Ultimele subiecte
» Chat Box
Dum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Mier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Mier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Sam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Mier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Vin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Vin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Mar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Lun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Sam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis

Parteneri

Candidoza

Pagina 6 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Candidoza

Mesaj Scris de stylishlady la data de Lun Mai 10 2010, 02:06

Buna fetele,

sunt noua aici pe forum si m-am inscris pentru a putea intra in legatura cu voi si sa va spun ca am urmat un sfat dat de una dintre voi legat de folosirea unor servetele paraterapeutice (nu mai stiu in care topic dar stiu ca aici pe site am citit saptamana trecuta). Era vorba in mesajul respectiv despre CANDILIT - niste servetele paraterapeutice pentru candidoza. Sincer pot sa va spun ca sunteti unul dintre cele mai tari forumuri pe tema asta, in sensul ca moderatoarele se gandesc sa si informeze fetele inainte de a lansa o discutie libera (mi se pare normal sa fie asa pt ca fiecare din noi sa isi dea seama daca si de ce anume sufera). Eu una am tot incercat fel de fel de produse (si antibiotice si bai de sezut cu plante... ce n-am incercat!!!) si de curioasa mi-am luat acel CANDILIT despre care vorbea cineva pe aici. Ei, pot sa va spun ca am ramas uimita de rezultat: dupa 2-3 zile (in care am folosit cate un servetel in loc de hartie igienica asa cum mi-a recomandat farmacista de la Centrofarm) nu mai am acea secretie branzoasa, nu mai am mancarimi si nici mirosul acela neplacut. Asta m-a convins ca igiena intima este esentiala, iar servetelele astea chiar imi dau o senzatie de curatenie. Eu le recomand din toata inima tuturor care au candidoza. Sper sa va ajute si pe voi cum m-a ajutat pe mine. Sanatate tuturor!

stylishlady
Roz
Roz

Data de inscriere : 10/05/2010

Numarul mesajelor : 2
Data nasterii : 20/03/1978
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de greeneyes la data de Lun Mai 10 2010, 02:09

si eu am folosit candilit si au fost ok
pacat ca sunt cam scumpicele....
costa 6 lei 5 servetele
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 31
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

Mesaj Scris de stylishlady la data de Lun Mai 10 2010, 02:41

Da, asa este, dar sunt cam singurele de pe piata care au extracte de plante - musetel si aloe vera, ce-am putut eu identifica pe pliculet. Eu cam am o fixatie legata de compozitia produsului si mi-a dat incredere de la inceput faptul ca substanta cu care sunt imbitate servetelele este cat de cat naturala si nu 100% sintetica. Asta m-a si determinat sa le incerc. Personal consider ca zona intima este cea mai sensibila si prin urmare mi se pare mult mai convenabil sa dau 1,2 ron (sau 1 ron daca iau la cutie de 12 bucati) pe un produs (pliculet) care actioneaza efectiv pentru remedierea problemei mele, decat sa iau alte servetele la jumatate de pret sau cu putin mai ieftine si sa constat ca nu ma ajuta sau, mai mult, sa ma trezesc ca imi provoaca alte reactii, asa cum mi s-a si intamplat si am citit si aici pe site ca s-a intamplat in alte cazuri. In concluzie, CANDILIT isi merita banii in raportul calitate-pret, iar decizia de a-l folosi va apartine. Cu drag.

stylishlady
Roz
Roz

Data de inscriere : 10/05/2010

Numarul mesajelor : 2
Data nasterii : 20/03/1978

Sus In jos

Mesaj Scris de sasha88 la data de Lun Mai 10 2010, 17:57

cand am avut mi-au dat niste pastilute care se introduc inauntru si niste prafuri cu care sa ma spal inauntru....deasemnea mi-au facut niste analize care au determinat ca mi-a aparut datorita antibioticelor si acum nu mai iau deloc
sasha88
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/09/2009

Numarul mesajelor : 1136
Data nasterii : 03/07/1988
Varsta : 29
Localizare : buzau
Stare de spirit : putin mai bine ca ieri si mai rau decat maine :D

Sus In jos

Mesaj Scris de JanisJoplin la data de Mier Mai 12 2010, 19:47

fetelor, tot de la candidoza credeti ca este roseata si aspect de umflatura pe una dintre labii,jos?
ma manca tare si am zis ca de la asta s'a intamplat...am vazut cu oglinjoara
JanisJoplin
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 25/09/2008

Numarul mesajelor : 6973
Data nasterii : 30/12/1986
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti/Constanta
Stare de spirit : Titirez

http://mystrangepleasure.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Mier Mai 12 2010, 20:43

categoric, da
am observat asta de nenumarate ori :(

Don't make important decisions in anger: you can always tell a person to go to hell tomorrow~Paulo Coelho
Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de JanisJoplin la data de Joi Mai 13 2010, 02:37

pe bune? deci e bine
e doar candidoza....
JanisJoplin
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 25/09/2008

Numarul mesajelor : 6973
Data nasterii : 30/12/1986
Localizare : Bucuresti/Constanta
Stare de spirit : Titirez

http://mystrangepleasure.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Criiis la data de Joi Mai 13 2010, 18:41

deci mi-a aparut iar candida de la antiobiotic
si nu stiu ce ovule sa-mi iau

Bijuterii Handmade -    https://www.facebook.com/pages/Criiis-Joyeria/447233485324939
unghiute https://www.facebook.com/CriiisNailsUnghiiFalse  
Criiis
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Mesaj Scris de alesonne la data de Sam Mai 15 2010, 03:39

incercati sa faceti spalaturi vaginale cu bicarbonat de sodiu dizolvat in apa calda.

am postat un articol despre beneficiile bicarbonatului de sodiu. nu-l mai ignorati
alesonne
Membru Fondator
Membru Fondator

Numarul mesajelor : 8988
Data nasterii : 01/09/1986
Localizare : Balamuuuc
Stare de spirit : Paranoic

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosalinda la data de Sam Mai 15 2010, 19:57

Eu folosesc permanent pt zona intima sapun de ceai verde.Face minuni.
Mai folosec gel intim cu extract de stejar.
Purtati doar lenjerie de bumbac.
Daca stiti ca aveti probleme cand luati antibiotic,apuneti medicului si va da un medicament care previne candidoza.Eu o data cu antibioticul iau si nizoral tablete
Rosalinda
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 14/07/2009

Numarul mesajelor : 27
Data nasterii : 04/02/1980
Varsta : 37

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Mai 15 2010, 21:59

antimicoticul din pacate nu intotdeauna are efect :(
de ex cand faci tratament cu antibiotic 14 zile (sau mai mult) inseamna ca este o problema mai mare, deci si imunitatea e afectata si asta e mediu propice pt candidoza sa-si arate capul.

despre sapun cu ceai verde inca n-am auzit sa fie bun pt zona intima. interesant.
mersi pentru info

Don't make important decisions in anger: you can always tell a person to go to hell tomorrow~Paulo Coelho
Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de chatte la data de Dum Mai 16 2010, 03:08

Trebuie sa ma duc sa-mi fac si eu un control pentru ca mai mult ca sigur am si eu candidoza...
Plus ca la controlul trecut ( ala fiind acu' 2 ani ) mi-a zis doctorul ca ceva e neregula ca e prea multa secretie si ca sa revin sa-mi ia secretie sa o trimita la analize sa vada ce-i cu ea si logic ca eu nu am mai fost a doua oara ca nu am mai avut timp..
Dar uite ca asa-i omu si sanatatea o pune pe ultimul plan!
chatte
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17998
Localizare : Cluj-Napoca
Stare de spirit : :D

http://www.chattesgossips.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Castiel la data de Lun Mai 24 2010, 05:58

Mi-am facut si eu controlul pt candida mea si durerile pe care ajunsesem sa nu le mai suport. Mi-a dat tanti ovule cervugid si inca 2 medicamente, ca n-am mare lucru, decat un chist de 3-4 cm pe ovarul stang.
Castiel
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Numarul mesajelor : 2043
Data nasterii : 04/01/1982
Varsta : 35
Localizare : acasa

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Lun Mai 24 2010, 06:34

cas, bine ca te-ai dus si ai primit tratament. sper sa scapi repede si definitiv.
io-s asa dezamagita ca nu mi-a mers cu tratamentele de pana acuma ca nici nu ma mai duc :( ceea ce nu e bine.

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Inanna la data de Lun Mai 24 2010, 21:11

de ieri stau sa crap de mancarimi, si mor pur si simplu. Am fost la farmace si mi-a dat flucovim pastile, am luat una ieri si a zis ca una saptamana viitare, mi-a dat ovule klion si lomexin unguent. dupa prima utilizare nrmal ca nu ma simt bine, dar sa speram ca trece. Si mi-a mai zis d-na farmacista sa fierb apa si sa pun bicarbonat si sa ma spal usor...no, asta da treaba! sa stiti ca trec mancarimile. o sa fac de 2-3-4 ori pe zi
Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 32
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

http://inahandmade.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de greeneyes la data de Lun Mai 24 2010, 22:08

si la mine a dat rezultate cu bicarbonatul

si acum ma spal preventiv, cam 1 data pe saptamana
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

Mesaj Scris de Inanna la data de Lun Mai 24 2010, 23:46

green merci de idee, nu m-am gandit sa folosesc preventiv
Inanna
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Criiis la data de Mar Mai 25 2010, 05:00

o sa incerc si eu cu bicarbonat

Bijuterii Handmade -    https://www.facebook.com/pages/Criiis-Joyeria/447233485324939
unghiute https://www.facebook.com/CriiisNailsUnghiiFalse  
Criiis
ModerNator
ModerNator

Numarul mesajelor : 31231
Data nasterii : 19/12/1986
Localizare : acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Mar Mai 25 2010, 20:30

"Chiar si sperma ejaculata in vagin a fost pusa pe lista factorilor favorizanti ... sperma poate influenta aciditatea naturala a vaginului si de aici aparitia dezechilibrului care duce la infectie."
http://www.copilul.ro/sarcina/sanatate-si-ingrijire/Candidoza_Candida_Albicans-a379.html

in cazul asta ce e de facut? (in afara de varianta cauciuc sau sa nu ejaculeze in vagin)

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de izabela la data de Mier Mai 26 2010, 03:42

Buna.De vreo saptamana am nishte simptome asemenatoare candidei si ma spal intruna cu musetel...nu am mai avut niciodata asa ceva...si faptul ca de o luna mi-am inceput viata sexuala...ma cam pune pe ganduri.. e posibil sa fi luat de la el? Pt. ca am facut si sex neprotejat!:|... iar acum o luna si ceva am facut antibiotice injectabil.. oare sa fie posibil ca infectia sa se declanseze dupa o luna ? ma rog sa-mi raspundeti pentru ca nu are cine sa-mi spuna:( .. va multumesc

izabela
Roz
Roz

Data de inscriere : 26/05/2010

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 09/12/1991
Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Mier Mai 26 2010, 18:13

izabela, bine ai venit!
din pacate nu putem sa-ti spunem noi ce anume ai, simptomele ca simptomele, dar ca sa stii sigur ca ai candidoza trebuie sa faci o analiza de secretie.
poate sa fie de la el, la fel de bine de la antibiotice sau pur si simplu dezechilibru de flora vaginala de la

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de izabela la data de Joi Mai 27 2010, 03:19

multumesc mult de raspuns Daiana...o sa merg oricum la doctor sa-mi spuna exact ce am.. si sper sa imi poata spuna shi de la ce.. pt ca in cazul in care am luat de la el ar trebui sa vorbesc cu el...pfuuu ce greu imi va fi sa ii zik asta...mai ales k nu e om prea deschis in privinta asta.. ba mai mult mi frica sa nu-mi zica ca eu l-am imbolnavit pe el...si sa imi fac nishte faze uratee... te pup:*

izabela
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Joi Mai 27 2010, 03:35

izabela a scris: multumesc mult de raspuns Daiana...o sa merg oricum la doctor sa-mi spuna exact ce am.. si sper sa imi poata spuna shi de la ce.. pt ca in cazul in care am luat de la el ar trebui sa vorbesc cu el...pfuuu ce greu imi va fi sa ii zik asta...mai ales k nu e om prea deschis in privinta asta.. ba mai mult mi frica sa nu-mi zica ca eu l-am imbolnavit pe el...si sa imi fac nishte faze uratee... te pup:*
ooo daaa cunosc replica

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Vin Mai 28 2010, 06:38

izabela, bine ai venit pe la noi
odata ce v-ati asumat amandoi raspunderea pentru inceperea vietii sexuale, eu cred ca ar trebui sa nu te mai feresti de faptul ca el nu e un om prea deschis la tipul asta de probleme... si stii de ce? pentru ca o sa va tot loviti de ele si nu te poti ascunde la nesfarsit. Spune-i clar ce inseamna candida, din ce cauza apare si cred ca te va intelege si ar trebui sa te si sustina. Mai pe ocolit, mai asa... tot trebuie sa stai si de vorba cu el... pentru ca daca ai tu candida el e posibil sa fie purtator sau chiar sa aiba si el si deci tratamentul trebuie sa fie pentru amandoi :)
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 18/09/2008

Numarul mesajelor : 9342
Data nasterii : 19/08/1991
Varsta : 26
Localizare : Pe unde nimeresc :-j
Stare de spirit : I feel good

Sus In jos

Mesaj Scris de izabela la data de Vin Mai 28 2010, 23:44

andraa a scris:izabela, bine ai venit pe la noi
odata ce v-ati asumat amandoi raspunderea pentru inceperea vietii sexuale, eu cred ca ar trebui sa nu te mai feresti de faptul ca el nu e un om prea deschis la tipul asta de probleme... si stii de ce? pentru ca o sa va tot loviti de ele si nu te poti ascunde la nesfarsit. Spune-i clar ce inseamna candida, din ce cauza apare si cred ca te va intelege si ar trebui sa te si sustina. Mai pe ocolit, mai asa... tot trebuie sa stai si de vorba cu el... pentru ca daca ai tu candida el e posibil sa fie purtator sau chiar sa aiba si el si deci tratamentul trebuie sa fie pentru amandoi :)

Andra,ai mare dreptate...cu sigurantza voi vorbi cu el...e o chestie prea importanta ca sa i-o ascund...sper sa fie intelegator si in primul rand sa accepte sa se duca la control sa vada daca are sau nu...pt k nu vrea sa folosim prezervativ k mno nu-i place :| :*

izabela
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Pantera la data de Sam Mai 29 2010, 01:36

mno, ma bag si eu ca musca in lapte, probabil usor pe langa subiect, dar totusi, tu ti-ai inceput viata sexuala acum o luna si ai si renuntat la prezervativ? pentru mine, cel putin pana ajungi sa cunosti bine persoana, prezervativul e musai. noi am renuntat la el cam dupa vreun an, pana am ajuns sa ne cunoastem extrem de bine si sa avem incredere maxima unul in celalalt.
Pantera
ModerNator
ModerNator

Numarul mesajelor : 8619
Data nasterii : 05/11/1987
Localizare : fostul Mic Paris

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Sam Mai 29 2010, 02:32

izabela a scris:

Andra,ai mare dreptate...cu sigurantza voi vorbi cu el...e o chestie prea importanta ca sa i-o ascund...sper sa fie intelegator si in primul rand sa accepte sa se duca la control sa vada daca are sau nu...pt k nu vrea sa folosim prezervativ k mno nu-i place :| :*
si cum va protejati? iei tu anticonceptionale? :)
ai grija de tine si te asteptam cu vesti bune
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Sus In jos

Mesaj Scris de izabela la data de Dum Mai 30 2010, 04:16

pantera_violata a scris:mno, ma bag si eu ca musca in lapte, probabil usor pe langa subiect, dar totusi, tu ti-ai inceput viata sexuala acum o luna si ai si renuntat la prezervativ? pentru mine, cel putin pana ajungi sa cunosti bine persoana, prezervativul e musai. noi am renuntat la el cam dupa vreun an, pana am ajuns sa ne cunoastem extrem de bine si sa avem incredere maxima unul in celalalt.

Buna Pantero!:* poi...am incredere in el...intradevar mi-am inceput viata sexuala acum o luna...dar suntem impreuna de 7 luni...Ce-i drept k in ziua de azi nu potzi avea incredere in nimeni.Dar poate faptul ca il iubesc prea mult m-a facut sa ma las dupa el...dak stau bine shi ma gandesc acum...nu shtiu ce a fost in capul meu:|

izabela
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de izabela la data de Dum Mai 30 2010, 04:21

andraa a scris:
izabela a scris:

si cum va protejati? iei tu anticonceptionale? :)
ai grija de tine si te asteptam cu vesti bune

Cu "feritul" ne-am protejat ! :)) cand ma duk la doctor saptamana viitoare o sa-i cer sa-mi prescrie si niste anticonceptionale...in cazul in care va accepta sa se duca la control... pt ca daca nu face asta...nu numai k nu o mai fac neprotejat cu el...dar presimt ca ne vom certa urat de tot... Cu sigurantza o sa va tzin la curent! te pup :*

izabela
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de JulieM la data de Dum Mai 30 2010, 21:11

Izabela, cu candidozele nu e de glumit. Du-te neaparat la ginecolog, fa-ti analizele si vorbeste serios cu el ca este vorba de sanatatea ta in primul rand si a voastra ca si cuplu. Pentru unii este un subiect delicat, insa in cadrul unul cuplu nu ar trebui sa fie. Si cu anticonceptionalele ai grija, spune-i medicului ca vrei sa iti recomande anti-bebele pe baza de analize, nu din burta, cum fac unii.
JulieM
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 17/09/2009

Numarul mesajelor : 1338
Data nasterii : 07/07/1983
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Overload!

http://republicoftutu.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Lun Mai 31 2010, 04:39

izabela a scris:

Cu "feritul" ne-am protejat ! :)) cand ma duk la doctor saptamana viitoare o sa-i cer sa-mi prescrie si niste anticonceptionale...in cazul in care va accepta sa se duca la control... pt ca daca nu face asta...nu numai k nu o mai fac neprotejat cu el...dar presimt ca ne vom certa urat de tot... Cu sigurantza o sa va tzin la curent! te pup :*
aoleu :(
nu e bine deloc cu feritul :(
eu o am prietena care s-a nascut din ... ferit :|
izabela
hai ca uite suntem de aceeasi varsta si cred eu ca suficient de mature sa infruntam anumite probleme de genul asta, odata ce ne-am asumat lucrul asta ...
stai de vorba cu el, dar fara cearta, incepe o discutie asa mai pe ocolite, daca spui ca e o persoana mai dificila, si cu cat vezi ce iti spune el cu atat avansezi pana ajungi unde vrei tu cu discutia, asa incat sa inteleaga ca e bine pentru amandoi
odata si odata trebuie sa vorbiti despre asta .. cu feritul, parerea mea e fix pix ... e ca si cum n-ar fi ... multi medici nici nu considera asta o metoda de protectie ... mergi la doctor si spune-i sa-ti prescrie anticonceptionale, dar numai cu analize, cum bine a precizat JulieM ... cu lucrurile astea nu prea e de joaca, eu cel putin sunt ingrozita si de boli si de copii nedoriti .. si cred ca la varsta asta si tu :|
Crede-ma ca si eu am patit sa-mi fie jena sau chiar teama sa-i spun prietenului meu problemele astea, dar mi-am luat inima in dinti si pana la urma chiar a mers... adica nu doar ca m-a ascultat, ba chiar mi-a dat bani pentru consultatie la doctor, pentru ca evident mama nu stia si toate cele ... deci eu zic ca nu e dracu asa negru
Cat despre candida... eventual pana ajungi la medic da-ti cu niste crema de galbenele, e foarte buna pentru mancarimi si cicatrizeaza
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Sus In jos

Mesaj Scris de Pantera la data de Lun Mai 31 2010, 18:04

mie mi-a fost foarte bun si planintim de la hofigal pentru mancarimi. de asemenea, foarte bun a fost si este in continuare gelul pentru igiena intima de la favisan. miroase uratel, a medicament, dar eu de cand am schimbat cosmeticiana si gelul, am scapat de candidoza.
Pantera
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Inanna la data de Lun Mai 31 2010, 18:41

am scapat si eu de candidoza, in fnal. Voi contiuna baile cu bicarbonat o data pe saptamana, preventiv si o sa iau si cate un flucovim pe luna
Inanna
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de laura_timi la data de Mar Iun 01 2010, 18:31

Buna fetelor... foarte folositor forumul
am si eu o problema....in aceasta dimineata. De aseara am inceput tratamentul prescris de nenea doctoru cu Klion si Metronidazol (tablete ) dar m-am trezit din somn din cauza disconfortului cauzat de ovule si bineinteles ca am facut spalaturi interne (doar cu apa) si a trecut. Klion am mai luat cu ceva timp in urma si nu am avut astfel de reactii. Stiti cumva de la ce sa fie acest disconfort? Multam frumos...

laura_timi
Roz
Roz

Data de inscriere : 01/06/2010

Data nasterii : 14/06/1986

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Mar Iun 01 2010, 18:38

daca ai mai pus klion si n-ai simtit nimic, iar acum te-a deranjat, nu stiu ce sa fie. poate se mai modifica omul.
pe mine klion m-a deranjat de fiecare data
nu stiu ce sa zic. n-ai posibilitatea sa intrebi dr care ti le-a prescris?

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de laura_timi la data de Mar Iun 01 2010, 18:50

Pai il voi suna astazi.... sa il intreb ce mai face... ca eu deloc bine... trezirea a fost cum a fost si in plus trebuie continuat tratam... hmmmm

laura_timi
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Inanna la data de Mar Iun 01 2010, 23:05

eu am folosit klion si aveam dimineata cand ma trezeam niste mancarimi de ma urcam pe pereti. le-am intrerupt si a mers mult mai bine
Inanna
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de laura_timi la data de Mier Iun 02 2010, 00:42

pai si daca ai intrerupt tratamentul cu Klion....nu ai inlocuit cu nimic?
am vorbit cu el si mi-a recomandat Cervugid....sunt curioasa daca este mai ok...

laura_timi
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Mier Iun 02 2010, 02:01

si eu am folosit cervugid, iar mie personal mi s-au parut foarte comode, in sensul ca nu mi-au dat nicio reactie dintr-asta
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Sus In jos

Mesaj Scris de laura_timi la data de Mier Iun 02 2010, 02:16

ok...multumesc pentru raspunsuri.... voi incerca diseara si sper ca voi avea o dimineata mai ok

laura_timi
Roz
Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Mier Iun 02 2010, 02:26

doamne ajuta laura
te asteptam cu vesti bune
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Sus In jos

Mesaj Scris de *Spiridusa la data de Mier Iun 02 2010, 04:49

Fetelor si eu am avut candita asta cica trece si apre mereu...pana mea nu situ de ce draq revine mi-a dat dr ceva ovule o pastiluta si degeaba.Aveam mancarimi deja imi facusem rana cel mai bn ma simteam cand mergeam la wc hartia era solutia ehe... Pana nu m-am spalat cu bicarbonat nu mi-a trecut ! Acu am scappppt nu mai am mancarimi si nici secretie asa de multa! ce da asta din cur=))))
*Spiridusa
Ciumpalac Roz
Ciumpalac Roz

Numarul mesajelor : 732
Data nasterii : 12/02/1990
Varsta : 27
Localizare : Acasa :P:P

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Mier Iun 02 2010, 05:06

io m-am spalat doua seri cu bicarbonat (nu spalaturi interne ca n-am avut cu ce, ci asa cu mana, cu degetul un pic cat a intrat din lichid) si ieri si azi ma mananca mai tare si am secretie mai abundenta decat atunci cand m-am spalat pt ca ma manca nu degeaba zic io ca-s intoarsa pe dos fata de altii.

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Pantera la data de Mier Iun 02 2010, 05:12

probabil ce zic eu e cam inutil, desi mie mi-a facut bine, in sensul ca acuma nu mai am nici mancarimi, nici seretii dubioase. am folosit gelul intim de la favisan cu propolis dimineata si seara si am evitat sa ma mai scarpin.
Pantera
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Mier Iun 02 2010, 05:16

pantera_violata a scris:probabil ce zic eu e cam inutil, desi mie mi-a facut bine, in sensul ca acuma nu mai am nici mancarimi, nici seretii dubioase. am folosit gelul intim de la favisan cu propolis dimineata si seara si am evitat sa ma mai scarpin.
de ce spui ca e inutil?
as vrea si eu sa-l incerc ...
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Sus In jos