Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Cum sa slabim - Pagina 5 EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









Cum sa slabim

+61
Mikki
* Roxana *
c@t
fluturas_romina
mirelush20
Mirella
Aricica
torra
ritza
strumfi
lil'angel
Dianka
Alex
ale_m
sun after rain
chatte
anaissa
Endorfina
Iubita_ta
Bisoux
Iepurica
Alexia
Pantera
laura_3
Roxie1
Purple Owl
Dana
Jossette
Vianne
JanisJoplin
Affair
Ankme
simonica
buburuza*
mikalovesu
alesonne
Criiis
Amber
Geisha
mihastef
nyknyk
Rosalinda
deadrose
Inanna
da'mely
Raven
Is
maria73
Chocolate
DaniHeart
senorita
greeneyes
Little*Miss*Sunshine
edith
kiki
Squint
andraa
Alle
Bast
Daiana
Andrela
65 participanți

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Mier Sept 09 2009, 22:51

Nu-i nimic. Imi multumesc pt faptul ca ai postat-o. Si cu o pagina si fara ea... tot e mai bn decat sa o fi cumparat Cum sa slabim - Pagina 5 460816 Datorita celor 2 carti ale Mihaelei am reusit sa slabesc 20 de kg. Mi-au fost de un real folos. De 9 luni am renuntat de tot la prajeli, sucuri si mezeluri, iar de o luna la dulciuri... la inceput mi-a fost mai greu dar acum m-am obisnuit. Partea buna este ca nu mai pun inapoi kilogramele ca la dietele obisnuite, pur si simplu am schimbat modul de alimentatie. Iar cu putin sport, chir poti fi in al noualea cer!!! Cum sa slabim - Pagina 5 100359 Sfatul meu pt cei care vor sa slabeasca: Nu tineti diete! Si eu am tinut destule si nu am reusit decat sa ajung de la 75 de kg la 84, deoarece am slabit iar apoi am pus mai multe kg decat aveam. Acum am 64. Succes tuturor la slabit!
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Mier Sept 09 2009, 23:54

nyknyk, jos palaria! -20 kg ar fi un vis implinit pentru mine.
din pacate trebuie sa recunosc ca nu am destula vointa si mereu gasesc motive si scuze, unele justificate, unele deloc.
cu sucurile si dulciurile nu am treaba, adica nu mi-e greu sa consum mai putin sau chiar deloc. cu painea la fel, cu restul fainoaselor e problema.
cu prajeli si mezeluri mmmm aici deja e problema.
spune-mi te rog, ai mancat asa dupa indicatiile din carte? sau cum ai facut? ai facut si sport si ce anume?
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Joi Sept 10 2009, 09:05

"spune-mi te rog, ai mancat asa dupa indicatiile din carte?" , daca te referi la sugestiile de meniuri, nu am tinut cont de ele. Nu oricine isi permite sa manance ca la carte, te mai uiti si la ce iti permite bugetul. In schimb am tinut cont de unele sugestii cum ar fi: Fructele trebuiesc tratate ca pe dulciuri asa ca nu mananc mai mult de 3 fructe pe zi, deoarece contin mult zahar. Un meniu ar suna cam asa: Dimineata (pe la ora 6) o farfurie de lapte (250 ml sau o cana) cu o mana de cereale, cam cat sa acopere farfuria, la pranz o portie de mancare obisnuita ciorba (o farfurie), sarmale(in jur de 6-7, depinde de marime), ardei umpluti (2 ardei, daca sunt foarte mari e suficient unul) etc. dar nu cu mai mult de 2 felii de paine gata feliata (oricum painea la tine nu este o problema din cate spuneai). Iar seara un iaurt. Fructele intre mese (de preferat ora 11 si ora 16 cand in organism are loc o descarcare mai mare de insulina). Am tinut cont de sfatul Mihaelei de a nu reduce numarul de calorii cu mai mult de 500-700. Daca te infometezi dupa ce incepi sa mananci normal automat o sa te ingrasi, de aceea nici nu sunt de acord cu dietele. Nu stiu cate kg ai tu. Posibil sa iti poti permite sa mananci mai mult decat ce am mancat eu.

Spuneai de prajeli si mezeluri. Prajelile nu ar trebui sa reprezinte o problema, eu m-am lasat cel mai repede la ele, deoarece se gasesc atatea alternative, de multe ori chiar mai gustoase. De exemplu de Pasti mama mea a pregatit carne la cuptor, iar eu mi-am facut carne la grill. Am avut o satisfactie foarte mare pt ca am reusit sa rezist insistentelor mamei. Cateodata ma gandesc ca ne-ar fi mai usor sa slabim daca am fi izolati, sa nu ne mai vada nimeni. De multe ori se intampla sa refuzam sa mancam ceva, dar sa gaseste alta persoana sa ne ispiteasca cu stresanta indrumare: "Hai mananca!" sau "macar gusta!". Eu am reusit sa ma las de prajeli impunandu-mi ca "Nu-mi place!" (desi salivam) asemeni unui copil mic care desi nu a incercat un anumit aliment spune ca nu-i plac, in ciuda faptului ca habar nu are ce gust are. Incearca sa te uiti cu dispret la prajeli, si gandeste-te la alternative!

La mezeluri am renuntat si mai repede. La un moment dat am gasit intr-un salam o substanta necunoscuta, de culoare verde si pur si simplu m-a scarbit! De atunci nu mi-a mai trebuit in veci. Cine stie ce pun in salamuri. Ma mai intreba cineva: "Pai si atunci ce mananci dimineata?". Si la mezeluri se gasesc solutii mult mai sanatoase: lapte cu cereale, pate, branza topita.

In ca un mic truc pe care l-am folosit: in momentul in care am abuzat de mancare intr-o zi, sau cand am facut o exceptie: de la 1 ianuarie am mancat de 3 ori prajeli: odata in februarie, odata in martie si odata in mai....iar din luna mai deloc. Important este sa nu te descurajezi. Suntem oameni, mai gresim si cel mai onorant pt un om este sa iti recunosti greseala si sa o repari.

La sport am combinat utlilul cu placutul: alergare 15-20 de min pe zi....la inceput mai putin, abdomene momentan am ajuns sa fac cate 100 pe zi (la inceput am facut 30) important este sa incepi si am dansat cam o ora pe zi. Am ales piese mai ritmate (Madonna - Music, Madonna - 4 minutes) la care am incercat sa fac o coregrafie. Nu le-am facut pe toate in acceasi zi am mai schimbat, de exemplu intr-o zi am facut abdomene + dans, in alta zi abdomene + alergare, in alta alergare + dans si de ce sa nu recunosc, au fost si zile in care am lenevit....asta e, nu suntem roboti. Ideea este sa te misti cat de cat, iar cu timpul o sa iti faca placere sa faci miscare, nu trebuie sa fii atlet din prima, eu am testat pe pielea mea. Alergam pana nu mai puteam in prima zi si dupa aceea facem febra musculara de nu mai puteam sa alerg o saptamana!

Nu am putut renunta la toate deodata. Ordinea a fost:
1) prajeli
2) mezeluri
3) sucuri
4) dulciuri.

De ce prajeli prima data si nu dulciuri? Deoarece dulciurile contin zahar, iar zaharul, dupa cum stim cu totii, creeaza dependenta, pe cand prajelile nu. Ar trebui sa te bucuri ca nu iti plac dulciurile si ai ca slabiciune prajelile si mezelurile pentru ca te poti lasa de ele mai usor decat crezi.

Asa cum ii spuneam si mamei: "Desi nu mai mananc prajeli, nu pot nega niciodata gustul placut al lor, dar nu as da pe nimic in lume pieptul meu de pui la grill. Prajelile sunt placute la gust, dar non-prajelile sunt de-a dreptul savuroase!".

Iti urez mult succes si sunt mai mult ca sigur ca vei reusi! Spune stop uleiului si da prioritate gustului cu adevarta rafinat!

Daca mai ai intrebari, sau neclaritati scrie si te ajut cu cea mai mare placere atat pe tine cat si pe ceilalti!
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Joi Sept 10 2009, 09:16

Apropo, Daiana, cam care ar fi motivele (scuzele) care te impiedica sa slabesti? (Daca nu sunt prea indiscret).
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Joi Sept 10 2009, 20:48

Vreau sa spun de la inceput ca grasimea la mine e o chestie de-o viata. Sint mai multa decat trebuie de la 5 ani. Din pacate faptul ca m-au crescut bunicii n-a fost un avantaj din punctul asta de vedere. Bunica era de parerea ca copilul trebuie sa fie durduliu. De la durduliu la obez e un pas, dar ea nu vroia sa recunoasca si n-o lasa pe mami sa faca cum credea ea ca e mai bine. Pe la medici m-au dus, dar mi s-a spus ca o sa slabesc cand o sa mai cresc, cand o sa-mi vina menstruatia, cand o sa... o sa... Iar bunica continua sa ma "hraneasca bine". Mami n-a reusit sa ma scoata din asta.

Pana prin clasa a 12-a am suferit din cauza rautatii copiilor dar singura n-am stiut cum sa fac, ce sa fac ca sa slabesc.
Apoi au inceput sa se inmaulteasca problemele vietii in familie, in dragoste, cu faculta, la job, parca toate se spargeau in capul meu. Plus ca io din totdeauna am fost o persoana foarte timida, anxioasa si privind in urma pot sa zic ca in lipsa de sprijin din partea celor din jur, m-am alinat cu mancare de multe ori.

De la vorba unui dr cum ca e grasime sanatoasa (!!!) si ca dispare cu un pic de dieta m-am enervat si nici n-am mai vrut sa aud de endocrinologi. Totusi analize de tiroida am facut de mai multe ori, mi-a iesit ba hipotiroidie, ba normal. Glicemia nu e chiar buna, dar in limite normale. Colesterolul la fel. Trigliceride marite.

Ca sa n-o lungesc prea mult cu istoria, io am ajuns la concluzia ca la mine ingrasarea e pe baza psihica si nervoasa. In mijlocul framantarilor si frustrarilor o gura de mancare buna era refugiul meu.
Faza e ca daca in ultimii ar fi inceput problema cu 2-3 kg in plus ar fi fost mai usor pentru ca acum stiu mai multe si sint mai constienta. Dar carand surplusul de 20 kg zeci de ani nu mai e asa simplu sa zici eh un pic de dieta si un pic de miscare si se duce.

Referitor la miscare: am crescut cu curul in casa mereu. N-am fost lasata sa ies pe strada cu copii, sa ma joc, sa alerg prin cartier. La scoala deja grasuta fiind mi-a fost groaznic de greu la educatie fizica. Pluc ca am fost "binecuvantati" cu o profesoara care a devenit cosmarul anilor de scoala pentru mine. Ma forta si ma certa, iar io nu mai puteam cum ma durea splina sau fierea si ea nu ma lasa in pace. Ne punea sa alergam turul zonei si alte cacaturi. Cred ca am ramas marcata pe viata de vaca aia. Cand aud de ceva sport sau miscare parca mi se face rau instantaneu. Nici cand am crescut n-am devenit mai activa, invatam mereu, nu mergeam la hoinarit prin oras, nici in excursii, nici la alte activitati de genul, nu aveam prieteni, eram singura, cu cartile mele si suparata ca nimeni nu ma vrea.
Acum cand e vorba de miscare, chiar si de urcat cateva etaje, se pune problema daca nu cumva imi sare inima din piept, plus ca genunchii imi sint varza. Nu pot sa topai, sa alerg, nu stiu sa inot. Cel mult pot sa merg pe jos sau sa pedalez la bicicleta de camera. (mda sa zic ca mi-am luat bicicleta de camera acum un an, dar e prea rar cat fac pe ea, egal cu o).

De cand ma stiu la fiecare incercare de a slabi am dat jos foarte putin si dupa o vreme desi n-am facut excese puneam la loc si plus 1-2 kg. asa ca surplusul s-a tot marit. Mi-e rusine sa zic ca am 92 kg. Am incercat, nu poate sa zica nimeni ca n-am facut absolut nimic si numai dau din gura. Am fost la analize, am facut aerobic, am mers la sala, cand incheiturile si patele nu mai faceau fata am facut kinetoterapie, am laut pastile din plante, am mancat dupa tabel.
Cea mai mare crestere in greutate s-a produs cand dupa o vreme de cand luam anticonceptionale mi-am schimbat obiceiurile alimentare pentru ca stateam mai mult la parintii prietenului de atunci, care fara suparare, mancau in ultimul hal de gresit. M-am ingrasat 15 kg intr-un an. Atunci ne-am apucat amandoi de regim. Cel mai mult am reusit sa ma tin de regimul de slabit in perioada aceea (acum vreo 5 ani), timp de 6-7 luni. Din pacate cu toata vointa, chinul, transpiratia si stradania rezultatele se lasau asteptate. La cat de mare a fost schimbarea fata de stilul de viata de pana atunci, ar fi trebuit sa incep sa slabesc vizibil. Cand colo 4 kg in minus. Pai in conditiile astea cui ii mai arde de regim?!

Acum 3 ani am tinut dieta de 13 zile cu care culmea am slabit aproape 4 kg (in 13 zile, nu in 7 luni ca data trecuta cu dieta, sport si pastile). Din pacate dupa aceea a venit nenorocirea cu cancerul, chimioterapie, radioterapie, depresie. Trebuia sa fiu hranita ca sa nu privez organismul de energia necesara pentru a lupta cu boala. N-am mancat exagerat, dar cica si medicamentele alea ingrasa putin. Plus ca iau in continuare anticonceptionale, fiind cea mai buna metoda din punct de vedere contraceptiv.
Cea mai recenta incercare a fost inainte de pasti si m-a tinut 3 saptamani pana cand m-am scarbit in ultimul hal de iaurt si de cereale.

"Cateodata ma gandesc ca ne-ar fi mai usor sa slabim daca am fi izolati, sa nu ne mai vada nimeni." - nici io nu puteam s-o spun mai bine! Nu dau vine pe iubitul meu sau pe ai mei, zic doar ca nu reusesc sa nu pun gura pe nimic din ce gatesc. Mai ales ca de vreo 2 ani m-am apucat serios de gatit si de "prajiturit". Nu halesc juma de tava, dar cate o bucatica tot mananc.
Cand ziceam de motive si scuze ma refeream la faptul ca mi se pare ca in trecut m-am refugiat in faptul ca sint grasa si de aia nu se joaca nimeni cu mine, nu am gasca, nu am prieten, de aia nu ies in lume, astfel motivandu-mi timiditatea innascuta parca. Oricine zice ca nu e adevarat, io pot sa contrazic, ca un copil crescut sub un clopot de sticla e un caz aproape pierdut, unui astfel de copil ii va fi toata viata foarte greu sa se descurce, se va simti mereu marginalizat, va fi exagerat de sensibil la orice (fizic si psihic). Toate prin cate am trecut m-au intarit, dar materia prima e aceeasi. Bunica a fost o femeie foarte buna si inteleapta, pana in ziua de azi io tot nu inteleg cum de nu s-a gandit ea la viitorul meu. Desi pe vremea aia nimic nu prevestea situatia din zilele noastre.

Am impresia ca ma invart intr-un cerc vicios. Greutatea e prea mare ca sa ma pot misca cat decat. Deci ar trebui sa dau jos putin incat miscarea sa nu fie un efort atat de mare pentru organism. Dar cum sa slabesc daca numai prin macare nu merge. Acuma de cand cu cancerul cica n-am voie medicamente pentru slabit. Io asta am vrut pentru inceput o scurta perioada cu medicamente sa incep sa slabesc ca sa-mi fie putin mai usor, ca sa existe motivatia concreta pentru a continua.

Se zice ca totul sta in puterea mintii, ca trebuie sa ne imaginam ce dorim si mintea va lucra cu noi pentru realizarea scopului. Pe mine psihicul nu ma ajuta in privinta asta, nu in sensul ca ar fi slab ci in sensul ca gandurile mele sint tot timpul ocupate de altceva, cu griji si probleme legate de sanatatea mea si alor mei, jobul, lipsa banilor, relatia, temerile, asteptarile celorlalti fata de mine si cate si mai cate. Nu resusec sa-mi canalizez energia spre a gandi pozitiv, spre a-mi cladi imaginea pe care mi-o doresc.

Dulciurile nu-mi plac in sensul ca daca mi-e pofta de ceva, sigur nu e de dulce ci de sarat sau prajit (de ex cascaval, cartofi prajiti, omleta, snitel, crochete).

Uuuuffff cu teoria stau foarte bine, practica insa ma omoara.
De aia iau la intrebari pe toata lumea care a reusit sa slabeasca, ca poate din mai multe metode combinate reusesc sa fac ceva de care sa ma pot tine.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Joi Sept 10 2009, 22:15

Motive in plus: gastrita, probleme de digestie amplificate de cand cu chimioterapia (probabil sindrom de colon iritabil), lipsa banilor.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de DaniHeart Joi Sept 10 2009, 22:19

Cum sa slabim - Pagina 5 923465
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Joi Sept 10 2009, 22:37

Stiu cum e cu indopatul. La mine si mai rau. Cand m-am nascut aveam 1 kg si 800 de grame si inalt (imagineaza-ti ce spulete), iar mama a stat cu mine o luna in spital. De frica de a nu muri m-a tot alimentat pana am ajuns dolofan. Dupa aceea mama imi tot spunea ca sunt prea gras. Am tot dat vina pe mine ca sunt gras pentru ca mananc multe dulciuri, pana am aflat de la bunica mea ca de fapt mama a fost cea care m-a facut sa pun multe kilograme.. Desi am dat 20 de kilograme, burta tot mai am, gasime la fel, insa mi-e frica sa mai slabesc pt ca o sa arat urat la fata. O sa mai incerc cu alergare si cu abdomene poate reusesc sa mai scap de grasime. Sper sa nu fie prea tarziu.

Mihaela Bilic spunea ca pana la vreo 17 ani adipocitele (celulele grase) au capacitatela de a se inmulti, iar la maturitate raman constante ca numar, dar cresc in volum. Iti dai seama ca mi-a stricat viitorul :((... singura solutie ar fi o lipoaspiratie, daca nu reusesc cu sport. Trebuie sa am resemnez, o sa raman cu burta. Doar daca da domnul sa ma angajez undeva si sa castig niste bani pt lipoaspiratie. Eu as vrea sa muncesc o perioadat in Ro pt a pleca in Scotia sa studiez psihologia (acolo invatamantul e gratuit si de calitate spre deosebire de Ro, unde faci o facultate si nu itit gasesti de munca in domeniul in care ai studiat.

Imi este ciuda pt faptul ca nu te pot ajuta asa cum ai avea tu nevoie pt ca o persoana de 17 ani ca mine nu are experienta de viata pe care o ai tu si nu cunosc metode prin care poti alunga grijile vietii :((.

In schimb la capitolul sport iti sugerez sa te tii de bicicleta si de mers. E bun macar ca le poti face pe astea. Ca sa iti faca placere sa faci miscare si sa nu te mai chinuie gandul de "efort", incearca sa iti cumperi un mp3 player si sa asculti melodiiile care iti plac in timp ce faci miscare. Nu recomand muzica pe calculator, combina sau altceva. Cel mai bine este la mp3 pt ca in casti sonorizarea este mai buna si te ajuta mai bine sa te relaxezi.

Spui ca nu ai ambitie. Eu nu cred ca nu ai. Faptul ca ai facut o facultate si ca ai invatat mult in copilarie asta denota mult curaj si ambitia de a fi cineva. Gandeste-te ca alta persoana nu ar fi reusit!

Fii puternica si bucura-te pt ceea ce esti: o persoana cu un suflet enorm, care face tot posibilul sa infrunte greutatile cotidiente. Lasa timiditatea la o parte! Iti spune o persoana care pana nu demult ii era frica sa deschida gura pt a nu supara pe cineva sau pt a nu spune ceva gresit. Asa cum ai reusit sa faci o facultate, sa ai un iubit sunt pasi importanti catre a nu mai fi timida. Eu desi am lasat din timiditate inca nu am reusit sa am o prietena, nuj dc :(.

Asa cum mi-a recomandat mie fosta mea diriginta, o sa iti spun si eu tie: "Curajul este scara pe care urca toate celelalte virtuti!"
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Joi Sept 10 2009, 22:50

nyknyk, esti de admirat si de laudat.
Mersi mult pentru cuvintele tale. Cum sa slabim - Pagina 5 923465 imi place cum gandesti.
Uite cum poate omul invata cate ceva de la o persoana jumatate cat varsta mea Cum sa slabim - Pagina 5 41589

La liposuctie m-am gandit si io. Ma gandeam ca daca ma trezesc cu surplusul dus, o sa am suficienta motivatie si vointa sa mentin ce am obtinut. Dar de unde $$$$$? Plus ca desi am facut o singura operatie in viata mea, ma ingrozeste o operatie din aia. Ce am vazut pe discovery mi-a dat cosmaruri.

Vezi, culmea! Am invins cancerul si nu-s in stare sa inving blestemata asta de grasime. :ceratert:

Aaaaa da, mi-am adus aminte ca cica bunica s-a speriat cand a venit mami cu mine din spital, ca vaaai ce slab e copilul, ca o sa moara, ca ce zice lumea, ca nu se poate asa ceva, ca nu stiu ce. M-a dus la dr pediatru si au bagat in mine injectii, vitamine, capsule, cine stie cate si cate. Efectul insa n-a aparut cum se asteptau ci numai pe la 5 ani cand mi-au scos polipii si am inceput sa mananc cu pofta normala. (pana atunci nu prea mancam din cauza ca ma sufocam).
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Joi Sept 10 2009, 22:54

:pupic: Dani.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Joi Sept 10 2009, 23:45

Iti multumesc mult pentru aprecieri. Operatia in sine nu ar trebuie sa te sperie. Se introduc mici tubulete de cativa milimetri sub piele. Oricum iti face anestezie locala sau totala, depinde ce decide medicul chirurg, asa ca nu simti durearea. Nu stiu cat costa o asemenea operatie, dar poate cu mici economii poti reusi. In loc sa dai bani pe nu stiu ce tratamente, pastile, diete sau altceva, pastrezi banii pentru operatie.

Sincere felicitari pentru ca ai scapat de cancer. Sa nu mai spui ca nu ai ambitie ca ma supar. Pestre ce ar trebui sa mai treci ca sa iti dai seama ca esti o persoana luptatoare? Sunt atatea persoane care mor de cancer, iar tu inca nu esti convinsa ca ai ambitie. Eu zic ca asta e cea mai mare dovada a puterii tale de a invinge problemele.

Mi-ar face o deosebita placere sa mai vorbim peste cativa ani si sa imi spui ca ai reusit tot ce ti-a propus: sa ajungi la greutatea dorita, sa ai suuces pe plan profesional si tot ce iti mai doresti. Incearca sa te gandesti cum ai trecut peste cancer si fa asa si cu slabitul, carierea etc.

Sper ca mai pot lua legatura cu tine si peste ani, desi sunt 99.99% sigur ca voi auzi numai de bine.

O sincera Cum sa slabim - Pagina 5 923465 pt o persoana atat de minunata!
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Joi Sept 10 2009, 23:58

Ma gasesti tot pe forumul roz Cum sa slabim - Pagina 5 784133idb4p8wzd0 Cum sa slabim - Pagina 5 417324

mici tubulete? pai ce am vazut io erau ca niste andrele cam de grosimea degetului pe care le misca cu viteza pe sub piele prin tesutul adipos si se scurgea grasimea intr-un recipient. sigur ca se face sub anestezie totala, dar dupa aia e jale, ca doar zdrobeste peste tot pe unde baga tubul ala. :mika2:
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Vin Sept 11 2009, 00:08

Uite aici o pagina foarte utila http://www.proestetica.ro/page-articole1.html . Citeste-o. Poate documentarul ala era facut pe la 1900 Cum sa slabim - Pagina 5 417324
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Vin Sept 11 2009, 00:45

Mersi pentru site. am citit putin.
daca as avea 1.000 euro la dispozitie, chiar azi m-as duce in ungaria sa fac PET/CT. dar n-am. asa ca de unde 1.000-2.000 euro pt lipoaspiratie, plus pt indepartarea tesutului in exces ramas dupa. Cum sa slabim - Pagina 5 355376ju0cox2j36
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Vin Sept 11 2009, 01:06

1000-2000 euro??? Oau!!! Cum sa slabim - Pagina 5 86908 Cam scump. N-am stiut ce preturi sunt! :tipat: No fi si mai ieftin in alta parte? Eventual poate sunt tari unde se fac gratuit operatii de lipoaspiratie, doar costul drumului (prea frumos ca sa fie adevarat). Totusi ma interesez.
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Vin Sept 11 2009, 01:21

Am gasit ceva aici: http://www.freebeautymakeover.com/ dar nu ma prea descurc cu limba engleza Cum sa slabim - Pagina 5 127958
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de mihastef Vin Sept 11 2009, 01:34

Daiana aceleasi probleme cu greutatea le-am avut si eu ca tine.Stii ca ti-am mai spus la topicul "Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la mancare toata ziua ".Nici eu nu sunt cu miscarea,cu sportul deloc.Si eu am avut o profa de sport in liceu,care ma teroriza.Din media 6 nu ma scotea,pt ca nu aveam rezistenta ca sa alerg atat.Am vrut sa dau BAC-ul la sport,ma pregatisem destul de mult,dar nu atat cat trebuia.Nu puteam sa stau in maini.La un moment dat reusisem cat de cat si la ora de sport a venit sa ne verifice pe toti ce stim sa facem.Cand a ajuns la mine si m-am pus in maini mi-a facut vant pur si simplu si mi-am pierdut echilibrul.Am cazut,mi-am rupt piciorul si a trebuit sa-mi schimb optiunea pt BAC.Mai erau doar 2 sapt si a trebuit sa ma apuc de invatat la istorie.Degeaba i-am spus dirigintelui,directorului ce imi facuse profa,ca tot nu s-a rezolvat nimic.Altceva n-am stiut ce sa fac.

Si eu am bicicleta de camera pe care nu stiu daca am facut de 10 ori,insa eu am tinut regimul similar Atkins si am reusit sa slabesc 8 - 9 kg.Nu am slabit 12 - 15 kg cum scria acolo pt ca eu de felul meu slabesc foooarte greu.Apoi am facut gresala sa iau Capsula de slabit la recomandarea matusei mele,care imi spunea mereu cat de mult a slabit prietena ei farmacista cu ele si am zis sa incerc si eu.Am luat 2 sapt si am slabit cam 3 kg,dar mi-a fost atat de rau de la ele ca am zis ca mor.Ma durea stomacul,capul,ameteam si nu mai zic ca aveam si o stare de depresie de imi venea sa-mi tai venele.Sotul meu m-i le-a luat frumos si direct la gunoi le-a aruncat.N-a durat o saptamana ca le-am si pus la loc cele 3 kg date jos cu pastilele.Curios este ca nu am mai pus nimic in plus din ce am slabit cu acel regim.Am zis ca am sa-l mai tim o data desi imi este atat de greu sa renunt la paine.Sunt lesinata fara paine,cred ca singura,pe zi as putea sa mananc chiar si 2 paini.Dar trebuie sa ma las de ea ca nu mai merge.

Uitasem sa zic ce burta urata am...Este lasata si dezgustatoare,asta dupa ce am nascut.Pt ca eram imensa,aveam un burtoi urias,nu exagerez.Dupa ce am nascut s-a lasat exact ca un balon desumflat care atarma in jos.
O sa-mi fie tare greu sa scap de ea.N-am putut sa stau stransa cu nimic la burta pt ca am nascut prin cezariana si simteam ca ma arde si ma ustura cand eram cu acel corset.

Eu zic sa faci o proba macar de 2 sapt cu acel regim si vezi ce se intampla.Nu este greu de tinut,iti garantez eu care n-am tinut niciodata un regim pana la capat.Asta a fost singurul la care m-am ambitionat si am reusit si sa slabesc.

Eu te sustin,pt ca stiu cat de greu este sa slabesti,pt ca stiu ce inseamna sa fii gras si pt ca stiu cum este sa fii respins de toti oamenii rai din jur care fac discriminari si se uita cu rautate si dezgust la tine.
Este foarte urat ca se intampla toate astea ,dar astia sunt oamenii.

Iti doresc multa sanatate si incearca totusi acea dieta.Sigur nu vei regreta.
mihastef
mihastef
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 07/11/2008

Numarul mesajelor : 462
Data nasterii : 30/07/1985
Varsta : 38
Localizare : Crevedia

http://mihastef.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Vin Sept 11 2009, 01:45

Mersi mult pentru sustinere si incurajari Cum sa slabim - Pagina 5 923465 sinteti tare draguti :pupic:

Mi-am mai adus aminte o chestie de pe vremea cand eram la liceu. Ziceau rudele sau altii, oameni trecuti prin viata ca garantat o sa slabesc cand o sa termin cu scolile si dau de greutatile vietii. Bullshit! Daca io n-am avut (am) probleme si griji, atunci nu stiu ce sa mai zic. Ce conceptii aveau unii acum 20-30 de ani :lady:
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Vin Sept 11 2009, 02:14

mihastef acum cat timp ai slabit?

Iata ce spune Mihaela Bilic despre aceasta dieta:
"6. Regimul Atkins

In anul 1970 in Franta a fost emisa teoria conform careia eliminarea glucidelor din alimentatie face imposibila depozitarea de garsimi, deci pot fi consumate cantitati nelimitate de proteine si lipide si totusi sa slabim (2000-300 de calorii/zi)
Avantaje: functioneaza mai ales in cazul carnivorilor, cantitatiele sunt nelimitate, iar scaderea ponderala spectaculoasa.
Dezavantaje: apar carente de vitamine si minerale, iar la prima felie de paine sau cartofi kilogramele se intorc cu aceeasi viteza."

Metoda proprie:
Spuneai ca nu poti renunta la paine. Eu am reusit sa ajung la performanta de a manca o felie de paine la o masa in felul urmator:
-in primele 2 luni cumpara paine feliata, ia-ti 3 felii de paine si pune-le pe masa iar restul painii pune-o la locul ei. Avand doar 3 felii la dispozitie si nu toata painea vei incerca sa musti mai rar din paine ca sa iti ajunga. Nu trisa sa iti mai iei alta felie din punga. Impune-ti sa le mananci doar pe cele de pe masa.
-peste inca 2 luni mai renunta la o felie si ramai cu 2. Eu mananc doar 1 pt ca m-am obisnuit sa nu mai mananc multa, dar chiar si 2 felii nu-i mult. Ba chiar Mihaela Bilic spune ca e obligatorie o felie sau 2 la o masa. Succes!!!
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de mihastef Vin Sept 11 2009, 03:29

pai am inceput-o in martie si am terminat in mai.Acum aproximativ 4 luni.La paine renunt si din prima daca imi pun in gand,numai ca-i simt lipsa pe toata perioda dietei,chiar sufar fara ea Cum sa slabim - Pagina 5 41589 ,si nu pot sa o scot definitiv din viata mea.O fi buna de ceva faina aia inventata de Mihaela Bilic,sa mananc paine facuta din ea si sa nu ma ingras?
mihastef
mihastef
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 07/11/2008

Numarul mesajelor : 462
Data nasterii : 30/07/1985
Varsta : 38
Localizare : Crevedia

http://mihastef.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de nyknyk Vin Sept 11 2009, 06:53

Nu stiu cum o fi painea Mihaelei Bilic, dar sunt sigur e si costisitoare Cum sa slabim - Pagina 5 297181 Nu renunta de tot la paine. Mancarea are alt gust cu paine, in plus eu am slabit mancand paine, nu vad de ce trebuie sa renunti la ea. Contine o cantitate importanta de glucide si tine si de foame.
nyknyk
nyknyk
Bebe Roz
Bebe Roz

Data de inscriere : 09/09/2009

Numarul mesajelor : 11
Data nasterii : 18/05/1992
Varsta : 31

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Vin Sept 11 2009, 08:06

dr Gabriela Man a inventat faina care nu ingrasa.

http://slabestimancand.ro/
http://www.gabrielaman.ro/
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de mihastef Vin Sept 11 2009, 21:16

asa e Daiana,Gabriela Man A inventat-o.Le-am incurcat :lady:
mihastef
mihastef
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 07/11/2008

Numarul mesajelor : 462
Data nasterii : 30/07/1985
Varsta : 38
Localizare : Crevedia

http://mihastef.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Sam Sept 12 2009, 05:42

Am cautat pe http://slabestimancand.ro/ unde pot gasi faina minune in Timisoara. Am gasit mai multe locatii. Azi cand a fost tata la cumparaturi i-am dat misiune sa caute, sa intrebe.
La un super-market a zis tanti ca din cauza ca e la saci de 10 kg ei nu aduc faina, dar primesc paine gata facuta din faina din aia, doar ca azi nu aveau; asa ca gesticuland a zis ca o paine "cam asa de mare" (sa fie de vreo 200 g?) costa 2.50 lei.
as comanda un sac de 10 kg, dar nu am cu cine sa impart. mai vorbim si la birou de chestii din astea si lumea nu e interesata. nimeni din cei pe care ii cunosc n-ar avea ce sa faca cu faina asta dietetica, nu au nevoie.
doar pentru mine pretul e cam mare. 65 lei mix pentru paine, 67 lei mix pentru patiserie, plus taxa de curierat 22,19 lei la 10 kg, plus 1% din valoarea coletului - taxa de asigurare transport, ajunge la 98 de lei un sac de 10 kg. :mika2:
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Lun Sept 14 2009, 20:03

ca tot am revenit sa va spun ca am slabit 7 kg in 6 saptamani. nu e foarte mult dar e ceva si vreau sa o tin in ritmul asta.
nu am mancat nimic dupa 18, nici macar un fruct sau iaurt, nimic nimic. numai apa. paine foarte putina. cel mult 3-4 felii pe saptamana, si numai atunci cand era cazul (de ex mi-am facut salata de vinete si nu am putut sa nu mananc fara paine :) ). dulciuri am mancat putin putin de tot pt ca orgaismul are nevoie si de dulce. fara bauturi accidulate, alcool, sare si combinatii fatale. si al slabit. pretul pe care il platesc e scump, trebuie sa renunt la tot ce imi place, dar se poate.
si pedalat pe bicicleta, bineinteles

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Lun Sept 14 2009, 22:45

innana a scris: am slabit 7 kg in 6 saptamani. nu e foarte mult dar e ceva si vreau sa o tin in ritmul asta.
cum nu e mult??? e super! felicitari pentru vointa si pentru rezultat! Cum sa slabim - Pagina 5 100359
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Lun Sept 14 2009, 23:39

mai nu mi se pare nu stiu cat de mult. sau poate mi se pare asta pt ca nu se vede foarte tare ca am slabit. eu simt pe haine, dar de vazut nu prea. mai mult pe picioare si burta, poate din cauza bicicletei. oricum zic eu ca totusi mai trebuie sa dau jos bine ca sa se vada. nu de alta da stau bine cu kg si am de unde da :).
merci daiana, eu sper sa pot mentine vointa asta cat mai mult. uite acuma miroase pe hol a cartofi prajiti si a carnat prajit, si imi vine pur si simplu sa lesin de pofta. da eu mananc cartofi copti :) sunt mai buni...

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Geisha Sam Sept 26 2009, 23:00

in mai anu asta am inceput si eu o dieta , este data de nutritionist, am fost cuprinsa pentru prima data de o ambitie fenomenala, an prezent am cu 21 de kg mai putin si nu m-am oprit, mai am putinel...acum imbrac haine care nu credeam ca o sa le mai imbrac.
sunt atit de incintata, si chiar slabesc frumos, de peste tot...aaaaaa bine cu suparare tutusi ca am pierdut mult si de la sutien...aveam 90C si acum sunt pe undeva la 80C :papa:
Geisha
Geisha
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1077
Data nasterii : 02/03/1984
Varsta : 40

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Sam Sept 26 2009, 23:16

din mai pana acum ai slabit 21 de kg??? wooooow Cum sa slabim - Pagina 5 836665
Cum sa slabim - Pagina 5 100359 felicitari, geisha pt rabdare si ambitie si pt rezultat.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Geisha Sam Sept 26 2009, 23:24

saru'mana mult Cum sa slabim - Pagina 5 460816 , nu a fost usor..sa renunt la tot ce imi placea.

dar va zic, aveam dureri de spate ingrozitoare si plus ca vreau si eu un bebe..pai ajungeam cit dulapul. am facut cel mai bun lucru pentru mine si cei din jur.
Geisha
Geisha
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1077
Data nasterii : 02/03/1984
Varsta : 40

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Joi Oct 01 2009, 00:02

geisha felicitari, eu inteleg cum e sa renunti la ceea ce iti place. asta fac si eu acum dar nu extrem de strict, adica imi mai permit cate una alta pt ca nu vreau sa am o viata plina de restrictii. dar totul cu masura. de exemplu azi mi-am facut cartofi prajiti dintr-un cartof mic, cat sa nu mor de pofta. nu am mai mancat cartofi prajiti de cateva luni, cred ca 4, si imi era pofta de ei :)
felicitari inca o data si multa bafta, sa nu te lasi

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Geisha Joi Oct 01 2009, 05:14

saru'mana, eu mi-am negat totul, dar nu imi pare rau, sunt bine si asta e cel mai important, si eu sunt pofticioasa nevoie mare...dar acum chiar am canalizat toata forta si ambitia, si sunt convinsa ca am am sa reusesc. Cum sa slabim - Pagina 5 687266
Geisha
Geisha
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 1077
Data nasterii : 02/03/1984
Varsta : 40

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Vin Oct 09 2009, 21:35

din capitolul cum sa slabim frumos, va intreb ce crema ar trebui sa folosesc pt burta ca sa nu ramana pielea urata dupa slabit. nu vreau sa ma trezesc cu un exces de piele imbotita si urata care sa atarne. a incercat cineva ceva in acest sens?

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Raven Sam Oct 10 2009, 00:49

pe mine loreal perfect slim m-a scos
zici ca faceam abdomene la greu
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 43

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Sam Oct 10 2009, 00:51

masaj in fiecare zi?

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Raven Sam Oct 10 2009, 00:57

in fiecare seara imi faceam
s-a strans pielea superb
de la o burta imensa, la un abdomen plat si frumos
ai vazut pozele, nu?
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 43

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Sam Oct 10 2009, 00:57

nu am vazut :(

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Raven Sam Oct 10 2009, 01:25

le caut si le pun acum
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 43

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Inanna Sam Oct 10 2009, 01:39

ai de capu meu!!!! fara abdomene?

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Amber Sam Oct 10 2009, 07:56

Raluuuuuuu, wow!!! In cat timp ai obtinut rezultatele astea? Ca imi cumpar si eu cisterna de Perfect Slim Cum sa slabim - Pagina 5 128632
Amber
Amber
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 7179
Data nasterii : 11/05/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Raven Mar Oct 13 2009, 21:32

Miss Independent a scris:3 luni

Cum sa slabim - Pagina 5 IMG_2528
Cum sa slabim - Pagina 5 IMG_2521

DUPA
Cum sa slabim - Pagina 5 IMG_2642
Cum sa slabim - Pagina 5 IMG_4051
Cum sa slabim - Pagina 5 IMG_2650
Raven
Raven
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 41158
Data nasterii : 17/04/1980
Varsta : 43

http://hop-online.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana Mar Oct 13 2009, 22:07

Amber a scris:Raluuuuuuu, wow!!! In cat timp ai obtinut rezultatele astea? Ca imi cumpar si eu cisterna de Perfect Slim Cum sa slabim - Pagina 5 128632
Perfect Slim pt piele, slabitul cu pastile Super Slim.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de DaniHeart Mar Oct 13 2009, 22:10

wow... super rezultate... Perfect slim de zi sau de noapte... sau amandoua?
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de DaniHeart Mar Oct 13 2009, 22:12

http://www.beautyspace.ro/index.php?main_page=index&cPath=40_42

aici sunt patru produse de la L'oreal... pe care anume le ai folosit?
DaniHeart
DaniHeart
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/10/2008

Numarul mesajelor : 2459
Data nasterii : 18/05/1980
Varsta : 43

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Amber Mier Oct 14 2009, 00:31

Ralu, bunoaco, 29 de ani??? Nu te cred!!! Cum sa slabim - Pagina 5 725792
Amber
Amber
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 7179
Data nasterii : 11/05/1985
Varsta : 38

Sus In jos

Cum sa slabim - Pagina 5 Empty Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum