!
iuli
iuli
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 15/11/2009

Numarul mesajelor : 256
Data nasterii : 04/06/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de iuli Lun Iun 07 2010, 05:08

Daiana are dreptate carpiconul este forte bun, aveti mare grija la folosirea proctogyvenolului, folosit timp indelungat veti capata un colon iritabil de care nu va mai scapa nimeni!!! si care este tot ce poate fi mai rau la colon.
iuli
iuli
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 15/11/2009

Numarul mesajelor : 256
Data nasterii : 04/06/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 05:17

Multumesc mult ptr sfaturi Iuli!!!
Hemoroizi and stuff - Pagina 2 923465 Hemoroizi and stuff - Pagina 2 48598
Eu cel mai probabil am fisura... dar cica ar mai fi ceva pe langa asta, sa zic asa.. Si vreau sa merg sa vad ce e...
As vrea sa-mi fac si o colonoscopie, sa vad daca e ok colonul meu, desi nu cred... Ca ma doare foarte rau ba in stanga ba in dreapta cand nu ma pot duce la toaleta.. Deci presupun ca asta ar fi cauza...
Nush sunt varza pe dinauntru...
Si mi-e si frica sincer sa va spun!
Plus ca nu stiu cat de scumpe or fi consultatiile si eu nu prea am bani asa ...
Offf Hemoroizi and stuff - Pagina 2 832400
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de iuli Lun Iun 07 2010, 05:30

O consultatie la un gastroenterolog nu costa foarte mult si e posibil sa-ti poata face si colonoscopie cred ca este in jur de 300 ron colonoscopia, daca cumva nu gasesti si consultatie cu casa de asigurari. La varsta ta nu ar trebui sa ai mari probleme, doar ca ai mare grija la constipatie, trebuie sa faci orice truc sa ai scaune zilnic si nu folosi hemorzom e cel mai prost medicament pentru asa ceva, foloseste de la cabinetele naturiste unguente si supozitore. Nu trebuie sa-ti fie frica de nimic, daca reusesti sa nu mai fi constipata , totul se reface dar cam in 6 luni. Sunt multe trucuri pentru sistemul digestiv, apa multa, miere pe stomacul gol, fructe multe si toate inainte de masa si daca esti o fire mai agitata exista pentru stomac omeran sau omez este un pansament care ajuta si care este foarte bun, depinde de organism. Trebuie sa respecti niste reguli si totul o sa fie bine.
Vezi ca sistemul digestiv se obisnuieste foarte repede
iuli
iuli
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 15/11/2009

Numarul mesajelor : 256
Data nasterii : 04/06/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 05:51

iuli a scris:O consultatie la un gastroenterolog nu costa foarte mult si e posibil sa-ti poata face si colonoscopie cred ca este in jur de 300 ron colonoscopia, daca cumva nu gasesti si consultatie cu casa de asigurari. La varsta ta nu ar trebui sa ai mari probleme, doar ca ai mare grija la constipatie, trebuie sa faci orice truc sa ai scaune zilnic si nu folosi hemorzom e cel mai prost medicament pentru asa ceva, foloseste de la cabinetele naturiste unguente si supozitore. Nu trebuie sa-ti fie frica de nimic, daca reusesti sa nu mai fi constipata , totul se reface dar cam in 6 luni. Sunt multe trucuri pentru sistemul digestiv, apa multa, miere pe stomacul gol, fructe multe si toate inainte de masa si daca esti o fire mai agitata exista pentru stomac omeran sau omez este un pansament care ajuta si care este foarte bun, depinde de organism. Trebuie sa respecti niste reguli si totul o sa fie bine.
Vezi ca sistemul digestiv se obisnuieste foarte repede

Bun, 300 colonoscopie dar una legata de astfel de analize ( probleme hemoroidale ) cam cat e, nu ai idee?
Mda, eu una am foarte mari probleme, mai tot timpul sunt constipata si scaunul e jale cu el...
Ideea e ca nu stiu ce as putea face, sunt si mofturoasa la mancare, nu imi plac lactatele sau chestii de genul, ca am inteles ca astea sunt ptr o digestie usoara.
Singurele cu care as putea sa ma impac ar fi pestele ( nu chiar de orice fel ) si pieptul de pui & legume si fructe, dar in rest, no way...
Apa.. Iar e o mare problema... Daca beau de la robinet ma balonez ca naiba! Daca beau de ex Dorna de-aia necarbogazoasa ma arde pe stomac asa, nu stiu cum sa zic exact... Singura care e cat de cat ok sa zic e Borsecul...
Dar nush pur si simplu nu pot sa beau 2 litri pe zi Hemoroizi and stuff - Pagina 2 832400
Ma omoara la stomac, ma umfla ca naiba si dupa incep sa chitai de foame dar nu pot sa mananc ptr ca deja sunt umflata... Si eu daca nu mananc, e jale cu mine.. Mai era odata sa lesin din cauza asta..
Nu stiu, mi-e teama totusi :(... Vreau din tot sufletul sa gasesc un doctor bun si sa ma vindec nu sa ma taraie prin cabinete si tratamente peste tratamente si sa nu se observe nimic.
Plus ca pe mine drumul o sa ma omoare avand in vedere ca un milion si e numai ruta cu trenul Severin - Bucuresti...
Off, sper sa scap cu bne... Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Lun Iun 07 2010, 06:08

si eu am probleme cu... hemo, cred...si cu dusul la buda. banuies ca am un tranzit intestinat lent ca melcul, probabil de aia ma si ingras...
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 06:13

tot ce-i posibil...
ideea e ca pe mine ma omoara!
stiu ca am probleme... am fost odata si am infundat toaleta ptr o saptamana Hemoroizi and stuff - Pagina 2 417324
atunci m-a usturat fundul de am zis ca mor Hemoroizi and stuff - Pagina 2 45873
de-aia vreau sa ma duc si sa vad ce fac...
e atat de aiurea Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Lun Iun 07 2010, 06:20

mai, eu vad ca mananc, dar mai nimic nu paraseste corpul decat cu mari sfortari...
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de iuli Lun Iun 07 2010, 06:26

Draga mea, cred probleme sunt cu stomacul si ceva care tine de sistemul digestiv,probabil un ulcer, deci trebuie un consul la gastroeterolog care precis va sti ce sa-ti dea si se va rezolva si cu hemoroizi. Nu te alarma, apa oricum trebuie sa bei nu bei 2 ltri, dar tot 1 si1/2 l tot trebuie sa bei, apa face bine la tot organismul nu numai la digestie, un ten nehidratat e ofilit. Nu stiu sa existe analize specifice pt hemoriozi, in afara de colonoscopie si consult propriu zis, dar mai jos am sa va pun ceva care pe mine m-a ajutat foarte mult. E putin mai neplacut dar face bine va spun eu si oricum trebuie TRATATA CAUZA, hemoroizi sunt un efect al unui organ care nu functioneaza bine in organism.

"Ei bine , din punctul meu de vedere HEMOROIZII SE VINDECA !!!
Iata considerentele personale legate de aceasta afectiune :
1. alimentatia . Normala , cu accent pe consumul de fructe , legume , cereale si lichide . De studiat regimul integral vegetarian. Se elimina tot ceea ce produce constipatie . Se evita in principal branza telemea si alimentele " uscate " .
2. condimente . Consumati normal , aceasta insemnand , desigur , cu moderatie . Eliminati tot ceea ce provoaca neplaceri , usturimi , in special in cazul fisurilor anale , sangerarilor .
3. evitati stresul , incordarile . Sfincterul trebuie sa fie cat mai relaxat pentru a putea spera la vindecare .
4.supozitoare . Nu le introduceti imediat , incercati sa le tineti 2-3 minute fara a le impinge complet , timp in care se vor topi partial si vor unge mai bine zona . Nu pot face recomandari . Nu mai folosesc , deoarece nu este cazul , .
5.unguente . Special concepute pentru hemoroizi , sau unguente de piele , cu efect cicatrizant - cu galbenele , galbenele si tataneasa , etc. Aplicati pe pielea uscata . Masati cat mai mult ( chiar cateva minute ) zona rectala de fiecare data cand aplicati unguentul . La sfarsit acoperiti cu o fasa din hartie cat mai moale - prosoape de bucatarie , hartie igienica .
6.bai de sezut . Cea mai buna ar trebui sa fie cea cu sare , insa nu apelez la acest procedeu , iarasi nu pot face recomandari .
7.sapun . Utilizati-l pe cel normal , pe care il aveti in mod curent in casa . Doar daca sesizati ceva , in special in cazul fisurilor anale , incercati un sapun special , pentru copii sau medicinal .
8.evitati pe cat posibil statul pe scaun si sedentarismul . Dupa constipatie , este a doua cauza care agraveaza evolutia hemoroizilor . Faceti cat mai multa miscare , cititi sau priviti la televizor din pozitia culcat .
9. exercitiile Kegel ( strans din fund ) . Practicati oricand si oricat de mult .
10.. schema de tratament ( varianta ) .
Dupa ce intrati la toaleta , dezbracati-va complet ( acasa , bineinteles ) . Asezati o oglinda pe podea si dispuneti-va astfel incat sa puteti vedea zona rectala . Este important sa va obisnuiti sa apreciati personal evolutia hemoroizilor , daca sunt inflamati , s-au inmultit sau daca au dat inapoi . Recoltati urina . In timpul scaunului urmariti cu maxima atentie ca acesta sa fie moale , sa nu solicite nici un efort . Orice anomalie trebuie considerata ca un semnal ca undeva s-a produs ceva in neregula . Dupa scaun , va spalati cu dusul cu apa rece . Dupa o prima folosire a jetului , spalati cu sapun . Masati zona rectala , incercand sa " simtiti " stadiul in care se afla hemoroizii , apasandu-i cu cat mai multa forta . In acest fel ii determinati sa se retraga . Spalati din nou cu jetul de apa , cateva zeci de secunde ( puteti numara pana la 30 , 50 , 100 ... ) . Ridicati-va in picioare . Practicati min. 1 min. exercitii Kegel . Reluati procedeul folosind urina in loc de apa . Dupa dus , stergeti zona rectala pentru uscare . Aplicati unguentul pregatit , masand deasemeni cat mai mult si cu cat mai multa forta . Faceti cel putin o serie de exercitii Kegel . La sfarsit aplicati fasa de hartie mentionata mai sus si ... gata . Daca timp de 24 de ore , pana la urmatoarea sedinta de igiena nu mai simtiti prezenta hemoroizilor si va puteti vedea linistiti de viata ... ati castigat o mare batalie .
Tocmai de aceea va doresc sanatate deplina !"
iuli
iuli
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 15/11/2009

Numarul mesajelor : 256
Data nasterii : 04/06/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 06:27

asa si la mine in ultimul timp
plus ca am impresia cand ma duc ca nu se elimina tot.. parca mai ramane asa inauntru, nush cum sa zic Hemoroizi and stuff - Pagina 2 18567
ma rog, ma intelegeti voi... Hemoroizi and stuff - Pagina 2 45873
e asa aiurea... am ajuns sa ies o data e saptamana... daca ies de 2 ori, merita sa ma-nbat Hemoroizi and stuff - Pagina 2 417324
rad eu rad, dar nu-i rasu meu...
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 06:31

Multumim mult ptr sfaturi Iuli! Hemoroizi and stuff - Pagina 2 923465
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 06:37

Oricum la mine o mare problema e sedentarismul... Lucrez in birou deci majoritatea timpului o stau pe scaun, asadar... e aiurea rau de tot!...
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Daiana Lun Iun 07 2010, 06:40

la mine sedentarism, obezitate, alimentatie, factor ereditar Hemoroizi and stuff - Pagina 2 34165 nici nu ma mir ca am si io unul de care ma ocup cat pot de atenta si de bine. Doamne ajuta il tin sub control si sper sa nu-si faca de cap nici pe mai departe.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Lun Iun 07 2010, 06:41

a, nu, la mine nu e asa de tragic...sa zicem la 2 zile...dar tot nu e normal.
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Lun Iun 07 2010, 06:45

bafta multa di Hemoroizi and stuff - Pagina 2 923465

pantera, pot sa zic ca esti norocoasa... as vrea si eu, dar in ultimul timp, atat de mult s-a agravat situatia Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Mier Iun 09 2010, 07:44

Asa si acum revin la intrebare, totusi nu stie nimeni niciun doctor ok in probleme de asa fel?
Mi-e sa nu dau peste medici aiurea Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427
Ca nah si de una si de alta control tot trb sa imi fac...
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Morcovel Mier Iun 09 2010, 22:05

o bata-i soarele, si eu am .... si culmea nu sufar de constipatie , si sunt momente cand ma ia groaza , ori sangereaza ori dor , niciodata nu sangereaza si dor in acelasi timp ....

mda dau cu proctoglyvenol , da ala tre sa pui cate putin ca te ia cu cufureala , de stai si compui poezii cu orele ... dar e bun... iar pt sangerare detralex ...
probabil si eu voi ajunge sa fac ceva cu ei , ca e super enervant
Morcovel
Morcovel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 20304
Data nasterii : 23/11/1981
Varsta : 42
Localizare : intre munti , la stanga
Stare de spirit : Mamica de ingeras

http://www.zdranganele.eu

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Daiana Mier Iun 09 2010, 22:24

chatte a scris:plus ca am impresia cand ma duc ca nu se elimina tot.. parca mai ramane asa inauntru, nush cum sa zic Hemoroizi and stuff - Pagina 2 18567
io nu doar am impresia, ci chiar asa e. Hemoroizi and stuff - Pagina 2 61427 si pe urma restul zilei pana reusesc sa ies iar, is toata nervi, parca as avea un dop (la propriu) in dos. Hemoroizi and stuff - Pagina 2 928643
stiu, scarbos pt cine nu are asemenea probleme, dar asta e, tre sa vorbim si despre asa ceva.
mie mi-e foarte bine cu procto-glyvenol, imi provoaca doar nite crampe, dar ma ies mai bine dupa ele; am pus doar cand am avut dureri mari, Doamne ajuta asta se intampla rar sau cand am avut sangerari de la antibiotice.
mai sint niste supozitoare care contin una din substantele din procto-glyvenol, proctolog se numesc si sint mai ieftine. asta a primit mami cand a fost la dr.


Ultima editare efectuata de catre Daiana in Mier Iun 09 2010, 22:37, editata de 1 ori
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de greeneyes Mier Iun 09 2010, 22:32

si la noi in GL e clinica proctomed
s-a dus o prietena de-a mamei, a costat-o 18 milioane tot tratamentul, fara operatie
si acum e ok,zice ca a meritat

dar cand n-ai bani, si o suta de mii ti se pare mult
oricum accepta si in rate
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Joi Iun 10 2010, 01:12

hmmm eu nu am luat nimic pana acum ce-i drept... si da di, asa e, trebuie sa vorbim si despre asta...
cam asa sunt si eu cand vine vorba de asa ceva...
vai e asa aiurea senzatia!

greenuletzu sti cum e, ptr sanatate faci orice..
numai ca nah, nush ce sa zic, sa speram ca nu o sa fie asa grav si ca o sa ma ajunga tratamentul mai ieftin
desi nu cred, avand in vedere ca ma duc in bucuresti Hemoroizi and stuff - Pagina 2 417324

sper sa dau peste doctori ok ca n-am chef sa ma plimbe pe ici pe colo...
dar nush unde anume sa ma duc in bucuresti....
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Daiana Joi Iun 10 2010, 01:24

la ora la care am scris mesajul de mai sus eram "nervoasa" si acum mai sint.
abia astept sa ajung acasa, sa fie liniste si sa rezolv problema Hemoroizi and stuff - Pagina 2 928643
mda la servici mereu am probema ca nu pot sa-mi fac treaba normal pt ca mereu vine cineva si bate la usa. daca ma intrerupe s-o dus naibii iesitul Hemoroizi and stuff - Pagina 2 928643
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de strumfi Joi Iun 10 2010, 01:35

strumfi
strumfi
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17407
Data nasterii : 10/06/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Joi Iun 10 2010, 01:52

Msss Strumfiii Hemoroizi and stuff - Pagina 2 48598

Off Di ce aiurea e zau Hemoroizi and stuff - Pagina 2 923465
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de alesonne Mar Dec 21 2010, 00:51

i'm in again :| cand credeam ca am scapat Hemoroizi and stuff - Pagina 2 832400

daca inainte ma confruntam cu serioase probl de constipatie, mai nou ies aproape zilnic, dar cu pretul durerii :| pfuai, cand stiu ca urmeaza sa fac "treburi serioase", imi vine sa o iau la goana.
momentan folosesc crema de galbenele, dar nu stiu ce altceva ar putea sa dea rezultate mai bune :| mi-e frica de operatie :|
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Mar Dec 21 2010, 01:03

hemorzon ai incercat?
eu nu prea mai am asa probleme nasoale. insa o data sau de 2 ori (dar demult, acum vreo 3 luni) am sangerat de m-am speriat. deci am crezut ca mi-a venit armata rosie...
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de alesonne Mar Dec 21 2010, 01:11

Pfuu, voi incerca si asta, ca nu l-am testat, dar sper sa gasesc unguent, ca supozitoare nu pot suporta, le elimin in maxim 5 min :|
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Mar Dec 21 2010, 02:09

mda, eu crema am incercat, insa dupa sagerarea aia cumplita. imi era si frica sa ma duc la buda dupa aia, naspa chestie...
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de alesonne Mar Dec 21 2010, 02:16

Pantera a scris:mda, eu crema am incercat, insa dupa sagerarea aia cumplita. imi era si frica sa ma duc la buda dupa aia, naspa chestie...
te inteleg perfect :| doar ca la mine nu se intampla rar treaba asta, de la o vreme parca e tot mai naspa :| ma duc cu teama la toi-toi :|
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Pantera Mar Dec 21 2010, 04:22

eu zic ca daca sangerezi in continuare sa te duci la doctor. eu de regula urasc sa merg la orice fel de medic si evit pe cat posibil insa daca popoul meu mai sangera vreodata in halul ala (deci ma jur ca era ca in prima zi de ciclu!!) ma duceam...
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Tweety Laura Mar Dec 21 2010, 05:13

daca ma mananca tot de hemoroizi tine? Hemoroizi and stuff - Pagina 2 45873
eram si eu constipata multa vreme si iesea si cu sange ,apoi am dat`o pe ceai verde si vad ca e mai bine ,adica ma constip mai rar si nu mai sangerez. dar treaba aia ca simt ca nu iese tot ..aia o am ..si e nasol rau :|
nu este ceva ceai/medicament/orice care sa ma curete pe dinauntru? ..
Tweety Laura
Tweety Laura
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 16/09/2009

Numarul mesajelor : 13305
Data nasterii : 07/03/1987
Varsta : 37

http://www.laurascorner.blogspot.com

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Mar Dec 21 2010, 15:20

mancarimea da, tot de hemoroizi tine...
si am si eu tot aceeasi senzatie ca tine, ca nu iese tot...

ideea e ca poti amana..dar pana la urma urmei tot operatia cred ca e solutia, cum zicea si daiana mai sus.

eu una ma dau cu crema de galbenele si ma lasa, cum nu m-am dat cu crema e jale...

ah si la mine tot asa, de constipatie tine.. daca ma constip, pa, am belit-o!
ma doare ingrozitor si nici nu pot sa fac ca lumea...

dar acum am un "proram" sa zic asa... dimineata sau cand ma trezesc eu beau un 3 in 1 de la jacobs, dar numai de-ala ice coffee pentru ca ala ma ajuta sa ies afara si cand ma spal, dupa ce ma spal, crema de galbenele neaparat!

vad ca acum nu mai am probleme...

dar daca nu imi beau cafeaua sa pot sa ies si nu ma dau cu crema de galbenele, aleluia!

eu mai aman cat pot daca merge la infinit, la infinit as tine-o Hemoroizi and stuff - Pagina 2 417324

acum nush ce sa zic, vezi poate e si la tine o combinatie de-asta miraculoasa...

ah si din cate am inteles depinde de care sunt, interni sau externi...

la mine sunt externi ca si simt cand ma dau cu crema dar parca, cateodata simt asa pe interior ceva ciudat, nush cum sa zic...

in fine, eu una momentan sunt ok si sper sa nu mai revin la durerile de dinainte ca ma impusc!
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Lore_Inside Mier Dec 22 2010, 11:50

mai si eu am o umflatura..destul de mare,tot acolo e de mult timp(pe putin 1 an)am avut pr si eu de la tiroida ma constipam si nu ma duceam la baie cate 4-5 zile ...ehhh de cam 1 luna si un pic sunt super ok...in fiecare zi dar am sangerari...nu mari dar am,nu ma doare dar pe hartie vad punctulete de sange,in ultimele zile nu am mai fost atenta sa vad daca mai e..
Sper sa imi treaca acum ca ma duc ok la baie si sigur nu o sa mai am pr cat tiroida e sub control
AAA....umflatura aia nu e mereu acolo,ci dupa ce ma duc la baie iese cred ca atunci cand ma fortez..dupa se retrage
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Lore_Inside Mier Ian 19 2011, 11:03

fetele....deci am avut si eu probleme grave cu hemoroizii
sangerari si durere..de imi venea sa zgarii peretii,imi era si frica atunci cand venea vb de baie
mi-a luat mama o crema pe care i-a recomandat-o o prietena si minune pe bune--am folosit-o 3-4 zile si nu mai am nimic acum si hemoroidul ce il aveam e aproape disparut(sper sa nici nu mai apara)il aveam de muuuult timp,durerile cam de 1 saptamana si sangerarile de vreo 3 saptamani
zici ca e publicitate :radefata: :radefata: :radefata: :radefata: :radefata: dar pe bune eu sunt tare multumita
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de alesonne Joi Ian 20 2011, 05:43

ce crema, lore?
ca eu azi am crezut ca ma aleg cu o hemoragie de toata frumusetea :| n-au fost 2-3 picaturi, a curs efectiv :|
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de chatte Joi Ian 20 2011, 06:57

eu m-am dat incontinuu cu crema de galbenele si vad ca mi-a disparut...
chatte
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de alesonne Joi Ian 20 2011, 07:25

chatte a scris:eu m-am dat incontinuu cu crema de galbenele si vad ca mi-a disparut...
pfu, la mine n-are efect decat pe moment, mai calmeaza usturimile si mancarimile si nu tot timpul :|
azi m-am speriat tare :| brr, nu mai vreau sa fac duduuuuuuuu Hemoroizi and stuff - Pagina 2 832400 nicicum nu e bine :| daca ma pun sa beau ceaiuri din cauza carora as face moale, nu e bine pt ac :| deci mno...
alesonne
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Varsta : 37
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Lore_Inside Joi Ian 20 2011, 11:05

hadensa....asa se numeste
pana acum eu sunt super incantata...
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Hemoroizi and stuff - Pagina 2 Empty Re: Hemoroizi and stuff

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum