Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Candidoza - Pagina 9 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Candidoza - Pagina 9 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Candidoza - Pagina 9 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Candidoza - Pagina 9 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Candidoza - Pagina 9 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Candidoza - Pagina 9 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Candidoza - Pagina 9 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Candidoza - Pagina 9 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Candidoza - Pagina 9 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Candidoza - Pagina 9 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Candidoza

+54
Alex
beyonce
Nikoll
user123
lil'angel
RoX
Lore_Inside
sirius
Chocolate
strumfi
sun after rain
ale*
Affair
*Spiridusa
laura_timi
JulieM
Pantera
izabela
Inanna
chatte
Rosalinda
sasha88
stylishlady
Yemaya
Roxie1
andraa
Amber
Dana
ankuzza
madalicioss
SilkSpectre
alesonne
Castiel
c@t
Morcovel
JanisJoplin
Cristina86
alex_mxn
Andrela
Little*Miss*Sunshine
edith
Bast
Squint
LadyInPink
Ramonella_dm
deadrose
Bones
Alle
kiki
Daiana
lyssa
Criiis
greeneyes
Raven
58 participanți

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de RoX Lun Iul 05 2010, 09:41

sun after rain a scris:Salutare fetelor,
nu am mai scris de mult ce-i drept, sunt pe final cu tratamentul, fluconazol+klion si sunt foarte fericita ca a inceput sa treaca aceasta boala chinuitoare.
Mai rau cu dansul ca are interzis si nu-i convine deloc... Candidoza - Pagina 9 417324
Acum am alta dilema, lenjeria mea intima, slipurile tanga pentru iesit in oras sau serviciu sunt in mare parte amestec, sintetic+bumbac, nu mai gasesc pe piata tanga doar din bumbac Candidoza - Pagina 9 832400
Medicul mi-a zis ca si lenjeria sintetica este un factor aducator de candida, ce naiba fac? Ne-au invadat chinezismele, dar mai rau ca am fost si la jolidon de exemplu si vanzatoarea o dadea cu bumbacul, dar se simte la mana ca este amestec.
Ma rog, sa zicem ca e amestec, dar sa aiba bumbac 95% si 5% elasten sau ce o mai fi.
Da, am innebunit Candidoza - Pagina 9 948401 , imi arunc toata lenjeria
Sa aveti o zi frumoasa !!!

se gasesc tanga de bumbac, eu numai asa am, am cumparat multe seturi de 3 din Carrefour la 15 si 20 de lei. 95% bumbac, 5% elastan Lycra. si sunt chiar foarte comozi. Eu nu suport lenjeria din alte materiale, mai ales dantela sau alte scoarţe.

Btw, s-or găsi din mătase??

Referitor la candidoza, eu făceam mereu cand luam Augmentin... era groaznic.
De atunci, evit să iau antibiotice... dacă nu mor, nu iau antibiotic. Candidoza - Pagina 9 41589
RoX
RoX
Strumf Roz
Strumf Roz

Data de inscriere : 20/09/2009

Numarul mesajelor : 378
Data nasterii : 07/02/1989
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Lun Iul 05 2010, 17:41

Inanna a scris:sirius daca nu ziceai de flucovim uitam. Luna asta n-am luat. azi cumpar!!!!
buna! eu am luat ce v-am spus ieri, i-am dat si sotului meu. pai tu iei lunar????? de fapt scrie, pe instructiuni ca e bine sa le iei lunar pt a evita aparitia candidozei.oricum e bine ca nu mai am acea secretie binecunoscuta.... Candidoza - Pagina 9 243448 ,dar nu vreau sa ma bucur pana nu sunt sigura.nu mai am acele mancarimi....... Candidoza - Pagina 9 995647 .acum pasul doi sa merg la medic.
si rox si eu am luat augumentin si foarte mult in combinatie cu altele,recomandate de medic,insa doar omez pt stomac mi se dadea si nu si pt o eventuala candida.adica nu s-a gandit ca e bine sa iau ceva si pt a evita aceasta nebunie.dar pot sa spun ca nu am avut absolut nimic,dar nimic.iar acum sigur am facut din cauza spalaturilor,nu foarte intern,dar erau si aveam un sapun "natural" care eu credeam ca-mi face bine.....si dupa cum se vede mi-a facut foarte bine Candidoza - Pagina 9 94037 .cel mai bine ne spalam mai rar intern caci acolo organizmul stie mai bine decat noi cum sa se protejeze si sa se curete de orice microb,ciuperca si alte minunatii (din pacate nu chiar de toate dar de majoritatea) si cu ceaiuri. ce ma surprinde e faptul ca,atunci cand mergi la mai multi,acestia dr,acestia au pareri diferite:unii ca e foarte bine sa te speli intern,altii ca nu-i bine!intrebarea e pe cine sa mai crezi?succes si voua in batalia pe care o purtti si mai ales sa castigati razboiul....sa-l castigam!!!!! Candidoza - Pagina 9 477368

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Inanna Lun Iul 05 2010, 20:00

sirius, da, iau preventiv cate un flucovim pe luna.
si tot preventiv o data pe saptamana baie cu bicarbonat de sodiu

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Mier Iul 07 2010, 04:10

Inanna a scris:sirius, da, iau preventiv cate un flucovim pe luna.
si tot preventiv o data pe saptamana baie cu bicarbonat de sodiu
offfffffffffffffffffff!!! cred ca nu mi-a trecut1 azi am gasit iar ceva albicios...acum ce sa zic...am luat si acele medicamente, am lenjerie aproape bumbacoasa ca nu suport chiar orice, dar e posibil sa fie ceva normal,ca mai aveam astfel de scurgeri...dar cred ca de frica o vad alba.....si ciudata!offffff! ce e si viata asta de femeie...e atat de frumoasa dar asa de coplicata uneori....sapt viitoare cred ca ajung la dr. si vad ce imi face,zice......acum Candidoza - Pagina 9 737641
ma relaxez Candidoza - Pagina 9 737641 , Candidoza - Pagina 9 417324 .multumesc inanna!!!!!! :* apropo miresica de 2009? ca si eu sunt.am sarbatorit un an pe 4 iulie. Candidoza - Pagina 9 243448

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Inanna Mier Iul 07 2010, 04:16

nu nu...de 2011 Candidoza - Pagina 9 417324

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Joi Iul 08 2010, 02:12

Inanna a scris:nu nu...de 2011 Candidoza - Pagina 9 417324
Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 Candidoza - Pagina 9 45873 scuza-ma! am vazut aiurea....... Candidoza - Pagina 9 55653,de fapt nu mai stiu ce m-a facut sa cred asta Candidoza - Pagina 9 633654.atunci succes la cumparaturi si sa treaca criza repede,sa va dea dar mare. referitor la candidoza....cred ca nici sapt viitoare nu ajung la medic caci pe calendar vad ca vor veni musafirii...asa ca....oricum mi-am internat prietena la cfr 2,unde se afla si dr la care vreau sa merg si eu.acum sa vad cum naste ea.pana acum sarcina a mers foarte bine,desi a avut si candidoza dar si alte infectii.

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Raven Joi Iul 08 2010, 04:35

ai incercat iaurt?
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 43

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Joi Iul 08 2010, 07:48

Norah a scris:ai incercat iaurt?
nu am incercat.am vrut dar mi-a fost asa teama sa-l folosesc.observ totusi ca pe lg iaurt ar trebui sa fol si bicarbonat si suc de lamaie.am vazut ce ai scris despre aceasta pacoste.cred ca la mine teama e mai mare decat ma asteptam.am obs ca nu mai am acea problemuta,cred ca orice scurgere imi provoaca panica. dar cred ca mi-a trecut,sper! de obicei atunci cand fac analize aflu ca mai e ceva pe deasupra.ironia sortii!iti multumesc.o sa fol tot ce ai scris,aproape tot.....:)

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Vin Iul 09 2010, 10:23

cum se manifesta fetelor??
eu la contact am dureri..mereu am avut Candidoza - Pagina 9 832400
despre ce secretie vorbiti?
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Daiana Vin Iul 09 2010, 10:35

Norah a scris:Ce inseamna candidoza, care sunt riscurile si cum poate fi prevenita infectia? Cateva intrebari la care te-ai gandit cel putin o data.



Ce trebuie retinut: candidoza este provocata de candida albicans este o parte din flora intestinala, cu functii in tractul digestive si fara de care am ramane fara aparare in fata bacteriilor patogene. Ciuperca numita candida albicans traieste in gat, gura, tractul intestinal, vagin, dar in cantitati mici, tinute sub control de bacteriile aflate in organismul uman in mod natural (Lactobacillus acidophilus, B. bifidum, Lactobacillus bulgaricus, S. thermophilus si L. salivarius).

Candidoza, micoza frecventa a mucoaselor si tegumentului, este determinata de variate specii de candida care in conditii de imunodeficienta a gazdei, pot deveni invazive, cu localizari organice si tisulare.

Infectiile cu candida albicans apar la femei din cauza hormonului feminin numit progesteron. Progesteronul creste cantitatea de glycogen din mucoasa vaginala, un mediu ideal de dezvoltare a candidei datorita Ph – ului acid. Nivelul de progesteron creste considerabil in timpul sarcinii.

Speciile de candidoza fac parte din miertoflora normala a omului, pentru a devenii patogene sunt necesari factorii predispozanti de alterare a imunitatii gazdei (diabet zaharat prin substratul de glucoza si alterarea fagocitelor), SIDA, persoane tratate cu imunodepresive corticosteroizi, citostatice sau cu antibiotice, leziuni ale mucoaselor (ulceratii), dietele bogate in carbohidrati (paine, cartofi, pizza, paste) si zahar (miere, sirop de artar, zahar, fructoza, sirop de porumb), produse alimentare pe baza de drojdie (paine lasata la fermentat, vitamina B in stare naturala, fructe uscate, pepeni, fructe congelate sau conservate), bauturi (vinul si berea) sau produse alimentare fermentate sau dezvoltate la umezeala (ciuperci, branza, sos de soia, smantana, lapte batut, otet, mustar, sos picant de rosii sau ciuperci, condimente si mirodenii), pastilele anticonceptionale, hormonii, nasterea.

Pentru a observa cum reactioneaza corpul dumneavoastra la aceste alimente, evitati-le timp de 5 zile, apoi adaugati-le in dieta in cantitati mari. Desi face parte din organism, sistemul imunitar considera candida un corp strain care trebuie tinut sub control. Efortul repetat de a prelua controlul va epuiza sistemul imunitar in timp, favorizand aparitia unor boli ca SIDA si cancer.

Simptomele candidozei vaginale: scurgere alba, branzoasa si abundenta, usturimi si mancarimi vaginale, sindrom premenstrual agravat, usturime la urinare, urinari frecvente, infectii ale vezicii urinare, arsuri in timpul contactului sexual.

Atentie!
Daca sistemul imunitar cedeaza, infectia se raspandeste in tot corpul si apar simptome ca: oboseala, ameteala, dezorientare, lipsa puterii de concentrare, schimbarea dispozitiei, dureri de cap, depresie, dureri de urechi, tuse, surzenie, lacrimarea sau senzatia de ardere la nivelul ochilor, dureri musculare, iritabilitate, pofta de dulciuri, eczema, psoriazis, multiple alergii, infectii fungice, sensibilitate crescuta la mancare si substante chimice.

TRATAMENT CANDIDOZA

Candidoza invaziva se trateaza cu asocierea pe cale intravenoasa de amfotericina B23+5. Experienta medicala arata ca rezultate bune s-au obtinut si cu Ketoconazol, pe cale orala (6,5-9mg kilocorp pe zi) pentru o perioada de 3-5 saptamani, bine tolerat si de sugari. Tratamentul local se face cu NISTATINA - suspensie tablete de supt, fata de care fungii din genul CANDIDA si-au pastrat sensibilitatea.
Puteti aplica local o crema antifungica, dar urmatI sfatul medicului.

Tratament pentru acasa
Iaurtul natural aplicat in zona vaginala are efect imediat (echilibreaza aciditatea), dar cercetarile au aratat ca un tratament numai cu aplicari de iaurt este ineficace. Insa, ovulele vaginale cu extras inodor de usturoi si bacterii Lactobacillus acidophilus vindeca infectia. De asemenea, consumul de iaurt ajuta la controlul bacteriilor.

Faceti seara, timp de doua saptamani, spalaturi vaginale cu un litru de apa fiarta (calduta cand faceti spalaturile), in care puneti, alternativ, o zi o lingurita de bicarbonat de sodiu, alta zi o lingurita de suc de lamaie.

Pentru a impiedica dezvoltarea ciupercii dimineata, introduceti crema de galbenele (calendula) in vagin si masati usor, dar dupa o igiena locala adecvata. Daca aveti scurgeri galbui si maronii, beti zilnic la interval de o ora, o inghititura de ceai rece de cretisoara si de ceai de urzica alba, dar sa nu amestecati cele doua ceaiuri. O cana pe zi.

O reteta naturista pentru candidoza: ceai de galbenele (30 gr), urzica vie (10gr), rachitan (10gr), coada calului (20gr), urzica alba moarta (30gr), musetel (15gr), troscot (20gr), coada soricelului (15gr), salvie (10 gr). Luati o lingurita din acest amestec si lasati sa se infuzeze, dupa ce ati turnat o cana de apa fiarta peste. 3-4 cani de ceai (strecurat) pe zi.

SFATURI PENTRU A EVITA INFECTIA CU CANDIDA
Spalati-va cel putin o data pe zi, stergand usor locul cu un prosop. Evitati sapunurile parfumate si colorate, baile spumante si dusurile vaginale.
Dupa defecatie, stergeti-va din fata spre spate ca sa evitati patrunderea microorganismelor in vagin.
Nu purtati pantaloni stramti si lenjerie sintetica (doar bumbacul este indicat!).
Tampoanele interne trebuie evitate, deoarece candida se dezvolta in locuri umede, calde, intunecate.
Reduceti bautura cofeinizata la 3 cani pe zi; consumati 2 catei de usturoi de 3 ori pe zi, zdrobiti sau tocati in salate, supe, ciorbe; alimente cu vitamina B (biotina, B 6 sI B 12); urmati un regim alimentar sanatos, bogat in magneziu, selenium, zinc, vitaminele A, C si E.
Daca aveti vaginul uscat, folositi lubrifiant in timpul actului sexual. Contactul sexual irita vaginul uscat.
Folositi alifia de calendula din cand in cand, ca metoda de prevenire a ciupercilor.

Aromaterapie la dumneavoastra acasa
Pregatiti-va o cada plina cu apa calda si adaugati uleiuri naturale (de levantica, cimbru sau arbore de ceai pentru ca au proprietati antifungice). Inainte de a intra in apa, stropiti-va zona genitala cu putina apa, dupa care stati in cada cel putin 10 minute. Aplicati pe un tampon umezit 2 picaturi din ulei de arbore de ceai si introduceti-l in vagin unde-l lasati timp de 3 – 4 ore.

Cand recidiveaza, ajungand la 4 episoade pe an, candidoza devine cronica.
Fungii Candida au o raspandire universala facand parte din microflora normala a omului. Transmiterea se face prin: contact cu secretii continand candida (secretii bucale, tegumentare, vaginal), infectii cu seringi si ace nesterilizate, diseminarea infectiei endogene. La barbati se manifesta mai rar si prin mancarimi la nivelul penisului, roseata si iritatie.

Atentie! Mergeti la un control de specialitate, deoarece simptomele candidozei se intalnesc si la alte infectii. Este necesara si tratarea partenerului, altfel candidoza putand reaparea.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Vin Iul 09 2010, 10:41

asta am citit si eu..dar mancarimi usturimi nu am..
decat ca ma cam doare la contact sexual...nasol
am fost la un control ginecologic acum putin timp si totul e ok...eco interna..m-a durut super tare,mai aveam un pic de tot si incepeam sa plang Candidoza - Pagina 9 417324 Candidoza - Pagina 9 417324 Candidoza - Pagina 9 417324 (mai ales ca eu strangeam in loc sa fiu relaxata..a fost bine ca erau 2 doctorite tinerici...daca erau 2 barbati Candidoza - Pagina 9 580852...sigur nici nu ma cracanam Candidoza - Pagina 9 474323 )si la sfarsit...chestia aia(ce avea camera pe ea a inceput sa vibreze...ce durere,pfuuuuu
voua asa vi s-a intamplat?
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Daiana Vin Iul 09 2010, 10:49

durerea la contact sexual nu inseamna neaparat candidoza.
as zice sa fii fericita ca nu ai intalnit aceste manifestari descrise mai sus. daca nu le-ai avut, nici candidoza nu ai. be happy :)
despre eco intravaginal nu stiu sa-ti spun nimic, n-am facut niciodata.
dar asteapta putin, o sa raspunda fetele care au facut.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Vin Iul 09 2010, 10:51

ms frumos daiana...le-am zis fetelor ce mi-au facut eco si a zis e cam aceiasi durere ca la eco?si le-am zis ca da dar nu asa accentuata..
cand ma gandesc mereu ca o sa am dureri parca imi piere cheful..
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Vin Iul 09 2010, 10:53

nu am avut mancarimi,usturimi(din cate sa imi amintesc)niciodata...si cred ca astea mi le aduceam eu aminte...sigur
odata am avut o scurgere mai abundenta dar a trecut repede..nu chiar repede dar in 1 sapt-2 maxim(nici nu mai stiu)a disparut
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Daiana Vin Iul 09 2010, 10:59

la controlul respectiv nu ti s-a pus si un diagnostic? sau doar durerea la contact nu le-a sugerat nimic anume?
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Vin Iul 09 2010, 11:04

nu..au zis k e totul ok(ovare,vagin..)
decat eco mi-au facut si m-au trimis sa imi fac un papa nicolau cred ca asa se scrie)dar trebuie sa i-l cer doctoritei(e bine ca la noi tot e gratis...nu ne costa nimic)
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Sam Iul 10 2010, 07:59

Lore! eu stiu raspunsul: nu intelegi tu prea bine atunci cand ai contacte.asta mi-a zis dr mea acum 3 ani,dar am uitat cuvantul,dar cu alte cuvinte nu percepeam eu bine dragostea asta........si eu am dureri acum,dar am avut candida ,insa a trecut aceasta nebunie,dar am niste dureri mari si usturime in acelasi timp.la dr nu o sa ajung sapt asta pt ca am "musafiri lunari",dupa aceea da.eco ca a ta am facut acum 4 ani aproape,insa nu imi amintesc de dureri si nici de vibratii....la mine alta era probl.ceva se intampla cu tine,mai incearca si la alti medici!!!!!

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de lil'angel Sam Iul 10 2010, 08:44

Lore_Inside a scris:cum se manifesta fetelor??
eu la contact am dureri..mereu am avut Candidoza - Pagina 9 832400
despre ce secretie vorbiti?

Ai cumva uter retrovers?
lil'angel
lil'angel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 23/01/2010

Numarul mesajelor : 13127
Data nasterii : 12/11/1987
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Yabba-Dabba-Dooooo

http://www.oanapetitsbijoux.blogspot.com

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Dum Iul 11 2010, 07:39

nu...oare nu imi ziceau ei daca am sau nu la geinecolog?
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de lil'angel Dum Iul 11 2010, 07:56

Lore_Inside a scris:nu...oare nu imi ziceau ei daca am sau nu la geinecolog?

Mie mi-au zis doar cand le-am zis eu ca simt dureri, in special in zona inferioara, atunci cand Candidoza - Pagina 9 241908 Si mi-a zis ca am uterul retrovers si din acest motiv simt discomfort.
lil'angel
lil'angel
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 23/01/2010

Numarul mesajelor : 13127
Data nasterii : 12/11/1987
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Yabba-Dabba-Dooooo

http://www.oanapetitsbijoux.blogspot.com

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Dum Iul 11 2010, 08:12

aham..
numai la inceput simt...in timp ce Candidoza - Pagina 9 241908 (nu prea) dar daca eu termin prima si mai facem atunci ma doare mai tare
poate e ca si atunci sunt cam stresata...stam cu ai mei si patul nostru cam scartaie(trebuie cu amortizor) Candidoza - Pagina 9 417324 ....am mai schimbat un pat ca facea tare urat...asta mai merge
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Sam Iul 24 2010, 00:41

Lore_Inside a scris:aham..
numai la inceput simt...in timp ce Candidoza - Pagina 9 241908 (nu prea) dar daca eu termin prima si mai facem atunci ma doare mai tare
poate e ca si atunci sunt cam stresata...stam cu ai mei si patul nostru cam scartaie(trebuie cu amortizor) Candidoza - Pagina 9 417324 ....am mai schimbat un pat ca facea tare urat...asta mai merge
eu la inceput am avut dureri teribile si atunci cand Candidoza - Pagina 9 45873 ,dar apoi nu au mai fost.iar dr chair asta mi-a zis ca nu inteleg eu actul sexual......si am inceput sa-l inteleg.doar ca atunci cand am avut candidoza,bine dupa ce mi-a trecut ca am facut pauza :) o perioada,m-a durut iarasi si ma si ustura daca pot sa descriu senzatia de nu imi mai trebuia nimic.apoi au venit musafirii lunari si dupa nu mai am nimic.se paote sa fie si stresul de care zici,dar poate fi si altceva.cauta un medic bun care sa nu-ti raspunda cum mi-a zis mie...ca nu inteleg....

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ale* Sam Iul 24 2010, 08:22

cum adica "nu intelegi" actul sexual? ce medic iti zice asa ceva? Candidoza - Pagina 9 82326
ale*
ale*
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3480
Data nasterii : 04/03/1989
Varsta : 35
Localizare : bm/cj
Stare de spirit : exista :P

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Daiana Sam Iul 24 2010, 08:23

adica ai blocaje de alta natura care te impiedica sa traiesti lejer si la maxim actul sexual Candidoza - Pagina 9 34165
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de sirius Sam Iul 24 2010, 17:45

Daiana a scris:adica ai blocaje de alta natura care te impiedica sa traiesti lejer si la maxim actul sexual Candidoza - Pagina 9 34165
cred ca asta e raspunsul corect.....insa atunci nu-mi era de nici un folos! asa ca, Lore e bine sa vezi despre ce e vb, adica mergi la cat mai multi medici (imi place de mine ca dau sfaturi Candidoza - Pagina 9 53230 ,dar intrebarea e cand o sa ajug si eu.... Candidoza - Pagina 9 415882 ?) si vezi parerile lor.sau cel mai bine "evadati" o zi,doua si mergeti undeva unde sa fiti singurei.vezi daca merge asa Candidoza - Pagina 9 615822 si apoi mergi la dr.

sirius
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 04/07/2010

Numarul mesajelor : 10
Data nasterii : 21/10/1984
Varsta : 39

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Chocolate Dum Iul 25 2010, 06:56

Lore, schimba iar patul: pune o patura pe podea si nu mai are ce sa scartaie. Wink

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Affair Lun Iul 26 2010, 03:27

Daca nu ma tut cu nimeni de la ce fac candid?
Affair
Affair
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 01/11/2009

Numarul mesajelor : 836
Data nasterii : 10/01/1990
Varsta : 34

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Chocolate Lun Iul 26 2010, 06:42

Affair a scris:Daca nu ma tut cu nimeni de la ce fac candid?
De la antibiotice/raceala/etc

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Daiana Lun Iul 26 2010, 07:31

... dulciuri, cafea, sistem imunitar deficitar, etc.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Affair Lun Iul 26 2010, 08:11

Pai racita nu am mai fost din iarna,de cand am inceput dieta adica de o luna si o saptamana nu am mai luat nici un antibiotic,nici un medicament nimic,decat acu 2 seri un antidepresiv,cafea nu beau,dulciuri nu mananc ca tin dieta.Lenjeria e de bumbac,ma schimb des,ma spal adecvat,prostioare nu am mai facut de 1 an jumate...
..A venit si ea ca prea bine mi-a fost fara ea 3 luni Candidoza - Pagina 9 417324
Affair
Affair
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 01/11/2009

Numarul mesajelor : 836
Data nasterii : 10/01/1990
Varsta : 34

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Lore_Inside Lun Iul 26 2010, 10:42

nu mai am probleme fetelor...eram eu stresata si cred cam fara chef de la tiroida asta...asa ca dupa ce am vb cu voi aici m-am incurajat si m-am pus pe treaba si totul super bine(cel mai bine Candidoza - Pagina 9 417324 )..
de la inceput trebuia sa fac asa...eu insa cand era vb eram stresata(stiam ca o sa ma doara dinainte si numai gandul asta era mai mult)
Lore_Inside
Lore_Inside
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 2378
Data nasterii : 20/05/1988
Varsta : 35

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Lun Aug 02 2010, 20:33

am vazut reclama la Canesten, cum e? a trecut cuiva cu el?
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de greeneyes Lun Aug 02 2010, 20:56

chiar vroiam si eu sa intreb
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Pantera Lun Aug 02 2010, 22:03

si eu sunt curioasa si de ovule si de crema.
Pantera
Pantera
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Varsta : 36
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 03 2010, 00:58

am inteles ca ar fi la "pachet"...eu sunt la mare..si nu stiu din ce motiv ..m`au apucat mancarimile pe aici...o fi de la apa..de la humex..nu stiu..dar m`am saturat imi strica si concediul..o sa trec sa`mi iau diseara cred..poate imi trece...
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 03 2010, 05:06

a inceput mai nou sa ma si usture cand fac pipi..o fi tot de la candida?azi o sa incep cu canesten, oare sa iau ceva si pt cistita?
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Chocolate Mar Aug 03 2010, 05:29

ankuzza a scris:a inceput mai nou sa ma si usture cand fac pipi..o fi tot de la candida?azi o sa incep cu canesten, oare sa iau ceva si pt cistita?
Inclin spre cistita decat spre candida. Urinezi des?

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 03 2010, 05:32

pai ma mananca de aseara..si acum ma jeneaza, sunt rosie acolo si cand pun mana ma doare asa simt umflat...si azi au inceput si usturimile..dar doar cand fac pipi,apoi se mai calmeaza...si am si secretie multa
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Chocolate Mar Aug 03 2010, 05:34

Atunci da-te cu Canesten.
E bun, l-am probat eu.

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 03 2010, 05:36

sa`mi iau doar crema, sau doar ovule?am inteles ca ovulele ar fi cele mai indicate
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Chocolate Mar Aug 03 2010, 05:57

Crema e pt exterior, sa-ti treaca roseata. Poti sa le iei pe amandoua.

Chocolate
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 9148
Data nasterii : 10/06/1986
Varsta : 37
Localizare : Hai-hui prin lumea nimanui ...

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 03 2010, 09:03

mi`am luat ovule..e cam scump pe aici pe la mare Candidoza - Pagina 9 41589...intrebarea acum e..pot sa intru in apa ,daca fac tratamentul asta?
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de JanisJoplin Mar Aug 10 2010, 02:56

ma distruge de mor
din februarie pana acum imi iese in fiecare luna
biotics am luat
de tratat de la medic am mai tratat'o si'altadata
imi vine sa mor
acum am un alt tratament de la medic, si pt japan
mi'a iesit si'n lunile alea 3 cand am termiat cu AC'ul si foloseam prez....doamne nu mai stiu
am citit pe un site ca daca e cronicizata si a draq rau Candidoza - Pagina 9 417324 da stari de ameteala si oboseala...cum am eu..
sunt o epava practic...de la kktzica asta enervanta?????
JanisJoplin
JanisJoplin
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 25/09/2008

Numarul mesajelor : 6973
Data nasterii : 30/12/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti/Constanta
Stare de spirit : Titirez

http://mystrangepleasure.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de ankuzza Mar Aug 10 2010, 03:09

JanisJoplin a scris:ma distruge de mor
din februarie pana acum imi iese in fiecare luna
biotics am luat
de tratat de la medic am mai tratat'o si'altadata
imi vine sa mor
acum am un alt tratament de la medic, si pt japan
mi'a iesit si'n lunile alea 3 cand am termiat cu AC'ul si foloseam prez....doamne nu mai stiu
am citit pe un site ca daca e cronicizata si a draq rau Candidoza - Pagina 9 417324 da stari de ameteala si oboseala...cum am eu..
sunt o epava practic...de la kktzica asta enervanta?????


si eu cam am stari de ameteala si oboseala cand am porcarie d`asta...ma simt fara vlaga...a fost ok canestenul..dar parca n`a trecut de tot
ankuzza
ankuzza
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 1404
Data nasterii : 27/05/1987
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti sa traiesti!

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de JanisJoplin Mier Aug 11 2010, 02:01

eu nici cu canesten nici cu nimic

acum iar fac tratatment prescris de medic...si japan se tine de el...sa vedem...
JanisJoplin
JanisJoplin
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 25/09/2008

Numarul mesajelor : 6973
Data nasterii : 30/12/1986
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti/Constanta
Stare de spirit : Titirez

http://mystrangepleasure.blogspot.com/

Sus In jos

Candidoza - Pagina 9 Empty Re: Candidoza

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum