Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

+4
Endorfina
Andrela
Daiana
Raven
8 participanți

In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Dum Iun 28 2009, 05:14

Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Mier Iul 01 2009, 05:08

NIMENI?
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Daiana Mier Iul 01 2009, 05:16

nu pot sa le exprim
si daca incep totusi sa scriu ma apuca plansul
si nu mai vreau
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Andrela Mier Iul 01 2009, 14:10

Andrela a scris:aia era emisiunea despre care ziceam ca am vazut-o acum cativa ani... si apoi dupa vreo luna au dat si versiunea lui...filmate cu camerele lui...si intr-adevar erau taiate anumite parti...ca sa para ca spune prostii si lucruri fara sens..oricum tipul mi s-a parut de la inceput impotriva lui...
de cand a zis michael ca el e peter pan si ala repede "dar esti michael jackson". oh no really? pe buneee? eu zic ca era destul de clar la ce se referea, dar nah..
sau la gradina zoologica...ar fi trebuit sa-i lase sa mearga cu bodyguarzii si dadaca. adica el nu mi are voie sa mai iasa deloc cu copii lui, nu? nu e vina presei care au sarit ca niste ulii...sa-i pozeze si nu-i lasa in pace...nu...e a lui michael ca a avut pretentia sa iasa la plimbare cu copiii lui.

asa...sa continui aici ce zicea despre emisiunea din seara asta...ca sa nu fiu offtopic dincolo...
inca o faza nashpa mi s-a parut cea cu: "Sotia ta ti-a facut cadou copiii?". nah, omul a zis-o intr-un mod frumos...ca i-a facut cadou copii pt ca stia ca vrea sa aiba copiii...de fapt i-a vandut. dca e cineva anormal aici, e tipa. el s-a comportat frumos cu ea, nu a vorbit-o de rau, s-a casatorit cu ea... si daca a zis copilul ca nu are mamaera pt ca asa credeam...probabil nu vorbise nicidata cu ea, nu o cunostea...de unde sa stie copilul cine e mama lui?
mi-a placut cand i-a zis "tu te gandesti la pat ca la ceva sexual...dar nu este..este ceva inocent". era ca un copil care nu intelegea cum se pot gandi unii la asa ceva. iar ala normal ca exagera...se comporta de parca toti oamenii sunt in realitate pedofili si doamne fereste sa-ti lasi copilul cu altcineva.
oricum mi se pare destul de clar ca parintii copilului voiau dar banii. daca era adevarat, in nici un caz nu acceptau bani.. michael le-a oferit bani pt ca fiind vedeta, pana la urma chiar si daca era gasit nevinovat, tot avea de suferit imaginea lui, era tarat prin tribunale, presa scria tampenii..

dar dupa ce auzi prin ce a trecut...cum tatal lui il batea, il tortura psihic (cum povestea ca radea de el, de cum arata...pana cand fugea la el in camera sa planga, dorindu-si sa moara...si apoi, asa cum spunea si el..era nevoit sa apara in fata a mii de oameni, pe scena, in lumina reflectoarelor...toate privirile atintite asupra lui..iar ea trebuia sa cante si sa se comporte normal). asemenea lucruri lasa urme, e imposibil s anu te afecteze, mai ales la o varsta cand te abia te formezi. da...a exagerat cu operatiile estetice..da, avea fazele lui mai ciudate...but can you blame him? dupa ce auzi prin ce a trecut, ciudat ar fi fost sa fie perfect normal, sa nu aiba deloc sechele. oricum..pana la urma toate geniile par putin mai ciudate....
oricum, a fost un om extraordinar...cu un suflet de copil...la fel de inocent si plin de sperante...spera ca intr-o buna zi ca poata face lumea "a better place", spera sa fie acceptat si ca intr-o buna zi sa nu mai fie privit ca un ciudat....spera ca toti copii ca fie iubit si sa aiba o coiplarie fericita, asa cum el nu a avut... :(
Andrela
Andrela
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 18/09/2008

Numarul mesajelor : 34184
Data nasterii : 23/07/1986
Varsta : 37
Localizare : Paranoia-city
Stare de spirit : A bit crazy, a little insane...

http://baby6891.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Endorfina Mar Iul 21 2009, 02:00

Endorfina
Endorfina
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 2696
Data nasterii : 01/01/1941
Varsta : 83
Localizare : Atlantida
Stare de spirit : unknown

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Vin Noi 06 2009, 05:30

Noh, m-a obligat reaua de crisnfr sa scriu aici.
Eu sunt fan de la 2 ani. No, RLY. M-am indragostit de muzica lui cand am vazut prima data clipul la Smooth Criminal, partea in care a sarit pe masa si a inceput sa se invarta.
Mama, Cristino, ce bataie-ti dau daca te prind, iar ma ia boceala, mama ta de fata!
La 3 ani eu boceam disperata ca vreau la concert, dar ... nema. A facut tata rost de caseta cu concertul si de cate ori eram singura acasa o puneam si dadeam tare si topaiam ca disperata.
Pana sa intru in adolescenta, nu pot sa spun ca l-am uitat, ca muzica lui nu se uita. Dar am vrut sa fiu copil cat mai mult timp (just like him Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 ), nu m-am uitat la tv decat la desene animate, radio nu ascult nici acum, reviste gen popcorn si bravo nu cumparam. Am fost paralela cu ceea ce se intampla cu el, dar l-am pastrat mereu in suflet.
N-am crezut niciodata in acuzatiile de pedofilie, indiferent cati au vrut sa ma convinga. Dar de atunci ... n-am mai putut sa spun oricui ca sunt fan, pentru ca nu mai era cool sa fii fan MJ si isi bateau joc si de mine si de el. De mine ... eram obisnuita, dar nu suportam si nici acum nu suport sa se ia cineva de el, ma infurii de nu mai pot.
In generala am trecut printr-o perioada foarte proasta. Cred ca nici acum nu am depasit complet traumele. In a 8-a mi-am primit si eu calculatorul, cu o infecta conexiune dial-up. Atunci am redescoperit muzica lui, pentru ca erau mult prea scumpe albumele lui ca sa le cumpar si oricum cand m-am desteptat eu nu mai era cool => nu se gaseau Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427
Eram norocoasa daca reuseam sa dau jos 2 melodii pe seara, pentru ca aveam voie doar 1 ora, ca era scump dial-upul. Am ascultat toata muzica lui pana la refuz, fiecare melodie imi transmite ceva ... nu stiu daca sunt eu nebuna, dar chiar cred ca tot sufletul lui e in muzica lui. Tot ce simte, tot ce gandeste, regasesti intr-una din melodii.
Am citit cam tot ce am gasit despre el, insa in 2001 se scriau numai rahaturi. Am crezut doar ce era impartial, deci foarte putin. Am avut o scurta perioada in care am cumparat Bravo si Popcorn, sperand sa mai gasesc cate un articol despre el. Am renuntat repede pentru ca mi-am dat seama ca publicatiile astea pline de minciuni i-au distrus cariera.
Michael n-a renuntat niciodata la ceea ce credea doar pentru ca asa au vrut altii, indiferent cat a fost ridiculizat pentru "ciudateniile" lui. O sa admir pana o sa mor personalitatea lui puternica, dupa care m-am modelat si eu.
Ii datorez lui tot ceea ce sunt acum, chiar si faptul ca inca sunt. La sfarsitul scolii generale aveam depresii si crize de nervi. Singurul lucru care m-a tinut in viata si sanatoasa psihic a fost muzica lui. Versurile lui imi vorbeau si ma linisteam, nu ma mai simteam singura. Si acum, in momente de criza, cel mai bine ma simt ascultand una din melodiile lui. Daca as putea sa-i dedic o melodie, ar fi Speechless, este exact ceea ce i-as fi spus daca as fi avut vreodata ocazia.

Nu mi-a venit sa cred cand am aflat ca nu mai e Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 N-am avut in viata mea asa o durere in suflet. Mama a spus-o cel mai bine: mi-am pierdut cel mai bun prieten. Pentru ca asta a fost. Singurul prieten adevarat care l-am avut vreodata. Chiar daca el habar n-avea ca exist, eu, ca individ, el isi iubea fanii extrem de mult. Odata cu el a murit si o parte din mine, nici acum nu imi revin.
A pierdut lumea un geniu si un inger. Nicicand nu va putea fi inlocuit Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427

Am fost la film. De 2 ori. La avanpremiera si astazi.
La avanpremiera a fost superb, sala plina, chiar daca putin prea multi copii (sunt sigura ca lui i-ar fi placut asta). La sfarsit toata lumea a aplaudat, exact cum merita, desi ... s-au stins aplauzele mult prea repede, semn ca au fost putini fani si multi curiosi Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 N-am putut sa plang, decat foarte putin. M-a lasat muta reprezentatia lui. Ma asteptam sa vad un om slabit, care se zbate pentru un ultim strop de glorie. Dar l-am vazut pe Michael la fel cum era si acum 20 ani. La fel de talentat, miscari perfecte, perfectionist, voce ... Si, aproape la fel de copil. Cel mai mult mi-a placut sa il vad cum zambeste si glumeste. Cand am iesit din sala am avut parte de un mini-tribut. A cantat toata lumea Heal the world, au fost dansatori buni ... am plans mai mult decat la film, a fost superb gestul.
Astazi a fost ... ingrozitor. 5 persoane in toata sala: eu, tata + pusti enervant si mama + pustoaica. Nici macar n-a fost cineva la intrarea in sala sa ne rupa biletele. Mai bine, il pastrez si pe asta, e bine ca am si unul intreg. Am plans mult mai mult de data asta, eram si machiata, but who fucking cares. Ma mai duc o data, nu stiu cand, dar ma duc pentru ca nu ma satur si n-am rabdare sa iasa DVD-ul. Si nici nu vreau sa-l vad filmat in sala, ar fi un sacrilegiu.

Un singur lucru bun a iesit din toata treaba asta, eu cred ca si-a gasit in sfarsit linistea acolo sus Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 Dar a lasat in urma sute de milioane de oameni indurerati si 3 copii fara un tata minunat Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400

Rest in peace Mike - you deserve it!

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de DaniHeart Vin Noi 06 2009, 06:18

:daniheart: no comment... Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 923465 + from me...
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de laura_3 Vin Noi 06 2009, 06:37

Joice a scris:Noh, m-a obligat reaua de crisnfr sa scriu aici.
Eu sunt fan de la 2 ani. No, RLY. M-am indragostit de muzica lui cand am vazut prima data clipul la Smooth Criminal, partea in care a sarit pe masa si a inceput sa se invarta.
Mama, Cristino, ce bataie-ti dau daca te prind, iar ma ia boceala, mama ta de fata!
La 3 ani eu boceam disperata ca vreau la concert, dar ... nema. A facut tata rost de caseta cu concertul si de cate ori eram singura acasa o puneam si dadeam tare si topaiam ca disperata.
Pana sa intru in adolescenta, nu pot sa spun ca l-am uitat, ca muzica lui nu se uita. Dar am vrut sa fiu copil cat mai mult timp (just like him Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 ), nu m-am uitat la tv decat la desene animate, radio nu ascult nici acum, reviste gen popcorn si bravo nu cumparam. Am fost paralela cu ceea ce se intampla cu el, dar l-am pastrat mereu in suflet.
N-am crezut niciodata in acuzatiile de pedofilie, indiferent cati au vrut sa ma convinga. Dar de atunci ... n-am mai putut sa spun oricui ca sunt fan, pentru ca nu mai era cool sa fii fan MJ si isi bateau joc si de mine si de el. De mine ... eram obisnuita, dar nu suportam si nici acum nu suport sa se ia cineva de el, ma infurii de nu mai pot.
In generala am trecut printr-o perioada foarte proasta. Cred ca nici acum nu am depasit complet traumele. In a 8-a mi-am primit si eu calculatorul, cu o infecta conexiune dial-up. Atunci am redescoperit muzica lui, pentru ca erau mult prea scumpe albumele lui ca sa le cumpar si oricum cand m-am desteptat eu nu mai era cool => nu se gaseau Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427
Eram norocoasa daca reuseam sa dau jos 2 melodii pe seara, pentru ca aveam voie doar 1 ora, ca era scump dial-upul. Am ascultat toata muzica lui pana la refuz, fiecare melodie imi transmite ceva ... nu stiu daca sunt eu nebuna, dar chiar cred ca tot sufletul lui e in muzica lui. Tot ce simte, tot ce gandeste, regasesti intr-una din melodii.
Am citit cam tot ce am gasit despre el, insa in 2001 se scriau numai rahaturi. Am crezut doar ce era impartial, deci foarte putin. Am avut o scurta perioada in care am cumparat Bravo si Popcorn, sperand sa mai gasesc cate un articol despre el. Am renuntat repede pentru ca mi-am dat seama ca publicatiile astea pline de minciuni i-au distrus cariera.
Michael n-a renuntat niciodata la ceea ce credea doar pentru ca asa au vrut altii, indiferent cat a fost ridiculizat pentru "ciudateniile" lui. O sa admir pana o sa mor personalitatea lui puternica, dupa care m-am modelat si eu.
Ii datorez lui tot ceea ce sunt acum, chiar si faptul ca inca sunt. La sfarsitul scolii generale aveam depresii si crize de nervi. Singurul lucru care m-a tinut in viata si sanatoasa psihic a fost muzica lui. Versurile lui imi vorbeau si ma linisteam, nu ma mai simteam singura. Si acum, in momente de criza, cel mai bine ma simt ascultand una din melodiile lui. Daca as putea sa-i dedic o melodie, ar fi Speechless, este exact ceea ce i-as fi spus daca as fi avut vreodata ocazia.

Nu mi-a venit sa cred cand am aflat ca nu mai e Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 N-am avut in viata mea asa o durere in suflet. Mama a spus-o cel mai bine: mi-am pierdut cel mai bun prieten. Pentru ca asta a fost. Singurul prieten adevarat care l-am avut vreodata. Chiar daca el habar n-avea ca exist, eu, ca individ, el isi iubea fanii extrem de mult. Odata cu el a murit si o parte din mine, nici acum nu imi revin.
A pierdut lumea un geniu si un inger. Nicicand nu va putea fi inlocuit Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427

Am fost la film. De 2 ori. La avanpremiera si astazi.
La avanpremiera a fost superb, sala plina, chiar daca putin prea multi copii (sunt sigura ca lui i-ar fi placut asta). La sfarsit toata lumea a aplaudat, exact cum merita, desi ... s-au stins aplauzele mult prea repede, semn ca au fost putini fani si multi curiosi Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 N-am putut sa plang, decat foarte putin. M-a lasat muta reprezentatia lui. Ma asteptam sa vad un om slabit, care se zbate pentru un ultim strop de glorie. Dar l-am vazut pe Michael la fel cum era si acum 20 ani. La fel de talentat, miscari perfecte, perfectionist, voce ... Si, aproape la fel de copil. Cel mai mult mi-a placut sa il vad cum zambeste si glumeste. Cand am iesit din sala am avut parte de un mini-tribut. A cantat toata lumea Heal the world, au fost dansatori buni ... am plans mai mult decat la film, a fost superb gestul.
Astazi a fost ... ingrozitor. 5 persoane in toata sala: eu, tata + pusti enervant si mama + pustoaica. Nici macar n-a fost cineva la intrarea in sala sa ne rupa biletele. Mai bine, il pastrez si pe asta, e bine ca am si unul intreg. Am plans mult mai mult de data asta, eram si machiata, but who fucking cares. Ma mai duc o data, nu stiu cand, dar ma duc pentru ca nu ma satur si n-am rabdare sa iasa DVD-ul. Si nici nu vreau sa-l vad filmat in sala, ar fi un sacrilegiu.

Un singur lucru bun a iesit din toata treaba asta, eu cred ca si-a gasit in sfarsit linistea acolo sus Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 Dar a lasat in urma sute de milioane de oameni indurerati si 3 copii fara un tata minunat Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400

Rest in peace Mike - you deserve it!

joice, vreau sa te inveselesc :daniheart:
http://www.flickr.com/photos/33298185@N07/4068011850/
laura_3
laura_3
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3927
Data nasterii : 09/01/1985
Varsta : 39

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de DaniHeart Vin Noi 06 2009, 06:47

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 sweet sweet sweet :daniheart:
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Vin Noi 06 2009, 07:31

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 923465 :daniheart: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 633654

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Vin Noi 06 2009, 07:36

:-<
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de laura_3 Vin Noi 06 2009, 07:48

eu nu eram fan michael, l-am descoperit abia dupa ce a murit Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 din pacate, atunci cand era peste tot la tv. m-a impresionat f mult dangerous live in bucharest cand l-am vazut pe mtv, si pe iubi si mai mult, ca a devenit obsedat de michael, cea mai mare bucurie a lui e sa-l vada dansand si cantand si sa se chinuie sa-l imite Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 626542 .

e atat de mic si de scump, nu intelege el versuri, nici nu poate sa pronunte, pur si simplu simte muzica, magia din cantecele lui si nu-ntelege nici ca a murit Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 .
laura_3
laura_3
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3927
Data nasterii : 09/01/1985
Varsta : 39

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Vin Noi 06 2009, 08:03

E extrem de dulce Laura, ma bucur atat de tare ca mai sunt copii care simt muzica lui.
Copchilul de astazi a venit la film doar pentru partea cu thriller si mai imbalmajea ceva de billie jean, in rest a cascat si s-a batzait pe scaun Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 127958 Imi venea sa-l lipesc de pereti/sa-l dau afara/sa-l dau afara lipindu-l de peretii din hol Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 127958

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Endorfina Vin Noi 06 2009, 08:08

ce scump e copilasul ala Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 460816
Endorfina
Endorfina
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 2696
Data nasterii : 01/01/1941
Varsta : 83
Localizare : Atlantida
Stare de spirit : unknown

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Vin Noi 06 2009, 09:02

Joice a scris:E extrem de dulce Laura, ma bucur atat de tare ca mai sunt copii care simt muzica lui.
Copchilul de astazi a venit la film doar pentru partea cu thriller si mai imbalmajea ceva de billie jean, in rest a cascat si s-a batzait pe scaun Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 127958 Imi venea sa-l lipesc de pereti/sa-l dau afara/sa-l dau afara lipindu-l de peretii din hol Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 127958

vai, femeie!!! daca e sa imi tii locul la ore o saptamana cred k imi gasesc impielitatii executati Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324, mai raman cu maxim 15% din copii (ca atati sunt cuminti Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324) )
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de DaniHeart Vin Noi 06 2009, 09:10

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324 Joice e buna de inspector responsabil cu disciplina in scoli Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324 transforma impielitzatzii in mielushei Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Vin Noi 06 2009, 09:33

Nu-i adevarat, nu sunt chiar asa de rea Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324 But I love MJ Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 Si ce facea pustiul e sacrilegiu! NU CASTI CAND E REGELE PE SCENA! Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 127958 (am dramatizat oleaca Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324)

Sa va arat si voua poze de la tributul MJ de dupa avanpremiera:
Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8177 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8178 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8179 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8181 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8182 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8183 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8167 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8168 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8169 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8170 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8171 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8172 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8173 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8174 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8175 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8176 Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Th_IMG_8184

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Vin Noi 06 2009, 09:45

"NU CASTI CAND E REGELE PE SCENA"

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324)))))))))))))), de stranutat e voie?
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Vin Noi 06 2009, 10:06

Da' ce, nu te poti abtine?

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Vin Noi 06 2009, 10:15

nu prea ... Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324)
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Vin Noi 06 2009, 23:21

Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Vin Noi 06 2009, 23:35

Ma tot uit la this is it .... nu stiu ce s-a
petrecut in restul de 98 de ore sau cate au fost de nu le-au inclus in
film, dar astea doua ore sunt perfecte .... desi e cam putin .... si de
fiecare data cand se termina raman cu regretul ca nu e mai mult si mai
ales cu regretul ca MJ nu mai este; este clar ca nu conteaza cine esti,
cum arati, cati bani ai, important este sa ai un suflet frumos si sa
faci din dragoste tot

Jermaine spune de mai multe ori ca multe persoane din lumea
artistica i-a descris ca fiind oamenii cu care se lucreaza cel mai usor
din cauza educatiei pe care au primit-o si a modestiei lor; nu stiu cum
sunt restul fratilor Jackson, dar cu siguranta MJ se incadreaza
descrierii

Cat de bland si cat de frumos se purta cu cei din echipa si cand
nu era f multumit de rezultat, desi putea sa faca scandal mare si sa ii
besteleasca k doar el ere shefu'
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Sam Noi 07 2009, 06:09

Eu nu l-am vazut niciodata ca fiind ciudat sau nebun. A ramas un copil naiv si inocent pana cand s-a stins, din cauza asta multe din gesturile lui erau greu de inteles.
Dar el era un geniu, si geniile gandesc altfel decat restul lumii. Sunt convinsa ca fiecare gest excentric care il facea in mintea lui avea un rationament. Poate daca dadea nas tuturor ziarizdelor de kkt care au scris minuni despre el am fi ramas socati cat de simple erau explicatiile pentru comportamentul lui "excentric".
Il admir si respect enorm pentru faptul ca nu a dat explicatii pentru ceea ce facea si cand le-a dat, au fost vagi si simple. Tin minte cat de mult a fost judecat si condamnat pentru gestul lui de a-l "atarna" pe Blanket in afara geamului. El a zis ca a vrut sa il arate fanilor, sa le faca un cadou si eu il cred. Pentru ca exact asa ar gandi un copil. Si il iubea prea mult pe Blanket ca sa nu il tina bine, nu cred ca existau sanse sa il scape.
Imi pare foarte rau ca de cand s-a lansat in cariera solo s-au scris numai aberatii despre el. Iubesc melodiile ca Leave me alone, They don't care about us, Dom Sheldon, dar sunt dovada ca pe el chiar il deranjau si afectau toate articolele din presa de scandal. Dupa proces mai ales, pe fiecare album nou erau 1-2 melodii despre nedreptate, despre cat de singur si trist este Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400
Fac acum o comparatie intre mesajul melodiilor de le Off the wall si Thriller si cele de pe restul albumelor si chiar e o diferenta. Pacat, mare pacat!
2 saptamani de la moartea lui faceam periodic crize de nervi cand ii injuram pe ziaristi, pentru ca este NUMAI vina lor ca s-a ajuns aici! Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Sam Noi 07 2009, 06:17

si din vina noastra
noi l-am omorat..noi toti
am zis asa:
Pe cine mai crucificam azi?

Yeah, Wacko Jacko, where did that come from? Some English tabloid. I have a heart and I have feelings. I feel that when you do that to me. It's not nice. Michael Jackson

Daca si nebunul s-a dus, pe cine mai disecam noi? Pe cine mai condamnam, urmarim, biciuim?
In afara de Mtv, care i-a adus un omagiu meritat lui Michael Jackson, prin maratonul M is for Michael, n-am vazut nimic cu adevarat decent. Acum toata lumea are digestia lenta pentru ca nu stie cate datorii avea omul, cate operatii si cat era de nebun. Nimeni nu se intreaba DE CE?

Raspunsul il aflam indirect de la megastar intr-un trist interviu:

The minute I surpassed Elvis and the Beatles, they called me a freak, a homosexual, a child molester. They said I bleached my skin… everything to turn the public against me. It was a complete conspiracy. I know my race. I just look in the mirror. I know I'm black.


Noi toti l-am devorat incet incet. L-am rastignit si acum speram ca va invia in plina forta. Nu merita sa spun eu cate a facut, ce a facut si cum. Nu sunt in masura si nici macar nu stiu, sau nu vreau sa stiu. Insa spun ca nu meritam un om ca Michael Jackson...
El a crescut valoarea financiara a fiecarui obiect pe care l-a atins, a facut cunoscuta fiecare persoana cu care s-a intalnit. Ma gandeam ca, pana si cel care i-a facut autopsia, pana si acel medic legist, va avea momentele lui de glorie, televizate sau nu.
Nu presa l-a omorat, ci noi! Cei care am mancat pe paine prajita stiri picante cu nebunul, homosexualul, pedofilul, excentricul, retardatul Michael Jackson. Cei care au facut din el o bagheta magica de transformat apa in bani. Nu are sens sa amintim tot ce s-a spus sau s-a vehiculat despre el. Nu are sens sa transmitem parerile noastre de rau. Nu are sens sa jucam teatru in fata nimanui. Astia suntem! Aplauze???
Singura posibilitate pe care o avea el ca sa scape de rautatea asta de ultim nivel, era sa moara. Si acum e liber. Noi suntem?


People think they know me, but they don't. Not really. Actually, I am one of the loneliest people on this earth. I cry sometimes, because it hurts. It does. To be honest, I guess you could say that it hurts to be me.
Michael Jackson
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Sam Noi 07 2009, 06:23

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400 Foarte trist ce spui tu. Din pacate si adevarat Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427 Tabloidele au scris cacatul, oamenii l-au mancat pe paine.
Not me Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 896616 Eu nu cumpar asa ceva, nu ascult, nu vreau sa vad. Omul asta mi-a dat cea mai buna educatie fara sa vrea Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427
Atata imi doresc, sa stiu ca e in sfarsit linistit, fericit, liber sa fie cat de ciudat vrea. I love him anyway Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 61427

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Sam Noi 07 2009, 06:25

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 018-1991

asta era el
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Sam Noi 07 2009, 06:27

Nu vad :( Link please?

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Sam Noi 07 2009, 06:46

nu mai vad nici eu Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 832400
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Sam Noi 07 2009, 06:48

Da-mi direct link din album, asa o sa pot sa vad

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Sam Noi 07 2009, 07:16

-ceea ce ai zis tu este partial adevarat; presa a scris acele articole SF pentru ca erau tampiti care cumparau asa ceva, mereu lucrurile negative vand mai bine decat cele pozitive si atrag atentia mai tare, acum nu stiu cat de tare poate fi invinuit si publicul ignorant care "consuma" astfel de stiri
El mereu a a fost f rezervat in ceea ce priveste viata lui privata, lumea mereu a fost interesata sa afle mai multe; nu stiu din punctul lui de vedere cat de ciudate sau stranii aufost unele din lucrurile pe care le-a facut .... oricum presa a exagerat ffff tare si multi ignoranti nu au inteles mai mult din ce s-a vazut
Pacat este ca unii nu au putut sa treaca dincolo de imaginea lui din presa care nu avea nicio legatura cu realitatea si mai mare pacat este ca aceste lucruri l-au afectat atat de tare :(

Ce mi-a placut la el mereu a fost dragostea pe care le-a aratat-o fanilor si celor care il admirau, apreciau ... nu mai exista un alt star care sa fie atat de iubit si la randul lui sa arate atatea dragoste. Cand il auzeam raspunzand fanilor "I love you more" chiar simteam ca e sincer si ca in acel "you" sunt si eu Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 417324


Ultima editare efectuata de catre crisnfr in Dum Noi 08 2009, 07:33, editata de 1 ori
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Sam Noi 07 2009, 18:53

e interdependenta
pres ascrie, noi cumparam sau papam...ca dovada ca toti stiam despre scandalurile sexuale..so
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Sam Noi 07 2009, 21:49

https://www.youtube.com/watch?v=lMNR8XT4G6A
https://www.youtube.com/watch?v=FxlU2vNsYH0&feature=related

un interviu extraordinar, nu e neaparat sub forma de interviu dar este minunat

Imi place cat de frumos vorbeste si cat de natural este :X
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Raven Sam Noi 07 2009, 22:04

il ador
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 44

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Dum Noi 08 2009, 04:15

Norah a scris:il ador
si eu
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Joice1 Dum Noi 08 2009, 10:46

I love him more Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 460816

Joice1
Very Roz
Very Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 9559
Data nasterii : 06/06/1945
Varsta : 78
Localizare : Behind you...
Stare de spirit : Trolloriffic!

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de crisnfr Dum Noi 08 2009, 10:49

eu il iubesc maxim! Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson 41589
crisnfr
crisnfr
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 5233
Data nasterii : 18/05/1993
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson Empty Re: Ganduri personale/ in memoriam Michael Jackson

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum