Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

+13
Roxie1
licuricel
Karissa
darkshadow_kitty
Gabi
ella
Geisha
Ankme
ale*
DaniHeart
Dianka
Mika20
Joice1
17 participanți

In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Joice1 Mar Sept 29 2009, 08:30

Am observat ca nu prea se respecta igiena in marile magazine de cosmetice, nici cand vine vorba de pastrarea lor si nici cand vine vorba de testarea lor.
In US sunt puse la dispozitie aplicatoare de unica folosinta pentru fiecare produs, dar la noi abia acum am vazut la standul Benefit niste aplicatoare de unica folosinta pentru rimel. In rest abia mai gasesc servetele.
Ca sa nu mai zic ca nu fac niciodata igienizarea testerelor, ceea ce inseamna ca nu putem incerca un ruj decat pe mana ca daca vrem sa-l incercam pe buze ... poate ne imbolnavim naibii.
Ce propun eu, sa scriem aici atat felul in care testam cosmeticele, cat si cum le igienizam pe ale noastre Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 41589 Si fara vids de pe youtube, nu trisati Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 41589

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Mika20 Mar Sept 29 2009, 08:40

eu cand incerc un fard il incerc pe mana,rujul tot pe mana iar mascara nu o testez deloc,desfac doar tubul sa-i vad periuta.........iar de igienizat cosmeticele,pulverizez pur si simplu spirt pe ele si le las sa se usuce
Mika20
Mika20
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3292
Data nasterii : 10/06/1989
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Zapacita :)))

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Dianka Mar Sept 29 2009, 08:59

Oooo ce subiect tare! Ai dreptate, e foarte aiurea mai ales la testarea rujurilor. Eu sunt obsedata de rujuri nude si din pacate, nici in ziua de azi n-am unul pe care sa-l iubesc, tocmai din cauza ca nu-l pot testa pe buze (la cum arata testerele Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 873232 , cah Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 299380 ) si testandu-le mereu pe maina tot timpul raman dezamagita cand il incerc acasa pe buze... of, ori e prea inchis ori prea deschis ori cu totul altfel decat imi imaginam Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 832400 Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 832400
Dianka
Dianka
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5802
Data nasterii : 25/02/1986
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Stare de spirit : Roz

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Joice1 Mar Sept 29 2009, 09:09

In tari civilizate poti cere sa fie igienizat orice produs cosmetic. Rujul poate fi fie scufundat in spirt, fie poate fi sters cu un servetel, apoi il aplici pe buze cu o pensula curata. Exista aplicatoare de burete, cum sunt cele de la gloss cu care probabil poti testa un ruj pe buze. Insa imi inchipui ce mutra ar face fetele care lucreaza acolo daca le-as cere sa imi igienizeze rujul Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324 Cred ca nici macar nu stiu cum se face asta Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324
Eu sunt maniaca la farduri, imi bag degetele in toate, cand plec din magazin sunt toata sidefata Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324 Nu ma deranjeaza, sunt aproape mandra de asta Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 41589 Dar ma deranjeaza ca nu prea au servetele daca vrei sa te stergi.

Astazi am vazut ceva HORROR!!!!! M-am plimbat prin Sephora si am trecut pe langa beauty bar, adica standul ala idiot cu oglinda unde te poti programa la un machiaj "profesionist". N-am stat sa studiez ca n-aveam chef sa fiu deranjata cu intrebari, dar mi-a sarit in ochi un pahar PLIN de aplicatoare tip burete jegoase!!!! Incredibil de jegoase! Daca esti zgarcita poti sa le speli, desi in mod normal se arunca.
Dumnezeule, chestiile alea le pui pe ochiul cuiva Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 916531 Daca persoana la care le-ai folosit inainte avea conjunctivita?

In colectia personala recunosc ca nu prea imi igienizez lucrurile pentru ca stiu ce boli am si ce boli n-am. Si in general n-am Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324
Imi spal pensulele aproximativ o data pe saptamana, uneori la 2 saptamani. Chiar daca sunt jegoase, e jegul meu ca sa zic asa Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de DaniHeart Mar Sept 29 2009, 09:24

Eu folosesc tot pielea mainii ca sa testez produsele pt buze, pt ochi si blush urile... mascara uitandu ma la periuta... parfumurile pe cartonas... iar pt igienizat folosesc servetele umede pt ambalaje, dar produsului propriu zis nu i fac nimik... doar daca se murdaresc de alte culori folosesc un servetel uscat... astept sa vad ce variante mai au fetele... mai invatam si noi....
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de ale* Mar Sept 29 2009, 21:04

eu fardurile le testez pe mana..clar nu-mi pun nimic pe ochi..in ce hal arata unele testere nu-mi vine sa fac asta..rimelul nu il testez, ma uit doar la periutza..fondul de ten il testez la limita dintre fatza si gat..pun acolo o picatura si nah, sa-mi vad culoarea

rujuri nu prea imi cumpar si nu am testat niciodata un ruj din magazine..parfumul pe cartonas.si daca imi place imi dau un puf si pe incheietura mainii sa vad cum o sa miroase peste ceva timp

de igienizat, recunosc ca nu sunt "pasionata" de asa ceva la produsele mele..eventual daca nu am folosit un fard de ceva vreme, il curat putin pe deasupra cu un servetel uscat sa iau primul strat de praf..am primit un dermatograf si pt orice eventualitate l-am incalzit putin cu o bricheta si am sters primul strat de creion pe un servetel

la metoda cu pulverizatul spirtului peste farduri nush ce sa zic...sigur nu strica fardul?
ale*
ale*
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3480
Data nasterii : 04/03/1989
Varsta : 35
Localizare : bm/cj
Stare de spirit : exista :P

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Ankme Mier Sept 30 2009, 01:16

eu stiu de metodele de igienizare a produselor acasa. adica daca ai un ruj folosit al unei prietene sau ceva de genul....

ptr rujuri - poate fi imuiat in alcool, nu se va intampla nimic rau

ptr farduri poate fi luat primul strat sau sters cu putin alcool (testat, nu s-a intamplat nimic)

rimelurile nu se pot igieniza si nici glossurile cu acele sponge tips.

de cumparat eu nu imi pun decat pe mana fondul de ten, cu riscul de a gresi. sincer mi s-a intampalt sa mi se inroseasca sa ma manance mana de la unele testere. si mana o poti spala rapid sau sterge, gatul nu. rimeluri la fel ma uit pe net la diferite chestii, la periuta eventual pe viu dar nu il incerc. nici fardurile.
Ankme
Ankme
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1335
Data nasterii : 13/01/1992
Varsta : 32
Localizare : Bucale
Stare de spirit : zbunga zbuga! =3

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Dianka Mier Sept 30 2009, 01:33

Eu zic ca fardurile nu prea ai cum sa le igienizezi (sau sunt eu prea chioamba de nu-mi dau seama :lady: )... nush... spirt? aoleu, eu cred ca le strica. Eu am grija de pensule, le mentin curate si imi curat destul de des cosmeticalele, cu servetele umede antibacteriene Suspect si parca e suficient :rock: .
Dianka
Dianka
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5802
Data nasterii : 25/02/1986
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Stare de spirit : Roz

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Joice1 Mier Sept 30 2009, 01:38

Spirtul nu strica fardurile, nu trebuie sa-ti faci griji :) Eu astept sa imi cumpar alcool alimentar, care are peste 90 grade si apoi imi umplu un recipient cu spray ca sa imi igienizez fardurile daca se iveste ocazia sa machiez pe cineva.

Am inceput sa detest toate machiajele care presupun bagatul degetului, de genul balsam de buze la cutiuta sau fard crema la borcanel. Nu sunt germofoba, dar mi se pare atat de neigienic sa bag degetul in fard, mai ales ca e crema, deci atrage praful ca un magnet.

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Geisha Mier Sept 30 2009, 01:49

rujurile, glossurile si rimelul nu le testez niciodata...pentru ca nu vreau sa ma molipsesc cu vreo chestie...

fardurile (pudra sau crema) si fdt le sterg cu un servelete si le aplic tot pe mana, tocmai pt ca stiu ca nicio regula de igiena nu este respectata la noi.
Geisha
Geisha
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1077
Data nasterii : 02/03/1984
Varsta : 40

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Mika20 Mier Sept 30 2009, 02:03

dianka a scris:Eu zic ca fardurile nu prea ai cum sa le igienizezi (sau sunt eu prea chioamba de nu-mi dau seama :lady: )... nush... spirt? aoleu, eu cred ca le strica. Eu am grija de pensule, le mentin curate si imi curat destul de des cosmeticalele, cu servetele umede antibacteriene Suspect si parca e suficient :rock: .
spirtul nu le strica consistenta,eu am pulverizat spirt si pe o pudra compacta si tot nu s-a stricat
Mika20
Mika20
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3292
Data nasterii : 10/06/1989
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Zapacita :)))

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Dianka Mier Sept 30 2009, 02:22

Good to know :janis: . Multumesc pentru sfaturi, nu stiam ca se poate folosi spirt :ralluka: :tits:
Dianka
Dianka
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5802
Data nasterii : 25/02/1986
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Stare de spirit : Roz

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de ella Mier Sept 30 2009, 02:41

Imi igienizez cosmeticele cu alcool sanitar (spirt), pensulele incerc sa le curat cat mai des, cand le simt prea imbibate cu produs.
Daca sunt pe fuga le curat superficial, cu un servetel imbibat in apa demachianta.
Chiar ieri vorbeam cu o tipa makeup-artist, a lucrat la L`Oreal, cand am intrebat-o de pensule am ramas shocked sa aflu ca le curata 1 data la 1luna sau chiar 2. Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 873232 damn! chiar nu vreau sa stiu cum arata pensulele alea, cica se strica perii daca le speli prea des... pensule ca pensule, dar tenul clientelor Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 1133 :lady:
ella
ella
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 131
Data nasterii : 19/05/1989
Varsta : 34
Localizare : Bc/Iasi

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Joice1 Mier Sept 30 2009, 02:43

Da, se strica daca le speli in fiecare zi, dar recomanda alti makeup artisti sa le speli cam 1 data pe saptamana cu sampon si in rest dupa fiecare folosire cu detergentul special

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Ankme Mier Sept 30 2009, 07:44

spirtul nu are cum sa strice un fard, remember ca se si repara cu spirt fardurile sparte? Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 41589
Ankme
Ankme
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1335
Data nasterii : 13/01/1992
Varsta : 32
Localizare : Bucale
Stare de spirit : zbunga zbuga! =3

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Gabi Mier Sept 30 2009, 08:11

eu imi igienizez fardurile mai mereu, nu ca le-ar folosi altcineva in afara de mine si de mama dar din reflex mi-am luat un recipient cu pulverizator de la bamboo si am pus in el alcool de 90 de grade, nu vreti sa stiti cum miroase in camera dupa ce pulverizez pe toate cosmeticalele Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324
Gabi
Gabi
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 16/09/2009

Numarul mesajelor : 5729
Data nasterii : 31/10/1992
Varsta : 31
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de darkshadow_kitty Joi Oct 01 2009, 03:57

Joice a scris:
Am inceput sa detest toate machiajele care presupun bagatul degetului, de genul balsam de buze la cutiuta sau fard crema la borcanel. Nu sunt germofoba, dar mi se pare atat de neigienic sa bag degetul in fard, mai ales ca e crema, deci atrage praful ca un magnet.

Nu este mai usor sa iei cu o pensula? Din fard sau gloss...

Pe mine ma streseaza sa bag degetele in borcanasele cu crema .Incerc sa evit borcanasele si sa iau tuburi sau recipiente cu pompita.
darkshadow_kitty
darkshadow_kitty
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 54
Data nasterii : 13/04/1981
Varsta : 43

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Karissa Joi Oct 01 2009, 08:27

eu am o solutie antibacteriana cu care ma spal pe fata si cu ea imi curat si pensulele destul de des si sunt la fel ca in prima zi:) iar fardurile si restul cu spirt si servetele antibacteriene
Karissa
Karissa
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 69
Data nasterii : 07/03/1989
Varsta : 35
Localizare : most time in iasi

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de licuricel Joi Oct 01 2009, 13:13

Eu am o spatulă pentru borcănaşele cu cremă de faţă, dar acum am tuburi. Şi eu testez pe mână produsele pentru machiaj, nici într-un milion de ani nu mi-aş pune chestiile alea pe faţă. Refuz mereu să mă machieze ăia la sephora şi nu împrumut nimănui cosmeticele mele, nici măcar mamei (imposibil acum că nu mai stau cu ea, dar nici înainte nu foloseam la comun, mai ales din cauză ca ea are virusul de herpes iar eu nu-l am şi nici nu-l vreau).Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Kar
licuricel
licuricel
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 562
Data nasterii : 08/11/1982
Varsta : 41
Localizare : Bucureşti
Stare de spirit : mi-e o lene de mă doare....

http://manie.ro

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Roxie1 Joi Oct 01 2009, 17:28

Eu imi sterg pensulele zi de zi, ma rog, cele folosite, cu solutia aia propusa de Enkore iar saptamanal le spal cu sampon. Dar in rest nu-mi igienizez fardurile, doar atunci cand le folosesc pentru si dupa cineva. Tot in stilul asta, pulverizez alcool 90 peste. La rujuri folosesc si servetel.

In Arad la sephora am primit uneori buretei sa incerc fardurile si cartonase pt parfumuri,dar atat,depinde cat de inteligenta e tipa.
Roxie1
Roxie1
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 11029
Data nasterii : 16/09/1987
Varsta : 36
Localizare : NY
Stare de spirit : hardcore

https://www.youtube.com/Roxie99Roxie

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de licuricel Mier Oct 07 2009, 03:49

Completez şi eu puţin aici, poate ajută pe cineva ideea pe care am implementat-o eu. Am cumpărat nişte etichete mici de la secţia de papetărie, sunt nişte pătrăţele mici (de 1/1 cm sau ceva de genul) de hârtie autoadezive şi le lipesc pe produsele cosmetice, inclusiv pe cele de machiaj, scriu pe etichete data când am deschis produsul sau când expiră sau când l-am luat, ca să ştiu să nu mai stau să ţin minte toate datele astea. Etichetele au fost vreo 4 lei şi sunt sute, gen 300-400 de etichete, îmi vor ajunge mult timp şi pentru altceva.
licuricel
licuricel
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 562
Data nasterii : 08/11/1982
Varsta : 41
Localizare : Bucureşti
Stare de spirit : mi-e o lene de mă doare....

http://manie.ro

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Mika20 Mier Oct 07 2009, 07:35

foarte buna ideea ,licuricel
si acum o intrebare de unde cumparati alcoolul de 90 de grade?
Mika20
Mika20
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3292
Data nasterii : 10/06/1989
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Zapacita :)))

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de edith Mier Oct 07 2009, 09:40

mi.am igienizat cosmeticele....si pe dinauntru si pe dinafara
ce bine m.am simtit dupaaaaa,tanti ioana e martora Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324
edith
edith
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 12/10/2008

Numarul mesajelor : 17389
Data nasterii : 05/04/1990
Varsta : 34

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de ElizaD Mier Oct 07 2009, 20:15

Da... e nemaipomenit sa mergi sa iti cumperi farduri si sa nu ai cum sa le testezi. Am fost in Hondos sa caut un fard mov si Gel fix (sau cum ii zice - ala pentru glitter).
Bai nene... am bagat degetele in toate fardurile mov, pentru ca nu exista nimic altceva cu care sa le testezi. Bagi degetul, dai pe mana... m-am facut ca draq pe mana.. eram mov toata... ciu-ciu servetel sa te stergi. Pana mea... trebuie sa mergem noi cu buretei si servetele ca sa putem testa ceva?

AAAA... Si cand am testat gelul ala de lipit glitter, vine o gajica si mi-l arata - chioara de mine nu il vazuse. Si hap imi pune o bulina pe mana, dupa care baga pensula si mai pune o tona... deci... privint in zare.. ziceai ca am un cos imens pe mana... asa tonaj mi-a pus pe mana. Pai ce pana mea sa testez cu ala... ca ala se osuca intr-o luna. Si daca pun glitter... se face liner Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324 Duuuh!

Dar a fost foarte frumos, cu fete care sar sa te ajute, dar nu stiu de fapt pe ce planeta sunt. Misto rau. Si n-am gasit mov-ul pe care il vreau, care de fapt e un mov care nu are si roz in el.. un violet.. ma rog... am ceva sample dar nu mai stiu de unde.. tre sa ma uit. Dar ma gandeam ca ma scot si il iau de aici. Cam asta fuse.
ElizaD
ElizaD
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 701
Data nasterii : 28/12/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de licuricel Joi Oct 08 2009, 00:26

Tre' să ne facem tricou cu "Nu mă mai ajuta, lasă-mă!" Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 368162
licuricel
licuricel
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 562
Data nasterii : 08/11/1982
Varsta : 41
Localizare : Bucureşti
Stare de spirit : mi-e o lene de mă doare....

http://manie.ro

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Joice1 Joi Oct 08 2009, 01:48

licuricel a scris:Tre' să ne facem tricou cu "Nu mă mai ajuta, lasă-mă!" Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 368162

Pe sistemul "Nu-mi dati sfaturi, stiu sa gresesc si singura" Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 417324

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de ElizaD Joi Oct 08 2009, 02:56

Tare licuricel. Sa stii ca ar merge... sa facem astfel de tricouri, si sa le luam cand mergem la shopping de bunatati Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 41589

Stapanirea, o puneti de imprimat tricouri?
ElizaD
ElizaD
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 701
Data nasterii : 28/12/1981
Varsta : 42

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de licuricel Joi Oct 08 2009, 07:44

În unele magazine chiar ar fi utile asemenea tricouri Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 4chsmu1
licuricel
licuricel
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 562
Data nasterii : 08/11/1982
Varsta : 41
Localizare : Bucureşti
Stare de spirit : mi-e o lene de mă doare....

http://manie.ro

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Sizzla Joi Oct 08 2009, 08:12

nu prea are legatura cu topicul...dar era vorba de fard spar ca se repara cu spirt. am citit pe blogul cuiva de aici..nu mai stiu exact al cui cum se repara si am facut intocmai pas cu pas..nu mi-a placut ce a iesit Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 100909 Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 832400 se sfarama acum mult mai rau, se ia prea mult pe pensula..ma rog.
Sizzla
Sizzla
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 15/09/2009

Numarul mesajelor : 61
Data nasterii : 17/04/1988
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Purple Owl Joi Oct 08 2009, 10:57

Rujurile nu le igienizez. Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? 299380
Pentru pensule am solutie speciala.
Nici fardurile.

M-am dus odata sa imi iau fdt,si dupa ce am incercat vreo 4 nuante pe mana,nu aveam servetele umede la mine,iar alea nici atat. :lady:
Purple Owl
Purple Owl
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1549
Data nasterii : 15/09/1984
Varsta : 39
Localizare : pe forum
Stare de spirit : secret

Sus In jos

Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre? Empty Re: Cum testam produsele cosmetice? Si cum le igienizam pe ale noastre?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum