Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Placute cu modele pentru unghii

+70
pisikmik
buburuzica
apocalipstick
anamaria1529
irina_ulesan
anca1115
Daiana
deea deeutza
raluca1
diana.i
Ioana-Leoaica
crazzybug
bobolici
neluioan
leena
buburuzza2010
lalyta
lil'angel
Affair
strawberry*
shopping_obsessed
georgy3
luiza_andreea
Denisa
Chocolate
andr3iutza_94
my dacris
think_pink
greeneyes
deena
*Spiridusa
ALECSANDRA
vanityfair
kathy
asil
evanescence
anaissa
ruxypixy
mary20
Pantera
Flory
atica
Edelweiss
strumfi
Nikoll
Squint
c@t
Dianka
isis
Criiis
carmen silva
Morcovel
Raven
merry
Endorfina
buburuza*
Amber
SilkSpectre
Bones
bibilush
edith
Gabi
deadrose
Ella@
Tweety Laura
MicaNarcisa
Purple Owl
sasha88
Inanna
Joice1
74 participanți

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Vin Mar 19 2010, 00:38

Chocolate22 a scris:
Joice a scris:
asil a scris:e obligatoriu, in special ca esti incepatoare si nu o sa-ti iasa cu o oja normala nimic.
De ce insisti ca e obligatoriu? Sunt atatea fete care reusesc sa-si faca unghiile cu alte oje. Sunt infernal de scumpe ojele Konad si nu zic ca nu isi merita banii, dar se poate si fara.

Ralu, scuze inca o data pentru intarziere, sa le folosesti cu placere Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 633654
Nu se poate fara. Am probat eu. Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Pai in kilu' meu, adica eu am avut vedenii cand mi-am facut cu alte oje decat alea Konad? Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Chocolate Vin Mar 19 2010, 00:42

Joice a scris:
Chocolate22 a scris:
Joice a scris:
asil a scris:e obligatoriu, in special ca esti incepatoare si nu o sa-ti iasa cu o oja normala nimic.
De ce insisti ca e obligatoriu? Sunt atatea fete care reusesc sa-si faca unghiile cu alte oje. Sunt infernal de scumpe ojele Konad si nu zic ca nu isi merita banii, dar se poate si fara.

Ralu, scuze inca o data pentru intarziere, sa le folosesti cu placere Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 633654
Nu se poate fara. Am probat eu. Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Pai in kilu' meu, adica eu am avut vedenii cand mi-am facut cu alte oje decat alea Konad? Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324
Mie nu mi-a iesit cu alte oje. Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 353162
Eu am numai una de la konad. Din aia mica.

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de andr3iutza_94 Vin Mar 19 2010, 02:52

deci m-ati impresionat una zice da una nu:)) ce as putea intelege?:))

andr3iutza_94
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 12/02/2010

Numarul mesajelor : 31
Data nasterii : 03/01/1994
Varsta : 30

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Raven Vin Mar 19 2010, 02:56

deadrose a scris:ehh curu si acu unghii cu modele facute nasol nu s-au mai vazut? Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Ella@ Vin Mar 19 2010, 03:19

Eu am incercat cu multe oje cu flomar iese cel mai bine dar sa stiti ca depinde si de placute si de stampile. E prima oara cand am facut si mie mi-au iesit cateva modele, deci se poate si cu oje ieftine, numai sa incerci Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589
Ella@
Ella@
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 15/09/2009

Numarul mesajelor : 1977
Data nasterii : 15/07/1989
Varsta : 34

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Vin Mar 19 2010, 03:23

andr3iutza_94 a scris:deci m-ati impresionat una zice da una nu:)) ce as putea intelege?:))

poate te bag si mai tare in ceata...folosesc placute de 2 ani si imi tot comandam oje micute din alea ca cica nu mergea cu alta oja...pana cand am descoperit ca merge, insa merge cu oja aia tip pasta, sa nu fie foarte subtire. eu cu din aia ma fac si trag oja transparenta si gata. am si de la konad alb si negru, dar restul cu oje obisnuita..in sensul asta pot sa iti recomand ojele de la revlon. tin foarte bine

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de deadrose Vin Mar 19 2010, 06:11

dam cu markeru pana la urma daca cu oja nu vrea
deadrose
deadrose
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 11520
Data nasterii : 22/10/1989
Varsta : 34
Localizare : city of wonders
Stare de spirit : fuckin stupid

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Vin Mar 19 2010, 06:25

deadrose a scris:dam cu markeru pana la urma daca cu oja nu vrea

sau asa Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Vin Mar 19 2010, 08:22

Joice a scris:
asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

Mai vorbeste-mi de sus pe aere de atotstiutoare si ne suparam.

nu stiu cine e plina de aere aici, poti sa te superi pana nu mai poti, mi-am spus parerea si da, nu esti singura atotstiutoare ma pot numara printre ele, pt. ca am incercat in toate felurile si nu-mi iese decat cu konad ceva de calitate.
este parerea mea si am argumentat si de ce, chiar daca nu-ti convine tie.
alb si negru sunt doua culori pretentioase si ies spalacite cu alte oje, MIE nu mi-au iesit, f bne ca esti tu multumita.
am vreo doua oje ciclamen si grena cu care iese modelul, dar spalacit, eu nu sunt multumita.
am raspuns fetelor sa nu fie dezamagite ca nu o sa le iasa nimic asa cum am fost eu.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Vin Mar 19 2010, 08:25

inanna a scris:
andr3iutza_94 a scris:deci m-ati impresionat una zice da una nu:)) ce as putea intelege?:))

poate te bag si mai tare in ceata...folosesc placute de 2 ani si imi tot comandam oje micute din alea ca cica nu mergea cu alta oja...pana cand am descoperit ca merge, insa merge cu oja aia tip pasta, sa nu fie foarte subtire. eu cu din aia ma fac si trag oja transparenta si gata. am si de la konad alb si negru, dar restul cu oje obisnuita..in sensul asta pot sa iti recomand ojele de la revlon. tin foarte bine

nu poti sa pui poze te rog cu ojele care le ai si zici ca merg sa le cautam si noi pe alea, revlon nu am, adevarat, toate sunt de la revlon ?

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Vin Mar 19 2010, 08:26

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_Photo-0002-6 Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_Photo-0078
cele cu fluturasi le-am facut acum, dar mi-e ciuda ca mi-au iesit stersi trandafirasii. initial am avut alte floricele, nu mi-au placut, le-am sters doar modelul si am facut peste. si din pacate au iesit cam prost si nu am mai avut chef sa le refac.


Ultima editare efectuata de catre kathy in Vin Mar 19 2010, 08:28, editata de 1 ori
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de deadrose Vin Mar 19 2010, 08:27

asil a scris:
Joice a scris:
asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

Mai vorbeste-mi de sus pe aere de atotstiutoare si ne suparam.

nu stiu cine e plina de aere aici, poti sa te superi pana nu mai poti, mi-am spus parerea si da, nu esti singura atotstiutoare ma pot numara printre ele, pt. ca am incercat in toate felurile si nu-mi iese decat cu konad ceva de calitate.
este parerea mea si am argumentat si de ce, chiar daca nu-ti convine tie.
alb si negru sunt doua culori pretentioase si ies spalacite cu alte oje, MIE nu mi-au iesit, f bne ca esti tu multumita.
am vreo doua oje ciclamen si grena cu care iese modelul, dar spalacit, eu nu sunt multumita.
am raspuns fetelor sa nu fie dezamagite ca nu o sa le iasa nimic asa cum am fost eu.
se refera cumva la ciclu? sau ceva apropiat in orice caz de ciclu?
intreb si eu
deadrose
deadrose
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 11520
Data nasterii : 22/10/1989
Varsta : 34
Localizare : city of wonders
Stare de spirit : fuckin stupid

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Vin Mar 19 2010, 08:34

kathy a scris:Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_Photo-0002-6 Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_Photo-0078
cele cu fluturasi le-am facut acum, dar mi-e ciuda ca mi-au iesit stersi trandafirasii. initial am avut alte floricele, nu mi-au placut, le-am sters doar modelul si am facut peste. si din pacate au iesit cam prost si nu am mai avut chef sa le refac.

kathy, mie imi place, frumos ca de obicei, sa te duci sa iei si din aia verde ca vad ca tie iti iese.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Vin Mar 19 2010, 08:36

chiar o sa trebuiasca sa ajung la obor, dar nu stiu cand. vreau sa ma mai uit si de cateva placute pe acolo.

ps: eu cred ca nu are rost sa va certati si sincer, situatia privita din afara pare altfel. aveti amandoua dreptate.
se pot face modele cu oje fake, dar depinde de noroc. eu din 20 si ceva de oje am doar 4 de care sunt perfect multumita si inca cateva cam spalacite. si asta avand in vedere ca jumatate le-am cumparat special pentru asta.
pe de alta parte depinde de prioritati. eu mi-am cumparat ojele gandindu-ma ca si daca nu merg pentru modele le las sa ma fac cu ele pe toata unghia. eu nu lucrez si mi-ar fi destul de greu sa imi iau atatea oje de la konad cate culori de modele vreau pentru ca sunt cam scumpe, asa ca am ales sa imi iau oje obisnuite in speranta ca macar cateva vor merge la facut modele.
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Vin Mar 19 2010, 09:31

da kathy ai dreptate, te-am admirat mereu ce poti sa faci de aceea ti-am si spus de cea verde. apropo de placute du-te in obor ca am vazut vreo 10 placute cu modele, ai de unde alege.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de andr3iutza_94 Vin Mar 19 2010, 11:23

nu e problema ca ies modelele spalacite. nu ies deloc:))) cand pun stampila pe matrita nici nu se ia oja:)) e curata ca la inceput stampila:))

andr3iutza_94
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 12/02/2010

Numarul mesajelor : 31
Data nasterii : 03/01/1994
Varsta : 30

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Vin Mar 19 2010, 15:23

asil a scris:
Joice a scris:
asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

Mai vorbeste-mi de sus pe aere de atotstiutoare si ne suparam.

nu stiu cine e plina de aere aici, poti sa te superi pana nu mai poti, mi-am spus parerea si da, nu esti singura atotstiutoare ma pot numara printre ele, pt. ca am incercat in toate felurile si nu-mi iese decat cu konad ceva de calitate.
este parerea mea si am argumentat si de ce, chiar daca nu-ti convine tie.
alb si negru sunt doua culori pretentioase si ies spalacite cu alte oje, MIE nu mi-au iesit, f bne ca esti tu multumita.
am vreo doua oje ciclamen si grena cu care iese modelul, dar spalacit, eu nu sunt multumita.
am raspuns fetelor sa nu fie dezamagite ca nu o sa le iasa nimic asa cum am fost eu.

Nu sunt atotstiutoare, nici nu am insinuat asa ceva deci scuteste-ma.
Ahem, cand iti spui parerea nu bagi cuvantul "obligatoriu" de vreo 15 ori.

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Vin Mar 19 2010, 15:51

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 28august019

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Februarie012copycopy

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Februarie103copy2

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Nails

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Colaj

In afara de ultima poza, am folosit oje de nail art sau Flormar. Astea sunt doar la ce am facut eu poze. In ultima poza grena-ul e de la Peggy Sage si albul e Konad agitat si rasagitat. Poza aia cu stelute si flocirele e de la prima mea tentativa cu Konad. N-aveam eu tehnica, dar culorile se vad chiar foarte bine.

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Vin Mar 19 2010, 20:25

andr3iutza: sunt si oje fake care nu merg deloc, dar e imposibil sa nu se ia nici un pic de oja pe stampila. sigur gresesti pe undeva si nu stiu unde.
alte cauze la care ma gandesc e ca ori astepti prea mult pana sa iei modelul cu stampila si se uscuca oja pe placua, fie cand dai cu razuitorul nu il tii la 45 de grade, ci la 90 de grade fata de placuta.
daca nu e nici una din astea cauza nu stiu unde gresesti, dar din ce spui nu e de vina oja, ci tehnica.
Joice: frumos, imi place cum ti-au iesit. mai ales oja rosie imi place ca tie chiar ti-a iesit rosie. la mine e un fel de roz. cea roz de la tine parca nu e prea intensa, dar e posibil sa fie de la poza ca nu se vede prea bine. si cea alba nu imi place cum se vede. in rest sunt super.

ps: am gasit oja alba care se vede bine. e una alba de la Gabrini. mi-a adus-o prietenul meu ieri sa vad daca e ok pentru modele si e super. chiar iese bine. o sa pun o mostra cu ea. se vede si pe un lac albicios. o sa pun poza si cu oja ca eu de la Gabrini stiu ca arata altfel sticlutele.
astea sunt ojele de ieri (cea alba de la Gabrini merge pentru modele):
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_ojePlacute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Th_Photo-0076
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Vin Mar 19 2010, 22:38

andr3iutza_94 a scris:nu e problema ca ies modelele spalacite. nu ies deloc:))) cand pun stampila pe matrita nici nu se ia oja:)) e curata ca la inceput stampila:))

eu de ce ti-am spus ca musai sa iei konad, asa am patit si eu, vb. din experienta. si pt. ca am ramas cu placutele si nu am vrut sa ma uit la ele am cumparat oja konad si am reusit.
e adevarat ca citind ce fac fetele cu alte oje am incercat si eu, dar din 100 de oje cate am, vreo 2 se pot folosi si tot nu-mi plac ca iese decolorat modelul.
konad nu ma dezamageste niciodata, eu nu reusesc cu altele, nu pot sa-ti spun sa incerci cu oje fake ca s-ar putea sa nu reusesti si de ce sa fi dezamagita ....tu poti incerca.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Vin Mar 19 2010, 23:49

Pai bun, vezi si tu ca ies bine cu oje nail art .... si atunci tot e obligatoriu sa iei Konad? Recomandat da, ca nu zic ca nu sunt bune sau ca nu sunt mai bune si e chinul mai mic. Dar e 13 lei o oja mica si m-au costat deja destul de mult alea 7 oje mici care le am.
Cel mai des nu-mi ies modelele din cauza tehnicii. Trebuie cumva sa topaie stampila de cauciuc pe matrice. Daca apesi prea tare nu se ia nici de-a naibii oja. Daca o rostogolesti e posibil sa iei modelul partial sau sa-l strici.

Cele mai bune oje pentru stampile, in afara de alea Konad sunt cele de nail art. Dar nu porcariile care le aduc acum, de alea mai bine ma lipsesc, o gramada am avut, o gramada am aruncat, alea care arata ca un marker. Astea asa sunt bune
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 IMG_7742
Sunt excelente. La mine au inceput sa nu mai functioneze decat cateva pentru ca sunt vechi. Dar si pe Youtube multe fete le prefera pe astea pentru ca sunt mult mai scumpe LE: alea Konad, am uitat sa preciez Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324 Tutenstein
Se gasesc pe ebay si sunt foarte ieftine. Uite aici 24 culori cu ~50 lei
http://cgi.ebay.com/24-COLOURS-NAIL-ART-POLISH-BRUSH-PENS-VARNISH-2-WAYS_W0QQitemZ320490587664QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a9eba4610
Mai sunt bune si ojele metalice, cum am eu un auriu Golden Rose care bate de 10 ori procaria de la Konad. Sau avea Flormar un argintiu care iese absolut perfect. Si de atunci mi-am mai luat multe oje pe care nu le-am incercat.

Pana sa inceapa sa aduca placutele astea, se gaseau unele hexagonale care sunt infecte. Si atunci era cam obligatoriu sa iti iei Konad. Acum ca din fericire sunt mult mai accesibile, eu cred ca singurul lucru greu de inlocuit este setul de lama si stampila, desi banuiesc ca daca exersezi te descurci si cu astea fake.

Later edit: Tot din experienta pot sa zic ca indiferent ce oja folosesti, daca nu ai experienta poti sa strici sau sa nu-ti iasa si folosind Konad. Iar eu fiind asa de zgarcita, nu pot sa nu ma gandesc cat de naspa e sa pui oja pe placuta de vreo 5-6 ori si sa stergi ca nu-ti iese ca nu stii inca ce miscare sa folosesti cu stampila ... si oja se consuma si ai dat 13 lei pe ea. Macar daca e oja ieftinache, nu-mi pare rau ca stric. But that's just me.


Ultima editare efectuata de catre Joice in Sam Mar 20 2010, 03:18, editata de 1 ori

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Sam Mar 20 2010, 02:57

asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

pai daca io iti zic ca asa imi fac...ce vrei, sa te impresionez pe tine? de ce ma rog? imi ajunge ca-mi impresionez retina proprie

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de shopping_obsessed Sam Mar 20 2010, 03:17

Joice te rog poti sa faci poza cu oja auriu Golden rose si argintiu? Pleease!
Merci anticipat!

shopping_obsessed
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 20/03/2010

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 15/05/1987
Varsta : 36

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Sam Mar 20 2010, 03:23

Asta e oja aurie, e aia cu capacul asa de lung ca nu-mi incape nicaieri in picioare Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 IMG_7732

Oja argintie e prima din stanga
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 IMG_7738

Tot de la Flormar functioneaza si oja rosie si cea portocalie excelent
Dar nu cred ca le mai gasesti ca sunt de acum 3-4 ani

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de shopping_obsessed Sam Mar 20 2010, 05:14

Merci mult Joice, trebuie sa ma duc atunci la vanat de oje. Cam asa Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 165954 Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589

shopping_obsessed
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 20/03/2010

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 15/05/1987
Varsta : 36

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Tweety Laura Sam Mar 20 2010, 05:38

eu n`am vazut deloc oje flormar la mine in oras ... Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 18567
o sa`mi iau din alea tip marker daca tot le lauzi asa tare ca merg cu placutzele Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589 Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589
Tweety Laura
Tweety Laura
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 16/09/2009

Numarul mesajelor : 13305
Data nasterii : 07/03/1987
Varsta : 37

http://www.laurascorner.blogspot.com

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Sam Mar 20 2010, 07:28

flormar am inteles ca se gasesc in hipermarketuri. stiu sigur ca au la auchan. am trecut pe acolo, dar mi se facuse rau si nu m-am mai oprit sa ma uit.
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Sam Mar 20 2010, 08:51

inanna a scris:
asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

pai daca io iti zic ca asa imi fac...ce vrei, sa te impresionez pe tine? de ce ma rog? imi ajunge ca-mi impresionez retina proprie
pai impresioneaza-ne retina si noua cu ce modele faci si fa o poza si cu ojele care nu sunt de la konad sa te credem.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Sam Mar 20 2010, 09:01

Joice a scris:Pai bun, vezi si tu ca ies bine cu oje nail art .... si atunci tot e obligatoriu sa iei Konad? Recomandat da, ca nu zic ca nu sunt bune sau ca nu sunt mai bune si e chinul mai mic. Dar e 13 lei o oja mica si m-au costat deja destul de mult alea 7 oje mici care le am.
Cel mai des nu-mi ies modelele din cauza tehnicii. Trebuie cumva sa topaie stampila de cauciuc pe matrice. Daca apesi prea tare nu se ia nici de-a naibii oja. Daca o rostogolesti e posibil sa iei modelul partial sau sa-l strici.

Cele mai bune oje pentru stampile, in afara de alea Konad sunt cele de nail art. Dar nu porcariile care le aduc acum, de alea mai bine ma lipsesc, o gramada am avut, o gramada am aruncat, alea care arata ca un marker. Astea asa sunt bune
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 IMG_7742
Sunt excelente. La mine au inceput sa nu mai functioneze decat cateva pentru ca sunt vechi. Dar si pe Youtube multe fete le prefera pe astea pentru ca sunt mult mai scumpe LE: alea Konad, am uitat sa preciez Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324 Tutenstein
Se gasesc pe ebay si sunt foarte ieftine. Uite aici 24 culori cu ~50 lei
http://cgi.ebay.com/24-COLOURS-NAIL-ART-POLISH-BRUSH-PENS-VARNISH-2-WAYS_W0QQitemZ320490587664QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a9eba4610
Mai sunt bune si ojele metalice, cum am eu un auriu Golden Rose care bate de 10 ori procaria de la Konad. Sau avea Flormar un argintiu care iese absolut perfect. Si de atunci mi-am mai luat multe oje pe care nu le-am incercat.

Pana sa inceapa sa aduca placutele astea, se gaseau unele hexagonale care sunt infecte. Si atunci era cam obligatoriu sa iti iei Konad. Acum ca din fericire sunt mult mai accesibile, eu cred ca singurul lucru greu de inlocuit este setul de lama si stampila, desi banuiesc ca daca exersezi te descurci si cu astea fake.

Later edit: Tot din experienta pot sa zic ca indiferent ce oja folosesti, daca nu ai experienta poti sa strici sau sa nu-ti iasa si folosind Konad. Iar eu fiind asa de zgarcita, nu pot sa nu ma gandesc cat de naspa e sa pui oja pe placuta de vreo 5-6 ori si sa stergi ca nu-ti iese ca nu stii inca ce miscare sa folosesti cu stampila ... si oja se consuma si ai dat 13 lei pe ea. Macar daca e oja ieftinache, nu-mi pare rau ca stric. But that's just me.

cand ai dreptate ai dreptate, oja aurie si argintie de la konad este execrabila, mi-am luat aurie si nu a iesit nimic, nici macar nu s-a luat pe stampila, am fost cu ea la magazin, a incercat si vanzatoarea si la fel, nu a mes, mi-a schimbat-o cu alta culoare.

colectia mea de nail art este exact ca a ta, nu MERGE cu nicio oja niciun model, am incercat de un milion de ori, nu stiu cum iti iese tie, asa o fi, dar cum au spus si alte fete de mai sus nici lor nu le iese decat cu konad.

interesant argintiul de la flormar, o sa-l caut si o sa-l cumpar caci nu am nicio sansa cu cel de la konad, si cred ca e bun, deoarece cele doua oje ale mele care merg cat de cat, sunt de la flormar.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Sam Mar 20 2010, 09:58

Asil, eu banuiesc ca nu folosesti stampila cum trebuie. Auriul meu de la Konad se ia perfect pe stampila. Doar ca ... compara culorile, aia Golden Rose e de 10 ori mai frumoasa.

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de strawberry* Sam Mar 20 2010, 10:35

tweety a scris:eu n`am vazut deloc oje flormar la mine in oras ... Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 18567
o sa`mi iau din alea tip marker daca tot le lauzi asa tare ca merg cu placutzele Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589 Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589
poate gasesti vreun stand la intrare in real...
strawberry*
strawberry*
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 28/10/2009

Numarul mesajelor : 3718
Data nasterii : 11/08/1991
Varsta : 32

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Sam Mar 20 2010, 14:51

asil a scris:
inanna a scris:
asil a scris:e obligatoriu pt. ca nu are experienta si la inceput nu-ti iese nici cu cea originala dar cu una fake.
e obligatoriu pt. ca sunt 2, 3 oje descoperite care sunt bune pt. stampile, eu in vreo suta de oje nu stiu daca am gasit pana in cinci care sa mearga si alea se vad decolorat, calitate nu ai sa vezi cu oja normala.
e obligatoriu pt. ca o sa fie fffffffff dezamagita cand o sa vada ca nu-i iese nimic si o sa-si cumpere oricum dupa konad asa cum am facut eu.
vreu sa vad si eu poze cu modele care sunt facute cu oja fake, in afara de kathy care m-a impresionat, unde sunt fetele alea ,multe care isi fac si le iese ?

pai daca io iti zic ca asa imi fac...ce vrei, sa te impresionez pe tine? de ce ma rog? imi ajunge ca-mi impresionez retina proprie
pai impresioneaza-ne retina si noua cu ce modele faci si fa o poza si cu ojele care nu sunt de la konad sa te credem.

sincer sincer nu am de gand sa iti impresionez si tie retina. nu am de ce sa mint, nu am nici un castig din asta. am mai zis, de 2 ani folosesc placutele si cu oja alta decat cea de la konad, imi merge bine cu cea de la revoln si gata. Pe aici pe unde este si poza cu ojele, acuma nu stau sa o caut strict pt tine...crezi sau nu frezi asta este, viata merge inainte

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de luiza_andreea Sam Mar 20 2010, 20:56

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 873232 cata galagie pe aici Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 659148 va contraziceti degeaba. Merge cu orice oja daca stiti sa le folositi. Ce-i drept cu cele fake, modelele nu ies la fel de .. "stralucitoare" ca cele de la konad, dar asta nu-i motiv de cearta.

asil, ai mai fost sa te uiti de placute in piata Sf. Maria? k eu nu am mai ajuns :|
luiza_andreea
luiza_andreea
Exclus
Exclus

Data de inscriere : 16/02/2010

Numarul mesajelor : 32
Data nasterii : 27/11/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://www.unghiipictate.blogspot.com

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Joice1 Sam Mar 20 2010, 22:13

Am gasit site-ul Flormar Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589
http://www.flormarcosmetics.ro/

Ehe, cand mi-am facut eu colectia Flormar erau 2-3 lei ojele, erau foarte no-name Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 417324

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Sam Mar 20 2010, 22:20

a fost prietenul meu miercuri si nu mai aveau deloc. a spus vanzatoarea ca trebuia sa primeasca marfa, dar nu i-o adusese inca.
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de luiza_andreea Sam Mar 20 2010, 22:50

ahaa.. ms kathy.. :*
luiza_andreea
luiza_andreea
Exclus
Exclus

Data de inscriere : 16/02/2010

Numarul mesajelor : 32
Data nasterii : 27/11/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://www.unghiipictate.blogspot.com

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Sam Mar 20 2010, 23:54

da, luiza exact cum a spus kathy, nu avea nimic, se duce colega pe marti sau miercuri si daca gaseste ceva iti spun.

ok, cine face ceva frumos cu oja fake poate ne pune si noua modelul si cu ce oja a facut daca poate poza, sa mergem sa cumparam si noi exact oja respectiva, ca eu am cumparat la greu si in afara de flormar nu am gasit nimic sa iasa.
revlon nu am incercat, adevarat, dar parca e scumpa si de-aia oi fi preferat sa iau konad cam la acelasi pret.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Dum Mar 21 2010, 00:02

e o idee foarte buna. si ca sa nu cautam prin toate posturile fiecare sa scrie ce marca, ce numar si culoare de oja mergepentru modele. o sa fac o lista pe care sa o modific cand apare ceva nou si in care sa trec ojele tuturor care merg la modele. asa o sa le avem toate denumirile intr-un loc.
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Dum Mar 21 2010, 00:06

uite. primul si ultimul model sunt facute cu pigmenti de la konad. modelul chinezesc, cel patat si cel cu alb si rosu sunt cu oje fake cum le zici tu. mie mi se pare ca au iesit chiar foarte bine
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 114
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 1_110
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 1_211
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 1_310
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 1_411
si apropo de oje...cea de la konad e 13 lei parca si are 5 ml, cea de la revlon de ex are 12 ml si costa 16 lei, eu zic ca e o afacere buna

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Dum Mar 21 2010, 00:10

si am mai gasit un model
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Unghii10
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Unghii11

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Dum Mar 21 2010, 00:10

Lista ojelor cu care ies modelele:

Negru - Lady Rose nr. 57
Alb - Gabrini nr. 302, Nivea nr. 12/29, Feicai nr. 26
Albastru - Aolili nr. 6
Roz - Feicai nr. 5
Verde - Rubi nr. 72

Lac incolor de dat deasupra - Gabrini nr. 00


Ultima editare efectuata de catre kathy in Lun Mar 22 2010, 21:33, editata de 3 ori
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de kathy Dum Mar 21 2010, 00:12

inanna: pune te rog fiecare culoare cu firma si numarul fiecarei oje cam cum am scris eu mai sus ca sa intocmim o lista cu oje care merg bine la modele.
kathy
kathy
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 01/02/2010

Numarul mesajelor : 107
Data nasterii : 15/08/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de luiza_andreea Dum Mar 21 2010, 00:34

hai ca ma bag si eu Wink)
placuta si stampila fake.. iar oja alba este de la Nivea, numarul 12/29
Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Luiza003
luiza_andreea
luiza_andreea
Exclus
Exclus

Data de inscriere : 16/02/2010

Numarul mesajelor : 32
Data nasterii : 27/11/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://www.unghiipictate.blogspot.com

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de asil Dum Mar 21 2010, 01:45

inanna, da, are dreptate kathy, spre ex. negrul tau de la ce firma e ? ca a iesit chiar bine...tot revlon?
luiza,nivea e scumpa ? de unde o iei , cumva din farmacii ?
kathy am salvat lista ta, mersi.

asil
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 16/01/2010

Numarul mesajelor : 94
Data nasterii : 18/02/1997
Varsta : 27

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Inanna Dum Mar 21 2010, 01:51

nu nu, negru e de la farmec.
fetelor dragi dupa ce ma mult deschid cutiile si va dau numere si va fac poze, m-am tot uitat in pc dupa poze dar nu mai gasesc altele decat astea...desi stiu ca am poza cu ojele...am si pus-o pe aici pe undeva si cu placutele si cu tot.
plus ma duc acasa in vacanta si vreau sa imi iau oje noi nuante noi...eu le cumpar de acasa...e orasul mai mic si preturi mai micute decat la cluj Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 41589

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Placute cu modele pentru unghii - Pagina 9 Empty Re: Placute cu modele pentru unghii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum