Ultimele subiecte
» Chat Box
Dum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
Mier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
Mier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
Sam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
Mier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
Vin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
Vin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
Mar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
Lun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
Sam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis

Parteneri

Cum sa slabim

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cum sa slabim

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 03:32

Daca tot nu era un topic de genul asta (eu cel putin nu am gasit pe nicaieri) am zis ca e timpul sa deschid eu unul.

Am slabit in 3 saptamani cred ca vreo 3 kg. Nu e foarte mult, avand in vedere ca unele ziceau pe forumuri ca au slabit cate 3kg pe saptamana de la pastilele alea...dar decat deloc e bine si asa.
Mai am destul de dat...acum am 50kg si in perioadele mele normale aveam 45...deci ar trebui sa mai dau macar 5kg. Bine...ca sa nu zic ca abia la 42 sunt intr-adevar slaba si multumita de mine...dar momentan m-as multumi si cu 45. :)

Din aripiaore parca incet incet a inceput sa se mai duca..

Burta nu e tocmai plata...dar e ok fata de inainte.

Si imbracata e chiar ok...zic eu...

Nu am ajuns inca sa pot purta bluzite mulate...dar cu bluze normale e chiar ok...nu mai ies aripiaorele prin blugi si chiar daca cumva se ridica bluza putin nu se vede asa urat cum se vedea inainte ca se "revarsa" grasimea de pe aripiaore sau de la burta. Deci pot indrazni sa port si bluzite putin mai scurtute.

Eu zic ca e ok...momentan. Sper sa continui sa slabesc...si sa ajung sa zic ca am revenit la 45 de kg.

Casi se me apaga la luz. Llege a ser solo el eco de una voz que un dia brillo... Pero un dia renacio la esperanza. La luz volvio a brillar. Me di cuenta de que estabas ahi...gritando, sin miedo, que aun creias en mi. Y hoy...por ti y por mi, estoy aqui...con mas fuerza...sin miedo...con mi himno al amor...a los corazones rotos que van juntando pedacitos...
I STILL BELIEVE...

My blog:  http://baby6891.blogspot.com/
Andrela
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 18/09/2008

Numarul mesajelor : 34184
Data nasterii : 23/07/1986
Varsta : 31
Localizare : Paranoia-city
Stare de spirit : A bit crazy, a little insane...

http://baby6891.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Cum sa slabim

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 03:48

nu vreau sa zic ca ai vedenii fataaaa... ce aripioare, ce burta, tu... esti trasa prin inel... daca-ti arat burta mea zici ca am nascut gemeni ... dar nu aste e subiectul :)
mai bine felicitari pt kg pierdute si succes mai departe :rock:
stiu ca ai zis la alt topic despre ce pastile e vorba, dar pune te rog si aici o poza sau ceva cu ele

Don't make important decisions in anger: you can always tell a person to go to hell tomorrow~Paulo Coelho
Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 39
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Sam Dec 13 2008, 03:54

bv.bv eu zic ca arati f bine...totus mergi si la un nutritionist chiar daca e cam scump si e cam greu sa ii urmezi sfaturile din experienta iti zic

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Numarul mesajelor : 4648
Data nasterii : 14/08/1986
Localizare : de peste tot si nicaieri

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 04:00

uufff cu nutritionistul... sotul unei colege a fost si merge la evaluari periodice.. scump domle' foarte scump... si dieta pe care i-a dat-o... pfuai ar trebui sa am salariul cel putin dublu ca sa pot urma totul dupa indicatii!
totusi am ramas surprinsa ca regimul nu este unul special sau foarte personalizat, ci se bazeaza pe grupa sanguina si pe regulile de combinare... pai nene, sint carti si articole pe net cu sutele despre asta, analizele mi le-am facut si am vazut ca nu sint nereguli, nu sufar de nimic dosebit, nu sint anemica, deci as putea sa ma apuc de acel regim... dar cosul de cumparaturi ma omoara :lady:

Don't make important decisions in anger: you can always tell a person to go to hell tomorrow~Paulo Coelho
Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Sam Dec 13 2008, 04:02

a da costa mult acum un an am dat cred 150 de lei...mie mi-a personalizat regimul si era d eingrasat nu d eslabit evident...doar ca trebuia s amanc non stop si mult iar eu mult la o masa chiar nu pot....si da un regim de genul asta e scump stiu ca si eu am ramas masca cand am vazut la cat ma duce :|

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 04:10

Super Slim se numesc.
http://www.superslim.ro/
Mie mi le-a luat cioco cu 55ron (deci putin mai ieftine decat pe site-ul ala), dar sunt la fel ca cele de pe site. Mai exista si alte tipuri de pastile super slim, eu am luat cele cu capsula alb cu verde (am inteles ca ar exista unele cu auriu, alea nu stiu cum sunt).
Au fost multe fete care au avut probleme cu ele...le-a fost rau, tesiune marita, palpitatii, etc. Eu cred ca am avut noroc si nu am avut nici un efect negativ. ce-i drept nici nu am slabit cateva kg pe saptamana cum ziceau ele...
Nu am vedenii. Adica nah...nu-s grasa....dar avand in vedere ca de obicei aveam 42-45kg (la 47 deja faceam ca trenul ca sunt grasa, ca am burta si vai ce nasol arat)...iti dai seama ca a fost un soc pt mine sa ajung la 52kg in nici 3 luni. Si sa nu reusesc sa mai dau jos nici un kg.
Am o pereche de blugi in care nu-mi mai intra fundul...deloc. Si nu blugi de cand eram mica...ci blugi care acum 1 an ii purtam fara probleme si nu erau largi dar nici nu plesneau pe mine. Acum de abia am reusit sa-i inchei (dar tot imi sunt stramit...si fiindca ma strang imi scot toate suncile pe afara...deci mai am de slabit putin pana sa-i pot purta...important e ca mi-a incaput fundul in ei si am reusit sa mai si inchei nasturii...ca de 1 am nu am reusit performanta asta).
Sau aveam o pereche de blugi trimisi de mama care acum 1 an sau doi imi cadeau practic de pe mine....la propriu...atat de largi imi erau. Eh...acum vreo luna i-am probat si-mi erau buni. :lady:
Deci nu-s eu nebuna...chiar m-am ingrasat destul de mult fata de cum eram eu de obicei. Ti-am zis ca iarna trecuta in sesiune, cand m-au vazut o colega cu care nu ma mai vazusem din vara a zis ca era sa nu ma mai recunoasca si ca "vai, ce te-ai ingrasat" :lady: Alta fata cu care facusem niste promotii m-a vazut pe strada si-mi zice asa pe fuga (ca ne-am intalnit pe trecerea de pietoni, deci nu puteam sa stam devorba) cica "ce burtica ai facut". sotul lu' vara-mea ma ciupeste de aripioare si zice ca am luat-o pe urma lui (ca si el s-a ingrasat in ultimul timp) si ma intreaba daca vreau sa-l ajung. Un alt amic se uita la niste poze pe hi5 mai noi...si-mi zice ca m-am cam ingrasat.
Deci nu-s eu nebuna. Nu am vedenii, nu exagerez. Nu mi-a zis unul singur ca sa zic ca exagereaza...atata lume mi-a zis ca m-am ingrasat...iar probabil cei care nu au zis au gandit-o.
Doctorita de la planning mi-a zis ca as putea da cateva kg jos (ca i-am zis eu ca m-am ingrasta de la ac...daca eram slaba imi zicea ca sunt nebuna ca nu mai am de unde da jos).
Deci nu-s trasa prin inel. :) Acum...ce sa zic...in ultimul timp recunosc si eu ca e mai bine. Chair m-am bucurat ca in sfarsit am auzit si eu "ai slabit"...pentru ca deja ma saturasem sa-mi zica toti ca m-am ingrasat.
Nu-mi mai ies asa urat aripioarele prin blugi (inainte se vedea groaznic...purtam numai bluze cat mai lungi si largi...sa nu cumva sa se ridice si sa mi se vada suncile), burta e putin mai bine (cum am sanii mici imediat se observa burta mea...adica nu e nevoie sa fie super mare ca sa jaunga la acelasi nivel cu sanii din acest motiv nu am avut niciodata burta super plata...doar la 42 de kg...atunci nu mai am nik, nici burta, nici fund...in rest am asa o mica burtica, dar de vreme ce e doar burta, nu si aripioare care ies din blugi + fund cat china, e ok...nu ma plang).
Si totusi mai am 3 kg pana sa ajung sa fiu cum ziceau eu "pe timpuri" ca-s grasa...si 5kg pana sa fiu normala si multumita de mine. Deci mai am de slabit...nu am ajuns inca la silueta care o vreau.

Casi se me apaga la luz. Llege a ser solo el eco de una voz que un dia brillo... Pero un dia renacio la esperanza. La luz volvio a brillar. Me di cuenta de que estabas ahi...gritando, sin miedo, que aun creias en mi. Y hoy...por ti y por mi, estoy aqui...con mas fuerza...sin miedo...con mi himno al amor...a los corazones rotos que van juntando pedacitos...
I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 04:19

la nutritionist asa cum a zis si daiana e scump...si daca nu da regim personalizat degeaba. plus ca eu sunt foarte mofturoasa cand e vorba de mancare...foarte multe chestii nu-mi plac...deci dintr-un regim nu as manca decat cam jumatate sa zicem.
Ma uitam chiar pe un regim care l-a tinut o fata si cica a slabit...pai mai mult de jumatate din chestiile de acolo nu-mi placeau...asa ca ajungeam sa mananc un ceai ziua si o rosie goala seara. si a doua zi un cartof fiert. ca peste nu-mi prea place decat facut intr-un anumit fel sau conserva (si chiar si asa daca dau de oase ma satur repede de pescuit oase si ma las pagubasa), carne de pui, curcan, vitel sau ce o fi mai fost pe acolo nu-mi place. spanac nu, urzici nu...mai mult as sta nemancata toata ziua.
As face niste analize hormonale...ca eu de la ac-uri m-am ingrasat...deci probabil e ceva pe baza hormonala, dar din cauza chisturilor si a hemoragiilor care le aveam inainte de a lua ac, mi-e frica sa le opresc timp de 2 luni ca sa fac analizele. Ultima oara, din cauza hemoragiilor si a sangelui pierdut, am facut o anemie de s-a speriat si doctorita de familie...

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Alle la data de Sam Dec 13 2008, 06:59

mi-as lua si yo...
desi in ultimele 2 saptamani sa zic...am slabit vreo 2 kg...am mancat mai putin decat de obicei...si fac exercitii seara...
poate imi iau din ianuarie
Alle
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/09/2008

Numarul mesajelor : 4133
Data nasterii : 12/02/1992
Varsta : 25
Localizare : bar de negriii

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Sam Dec 13 2008, 07:17

eu anul trecut aveam 48 kg ... si mi s-a parut extrem de putin, avand in vedere ca eu sunt inalta (1.70) paream ca un stix ... doar sanii ce erau de mine... aveam mestruatia neregulata... si venea vale de ziceai mama ce e asta... m-am dus la ginecolog sa-mi dea pastile pentru reglare... dupa care am inceput sa ma ingras si acum am vreo 53 de kg ... dar mi se pare ok ... pt inaltimea mea, desi uneori am si eu niste crize k mi se pare k am facut burtica .. dar ma calmeaza repede prietenul meu ... cu vorbe de genul " sa nu te mai aud... tu nu te vezi cum arati???" in principiu sunt multumita de mine, dar eu n-as apela la pastile ca sa slabesc.. mai mult de frica... pt k nu stiu cu ce efecte adverse m-as alege.... sportul mi se pare cea mai sanatoasa alegere si evident renuntul la multe alimente care contribuie la ingrasat, asta in lipsa unui nutritionist, care dupa cum ati spus si voi e foarte costisitor
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Numarul mesajelor : 9342
Data nasterii : 19/08/1991
Varsta : 26
Localizare : Pe unde nimeresc :-j
Stare de spirit : I feel good

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 07:23

pastilele de slabit ar putea fi o solutie de urgenta, cel putin pt mine
sint intr-un cerc vicios: ar trebui sa fac multa miscare ca sa slabesc, dar orice efort fizic imi solicita si imi distruge si mai tare genunchii, incheieturile si spatele; atunci ce sa fac? in prima faza ideal ar fi sa scap de o parte din kg cu ceva pastile, apoi pe masura ce corpul devine mai usor sa ma apuc de sport ca sa ajut arderea grasimilor si sa-mi mentin tonusul muscular si al pielii si sa obtin si motivatia pt mai departe.

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de andraa la data de Sam Dec 13 2008, 07:34

da.. asta asa e... le folosesti cat stii ca nu-ti dauneaza si ca o solutie urgenta...
andraa
Membru Fondator
Membru Fondator

Numarul mesajelor : 9342
Data nasterii : 19/08/1991
Varsta : 26
Localizare : Pe unde nimeresc :-j
Stare de spirit : I feel good

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 11:21

La mine cu sportul nu a mers. am fost 2 luni la sala...faceam zilnic cate 1000 abdomene (bine...nu din prima zi...incet incet am crescut incat in ultima luna faceam cam 900-1000 abdomene), plus banda, plus la aparat de vibromasaj, plus bicicleta, stepper si cum se mai numeau aparatele alea. si nu am dat nici un singur gram jos (si nici nu s-a observat nici o schimbare...poooate poate foarte putin la burta...dar zic poate). si in nici un caz nu mancam aiurea, ca sa zici ca din cauza asta.
E aiurea tare...chiar ajunsesem disperata... Sincer...cu pastilele astea am reusit sa dau jos mai mult decat am dat in 2 luni de sala.
Poate daca as avea timp as combina pastilele cu sala...probabil ar avea un efect si mai spectaculos, dar avand in vedere ca pana pe la 6-7 eu sunt la serviciu...inclusiv sambata (iar acum in decembrie chiar si duminica) chiar nu am timp de sala.

Alle, sincer eu nu-ti recomand sa iei pastile din astea. Adica eu am avut noroc, dar sa stii ca multa lume a avut probleme de la ele. Era o fata pe ac care povestea ca a luat 5 zile si din prima zi i-a fost rau...nu putea sa doarma, ii amortea mana si nu mai stiu ce povestea (nu a luat pastile chiar de la firma asta,dar ceva asemanator). Loveable a ajuns chiar la spital de la super slim. depinde cum reactioneaza organismul tau la ele...si daca nu ai nevoie neaparata si multe kg de dat jos, mai bine sa nu risti. eu ajunsesem la limita rabdarii si a disperarii....aveam de a ales intre a lua pastilele astea si a deveni anorexica...si chiar nu mi-a mai pasat ce efecte adverse pot avea....am zis ca daca slabesc merita.
Si ti-am zis...am avut noroc ca am fost printre cele care chiar nu au avut nici un efect advers. In afara de sete...ceea ce nu e nimic rau...te face sa bei cei 2 litri de apa recomandati de medic (in unele zile aveam o sete de imi venea sa stau numai cu paharul la gura. Deci cum luam paharul de la gura, in secunda urmatoare mi se facea o sete de ziceai ca nu mai bausem de 1 zi... sau in alta zi, la munca, am baut 1,5l in 2-3 ore cred...se uitau colegii la mine cum umpleam cana si nu o lasam din mana pana nu o goleam....si dupa 5 minute...mai umpleam o cana...iar o beam. Dar nu pot considera asta un efect negativ de vreme ce peste tot spune ca e sanatos sa bei macar 2litri de apa pe zi...iar pastilele astea chiar asta m-au ajutat).

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Squint la data de Sam Dec 13 2008, 12:31

In facultate aveam 57 de kg si acum imi doresc sa ajung iar la aceste kg, dar cam greu ...
Vara asta am slabit 4 kg fara nici o cura de slabire ... pur si simplu nu am putut manca. Aveam 67 kg (si inaltimea mea e 1.77, in mod normal greutatea normala ar fi 67, da ... nuuuu, nici sa aud de asa ceva) si acum am 63kg , ma mentin de 5 luni cu aceleasi kilograme. Daca mai tin vreo cura disociata mai pierd inca 2 kg ... macar usor usor sa ajung la kg propuse. Aaah si cat am scos din astea 4 kile, am scapat de aripioare, ceea ce ma bucura fff mult :) si la fundulet la fel am mai dat jos ... chiar ma simt bine. La burtica as mai vrea sa dau jos, ca am vreo 3 soricei si nu-mi plac deloc ... revin cu pozici zilele astea

Squint
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/10/2008

Numarul mesajelor : 3127
Data nasterii : 06/03/1981
Varsta : 36

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 12:37

ioooi ce citesc pe net despre super slim si despre capsula de slabit... ma ingrozeste! :mika2:

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 12:40

vdaiana a scris:ioooi ce citesc pe net despre super slim si despre capsula de slabit... ma ingrozeste! :mika2:
da...stiu. de aia am zis ca sincer nu recomand nimanui. eu se pare ca am avut noroc. daca de 3 saptamani am tot luat si nu am avut probleme...sper nici sa nu am pe viitor. Dar am citit si eu pe net inainte de a le lua...si am stiut in ce ma bag.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 12:45

noroc sau nu, nu stiu... dar cum ramane cu parerile cum ca ar contine pe alocuri amfetamina? efectele secundare ale pastilei corespund cu cele ale amfetaminei!

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 12:51

dar sa stii ca mai citeam pe forumul lor "oficial", ala de la site-ul care l-am dat eu mai sus, si mai erau unii care se plangeau de anumite efecte adeverse, dar multi dintre ei nu prea le luau cum trebuie. O fata zicea ca le-a luat dimineata pe stomacul gol...si i s-a facut rau...era gata sa lesine...si s-a dus si a mancat ceva si i-a trecut imediat starea de rau. Sau altcineva ca a ajuns la spital ca era deshidratat...pai cred si eu daca nu bei apa (si astia zic clar ca trebuie sa bei 2litri/zi in timp ce iei pastilele...sau macar s ate apropii de 2 litri...si setea care ti-o fac te si ajuta sa bei...adica chiar ti-e sete, nu te chinui ba bagi in tine apa si simti ca nu mai poti...chiar bei cu pofta. ). Sau unele fete care se plangeau a nu pot dormi noptile desi nu luau pastilele dimineata (asa cum se recomanda pana in 8-9 dimineata ca sa ai timp sa treaca efectul de "energizant" pana seara si sa poti dormi... bine, eu chiar nu am probleme cu asta, dorm foooarte bine, dar unele au avut probleme). Si multe fete tot intrebau daca pot lua mai multe pastile pe zi...ca ele vor sa slabeasca mai repede si bla bla (desigur ca nu e voie).
Deci nah...nu pot sa nu ma intreb cate dintre cele care se plang ca le-a fost rau au tinut cont de indicatii? Ca mi se pare ciudat ca eu nu am absolut nimic, nici macar o ameteala, stare de rau...nimic, iar la altele sa le fie atat de rau.
Numai eu stiu cat m-am chinuit sa mananc dimineata...macar 2 biscutiti, ceva...sa am in stomac sa nu le iau pe stomacul gol...dar chiar le-am luat asa cum trebuie. Probabil si din cauza asta nu am avut probleme.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 12:58

pana la urma depinde de organism, si cu drogurile e ca si cu medicamentele, la unii efectul apare mai repede, la altii poate deloc
nu stiu daca ai vazut un mesaj pe nu mai stiu ce site unde o tipa zicea ca s-a dus la dr cu pastilele si ala ia zis clar ca contine amfetamina, dar ca daca respecta indicatiile n-o sa pateasca nimic deosebit cat timp le va lua, doar dupa o sa aibe o usoara depresie... pai cred si io daca te droghezi usor timp de o luna dupa aia ai o perioada de sevraj :mika2:
am citit ca si regenon contin asta, iar alea sint medicamente prescrise de dr, dar numai pt cazuri de obezitate.

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:00

vdaiana a scris:noroc sau nu, nu stiu... dar cum ramane cu parerile cum ca ar contine pe alocuri amfetamina? efectele secundare ale pastilei corespund cu cele ale amfetaminei!
cica unii au dus pastilele la un laborator de chimie si pana la urma nu ar contine amfetamina. chiar nu stiu ce sa zic....poate unele efecte secundare corespund, dar eu chiar nu am simtit nimic...nici energie sporita (am un sommmn si la serviciu, dupa ce iau apstila...si dupa ce ajung acasa ma uit la tv si adorm), nici accelerarea respiratie si a batailor inimii, nu ma simt mai "high", mai vesela ci sunt cum sunt eu de obicei...si nici nu simt nevoia de a lua in continuare pastila (ca sa zici ca provoaca dependenta). vreau sa o iau pentru ca sa slabesc si sa ajung din nou la fel de slaba cum eram...dar atata tot...nu pot sa zic ca-mi tremura mana daca nu o iau...sau ma gandesc ca i need it.
deci atata timp cat eu nu simt nimic in neragula cu mine (si nici cei din jur nu mi-au zis pana acum ca ma comport ciudat sau ca dau semne ca sunt putin high) nu ma intereseaza daca contine sau nu amfetamina.
am zis, e posibil care cei care se plang de diferite efecte secundare s anu respecte prea bine indicatiile, ba iau prea mult, ba uita sa mai manance cu zilele, ba poate au vreo boala la care pastilele sunt contraindicate...cine stie.
Sau...poate oi fi eu mai ciudata si mai norocoasa si nu am nimic. sau dupa atatia ani de cola, am devenit imuna la droguri.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:02

vdaiana a scris:pana la urma depinde de organism, si cu drogurile e ca si cu medicamentele, la unii efectul apare mai repede, la altii poate deloc
nu stiu daca ai vazut un mesaj pe nu mai stiu ce site unde o tipa zicea ca s-a dus la dr cu pastilele si ala ia zis clar ca contine amfetamina, dar ca daca respecta indicatiile n-o sa pateasca nimic deosebit cat timp le va lua, doar dupa o sa aibe o usoara depresie... pai cred si io daca te droghezi usor timp de o luna dupa aia ai o perioada de sevraj :mika2:
am citit ca si regenon contin asta, iar alea sint medicamente prescrise de dr, dar numai pt cazuri de obezitate.
da? chiar as fi curioasa sa ma duc la un laborator sa-i pun pe aia sa vada ce contine...asa pt curiozitatea mea. Dar nu cunosc pe nimeni si nici nu stiu vreun laborator din asta prin orasul meu.
Nu ca m-ar convinge sa nu le mai iau, ca daca ma simt bine si atata timp cat incet incet slabesc, sincer nu-mi pasa ce contin...dar as fi curioasa de ce atata lume s-a simtit rau de la ele...si care o fi adevarul pana la urma.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 13:02

mda chestia cu drogatul cu cola am vazut-o la cineva don't remind me

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:06

vdaiana a scris: mda chestia cu drogatul cu cola am vazut-o la cineva don't remind me
sa stii ca la cola chiar dadeam simptome de drog...adica era grav daca ajungeam acasa si nu mai aveam cola..ma duceam si la 12 nopatea, in toiul iernii sa cumpar. noroc ca am o statie de taxi deschisa non-stop aproximativ langa mine...asa ca in 5-10 minute eram inapoi...ca altfel cine stie pe unde ajungeam sa imi cumpar cola.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 13:06

faza cu contraindicatie in caz de afectiuni cardio-vasculare mi se pare tare vaga; ce inteleg ei prin termenul general de afectiune cardio-vasculara??? adica cineva nu-i musai sa aibe probleme cu inima, dar daca de ex are tahicardie desi dr spun ca nu prezinta pericol pt viata persoanei si nu trebuie tratament... sau nu are probleme cu tensiune in sensul de a lua zilnic tratament, dar cand se enerveaza ii sare tensiunea de ii vajaie urechile sau la oboseala ii scade de ameteste... sau ii amortesc mainile si picioarele cand sta mai mult in aceeasi pozitie si poate are circulatie periferica deficitara... nici una din astea nefiind o boala care sa necesite tratament zilnic... astea se pot numi afectiuni cardio-vasculare?

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:13

nu stiu...banuiesc ca poti s aincerci sa iei cateva pastile...vezi cum te simti...si daca e ok iei in continuare...daca nu, nu.
Loveable mi-a zis ca ei i-a crescut tensiunea foarte mult de la pastile. din cauza asta a si ajuns la spital...bine...de fapt motivul a fost pastile + cafea. dar daca sa zicem ca un om stie ca mai are probleme cu tensiunea...cateodata ii mai creste...poate nu ar fi bine sa le ia.
Acum nu stiu...eu nu am aparat de masurat tensiunea asa ca nu am idee ce tensiune am eu acum. stiu ca de obicei o aveam mica...mica tare...de imi tot ziceam doctorita de familie sa mai beau cafea. Acum poate o am normala...nu stiu...dar nici nu am simtit cum ca mi-ar fi crescut. si de vreo 2 ori am baut cafea chiar daca luam pastilele (la serviciu...cafea din aia de la aparate din alea...deci probabil nu prea tare)...si tot nu am avut nimic.
tot de la cola o fi... sunt obisnuita cu cofeina...deja la mine nu-si mai face efectul. nu ma mai mira, de vreme ce eu beau fara probleme un energizant (red bull de ex) si apoi ma duc la culcare...si dorm asa de binee...
mda...e clar...sunt ciudata eu.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 13:19

esti speciala cum zice un amic de-al meu

io dimineata beau cafea, espresso cu lapte, nu in fiecare zi numai de 3-4 ori pe saptamana, dar oricum nu are nici un efect de trezire, revergorare, sau ceva, o beau de placerea gustului si miresmei si pt ca imi face maimutoiul meu si bem impreuna; m-am lasat de vreo juma de an de baut 1-2 cafele in fiecare zi fara sa simt lipsa, din cauza ca am treaba cu gastrita; dar daca seara beau 1-2 pahare de pepsi... s-o dus somnul

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:25

Prietena mea a luat din farmacie acest produs si a facut hemoragie uterina din cauza lui fiind la un pas de moarte. In spital a intalnit si alte femei care erau acolo din aceeasi cauza dar cu diferite simptome ... hemoragii nazale sau bucale.

capsula de slabit imprima organismului un ritm alert de metabolism ,cu accelerarea unor functii de dezintoxicare,excretie si marirea tonusului general.asadar,in ciuda dorintei de a slabi a persoanelor care au deja unele tulburari cardio-circulatorii,nervoase,hormonale sau metabolice,ar fi bine sa nu fie tentate sa o administreze.desigur,cine risca sa o administreze,risca in deplina cunostinta de cauza dar cunosc personal cateva cazuri de persoane sanatoase care nu au avut manifestri secundare.o reactie secunadara a aparut la o clienta care avea deja tulburari ale circulatiei periferice si sindrom vertiginos,fapt pentru care i-am recomandat grabnic intreruperea administrarii,chiar de la prima manifestare a amortelii degetelor,aparuta dupa o ora de la administrare.pacienta cu sangerare uterina a avut probabil o tulburare hormonala,posibil un fibrom si nu era indicat sa ia acest produs.nu mai e cazul sa precizez ca in caz de HTA,ACEST PRODUS E TOTAL CONTRAINDICAT.

Da...prietena mea are fibrom la san din cauza administrarii de anticonceptionale timp indelungat, dar cand a cumparat acest produs nu stia de existenta fibromului, iar farmacista nu a specificat nimic despre contraindicatii...oricum eu am dorit doar sa aduc la cunostinta ca acest produs are contraindicatii desi este natural (pe baza de plante) ... Deci cine doreste sa-l cumpere mai intai trebuie sa se asigure ca nu-i provoaca suferinta. Eu una m-am speriat cand am vazut ce poate face. Mult succes celor care vor sa slabeasca si felicitari celor care au reusit si am si eu o intrebare : "cum poate un barbat sa slabeasca intre 20 si 30 kg intr-un timp scurt?" Multa sanatate.

asadar ceea ce banuiam ,s-a confirmat.prietena Elenei avea in antecedente o fibromastoza,de care nu stia si prin administrarea Capsulei a grabit evolutia.oricum,un fibrom ,intr-un anumit stadiu incepe sa sangereze puternic.am intalnit cazul unei femei care a ajuns la spital cu hemoglobina -5,fara sa stie ca avea fibrom.inchipuiti-va ce se intampla daca mai lua si Capsula,care sa-i stimuleze pierderea de sange.

Mda...deci ce ziceam... Probabil daca esti perfect sanatos nu ai probleme. Dar daca ai anumite probleme de sanatate (chiar daca nu stii despre ele), iti pot dauna.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:26

DRAGA DANUTZA,

Imi pare rau ca reactia ta a fost cum a fost. Vreau sa-ti spun ca eu am fost reticenta inainte de a ma apuca sa fac aceasta cura si chiar am trimis o pastila la laborator(pe care a analizat-o sora mea). Si ce crezi? Stupoare. Nu continea decit ceea ce scrie pe prospect.

the turth is out there.... unii zic ca ar contine amfetamina...altii ca l-au analizat si ca nu contine nimic in plus.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 13:27

io cu antecedentele mele, chiar daca acum analizele arata ca sint ok si adaugand si alergia la kiwi => n-am curaj sa iau
cu toate ca mi-e foarte ciuda pt ca am auzit multa lume ca a luat si a avut rezultate foarte bune, chiar cunosc o persoana care mi-a recomandat si mie, o sa ma orientez spre altceva, care sa nu prezinte pericol pt mine.

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 13:40

e mai bine asa. ti-am zis ca nici eu nu recomand...dar...eu am fost destul de nebuna incat sa risc. am mai zis...am zis ori pastilele astea ori anorexie (ca bulimie nu-mi iese...nu pot sa vomit chiar daca bag degetu' pe gat ).
Si nah...anorexia sigur nu e sanatoasa..plus ca la gastrita mea nu ar fi tocmai alegerea cea mai buna. Asa ca am zis sa incerc pastilele...
Oricum, ceva trebuia sa fac...deja nu mai aveam chef de nimic...nici sa ies in oras, mi se parea ca arat groaznic, ca nu-mi sta bine cu nimic...sa ies la cumparaturi era un chin (pt ca orice probam nu-mi statea bine)...nu mai zic de momentele cand cineva bine-voia sa-mi aminteasca asa dragut ca m-am ingrasat...cand ma asezam stateam cu mainile incrucisate sa nu mi se vada daca se "revarsa" burta, cand eram cu prietenul incercam sa ma bag cat mai repede sub plapuma, sa ma ascund, cand ma uitam in oglinda sau vedeam vreo poza mai veche cu mine slaba ma apuca plansul...deci nu a fost tocmai o perioada roz sa zicem. Nici acum nu pot sa zic ca sunt multumita...inca nu am ajuns cum eram inainte...dar macar am o speranta...am vazut ca ceva incet incet functioneaza...si acum e putin mai bine.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 13:44

stiu ca toata faza cu slabitul si cate kg avem sau nu in plus e legat de cum se simte fiecare in pielea lui/ei... si nu mi-o lua in nume de rau, ca n-o zic cu nici o intentie, dar... sa-mi bag picioarele daca va inteleg :mika2:

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 14:06

nu stiu....e vorba ca eu mereu am fost slaba...niciodata nu pot sa zic ca am tinut vreo cura de slabire...cel mai mult am avut 47kg si si atunci ma vedeam grasa...ma abtineam de la duciuri 2 zile sa zicem...si gata, reveneam la loc. si mama se mira cu ce rapiditate slabesc...nu aveam nici o problema.
si a fost un soc pt mine sa ma ingras cu 7 kg in nici 3 luni, in conditiile in care nu am mancat mai mult ca de obicei...ba chiar cand am avzut ca incep sa pun pe mine am incercat sa am grija la ce mananc...si tot ma ingrasam in continuare.
sunt si micuta de inaltime, nu am sanii mari...asa ca orice kg in plus se vede al naibii de urat. Chair daca nu paream grasa in adevaratul sens al cuvantului...sa zicem ca eram mica si indesata...plus ca s-a pus si super aiurea, nu uniform...talia a ramas subtire, sanii mici...si de sub talie aparea o burta si niste aripiaore...care aratau super aiurea si inestetic. De vreme ce nu numai o singura persoana mi-a zis ca m-am ingrasat...iti dai seama ca se observa destul de tare.
Eu mereu am fost genul care se imbraca destul de....sexy sa zicem dar fara sa ma dezbrac. Majoritatea blugilor mei erau cu talie joasa...bluzele pana in talie...si cu kg in plus aratam ridicol. Absolut nimic din ce-mi placea mie din magazine nu-mi venea bine....asa ca am fost nevoita sa-mi iau bluze largi, mai lungi... Nu stiu...si chiar nu ma simt bine asa.... Nu vreau acum sa fiu miss, dar nici nu-mi place sa ma uit in oglinda si sa vad sunci atarnand peste tot. Mai ales acum, la varsta asta...cat inca imi mai pasa de cum arat, incerc sa mai imbrac cat mai modern, sa ma aranjez....sa imi placa mie cum arat (nu pentru a fi agatata pe strada sau mai stiu eu ce...chiar nu ma intereseaza asta...si nu ma flateaza cu nimic ca toti taranii fluera si se uita dupa mine). Dar nu stiu...mi se pare ca orice haina de ex sta muult mai bine pe un corp mai slab. si ma simt eu mai bine, mai sigura pe mine atunci cand sunt slaba.
De fapt, cea mai frumoasa perioada a fost atunci cand aveam 42 de kg...cand intr-adevar am recunoscut si eu ca sunt slaba si nu mai e nevoie sa mai dau nimic jos...si m-am dus la mare si nu am avut nici o problema ca daca stau asa mi se vede burta sau mai stiu eu ce...ma simteam super bine in corpul meu...si nici puiului nu pot sa-i zic ca-i displacea...tot zicea ca sunt sexy, ca nu stiu ce (dar ca nu cumva sa mai slabesc mai mult...ca o sa ajung sa dispar ). si era vorba de starea mea de spirit...ma simteam bine....eram mandra de corpul meu, eram mai sigura pe mine.
Nu pot sa-ti explic...poate sunt eu putin obsedata de asta....dar nah, daca nu-s inalta, nu am ochii albastri, nu am sanii mari, nu sunt nu stiu ce frumusete....macar slaba sa fiu. Macar atata....

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 14:17

ma uitam la unele prietene ale mele. Unele sunt mai inalte....si desi practic nu-s super slabe...nu le sta rau....si nu par grase...sunt chiar ok, le sta bine, sunt feminine, nu apar sunci inestetice.
Mai am o prietena...ea e chiar mai micuta de inaltime decat mine...dar, desi practic e mai grasuta decat mine, nu pare...nu-i sta rau. Are sanii mari si...e proportionala...nu are aripiaore sau burta ca sa se vada urat...e doar genul mai solid sa zicem...ca grasa in nici nu caz nu ar putea fi numita. La mine mereu chiar si un kg-doua s-au depus aiurea tare...ba la fund, ba la burta, ba la colacei....si imediat se observa si se vedea urat. Acum cu atat mai mult...cu cat nu mai sunt doar doua kg in plus...si deja se vede extrem de urat.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 14:17

am inteles ce-ai zis si tocmai asta spuneam si io ca e vorba de cum se simte fiecare, de cum se vede in oglinda, de ce imagine avem in capsor.
pe mine ma socheaza insa diferentele sau cum sa zic... uite tu la cate kg ziceai ca ai spui ca se vede burta nu stiu cum, ca fugi sub patura, ca nu stau hainele pe tine cum ai vrea etc... pai io ce sa mai zic... nimic... ca elefantelul sigur nu incape in rochitele de balerina pe care le gasesc prin magazine si cu toate astea am o pofta de viata destul de mare, fac dragoste cu becul aprins si goala pusca, cand incepe cineva sa vorbesca despre cure de slabire ii zic sa nu mai bata apropouri la adresa mea si sa mearga la cineva pe care intereseaza subiectul... aaaa asta nu inseamna ca imi place cum arat, nuuu, nici pe departe, doar ca nu las sa-mi strice buna dispozitie si cheful.
iar aia care spun asa in fata vai draga dar te-ai ingrasat sa-si vada de treburile lor; eventual mama, iubitul si prietenii foarte apropiati pot sa atentioneze daca kg in plus chiar devin o problema, dar restul mucles... cred ca le e ciuda si vor sa te faca sa te simti prost pt cateva kg adunate

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 14:44

e vorba de diferenta fata de cum era eu inainte (si cum era obisnuita sa ma vad eu in oglinda, cum imi statea in anumite haine) si cum imi sta acum.
sunt constienta ca daca de cand aveam 14 ani aveam vreo 50kg...ma obisnuiam asa...si ceilalti la fel se obisnuiau cu mine...si acum probabil nu ma mai plangeam ca vai sunt grasa. Adica mi se parea ceva ok.
Sau daca inainte as fi avut 60 de kg...mi s-ar fi parut probabil ca la 50 de kg sunt super model...si vai ce bine imi sta.
Prietenele mele nu mi-au zis ca-s grasa...ca saracele de ani buni ma tot aud ca ma plang ca-s grasa (de genul..."vai, am 47 de kg...ce grasa sunt...trebuie sa slabesc" si ele se uitau la mine si-si faceau cruce si ziceau ca-s nebuna)...eh...acum nu au mai zis ca-s nebuna...
Iubitul...nu e nici el foarte incantat, dar nu-mi zice nimic...ca stie ca ma chinui sa slabesc...si a mai facut el cateva glumite pe vremea cand eram slaba si aveam gargauni in cap (si el baiat ca orice baiat...nu intelege exact cum e chestia cu fetele si ca nu e frumos nici macar in gluma sa te iei de greutatea unei fete) si am inceput sa plang si am reactionat urat...incat saracul nu mai zice nimic. Dar de vreme ce era mandru de mine ca am slabit si-s sexy si bla bla pe vremea cand eram bat...e clar ca acum nu e foarte fericit. plus ca il stiu pe el, nu e genul caruia sa-i placa fetele mai grasute...asta nu inseamna ca acum ma paraseste pt ca m-am ingrasat...in nici un caz, dar daca ar fi sa aleaga intre mine la 42 kg si eu la 52 e clar ca ar alege-o pe cea de 42. si e normal...de vreme ce si eu sunt de aceeasi parere. Plus ca faptul ca nu ma simt eu bine in pielea mea ma face sa fiu mai...nesigura pe mine (cu atatea fete slabe si frumoase prin jur, ma gandesc ca oricare din ele arata mai bine decat mine...), ba interpretez aiurea orice chestiuta...si asta nu e bine pt psihicul la nici unul din noi.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Sam Dec 13 2008, 14:48

ok, bafta cu pastilele si sa ne tii le curent

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Sam Dec 13 2008, 14:49

mercic

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Dum Dec 14 2008, 01:37

Andrela a scris:e mai bine asa. ti-am zis ca nici eu nu recomand...dar...eu am fost destul de nebuna incat sa risc. am mai zis...am zis ori pastilele astea ori anorexie (ca bulimie nu-mi iese...nu pot sa vomit chiar daca bag degetu' pe gat ).
Si nah...anorexia sigur nu e sanatoasa..plus ca la gastrita mea nu ar fi tocmai alegerea cea mai buna. Asa ca am zis sa incerc pastilele...
Oricum, ceva trebuia sa fac...deja nu mai aveam chef de nimic...nici sa ies in oras, mi se parea ca arat groaznic, ca nu-mi sta bine cu nimic...sa ies la cumparaturi era un chin (pt ca orice probam nu-mi statea bine)...nu mai zic de momentele cand cineva bine-voia sa-mi aminteasca asa dragut ca m-am ingrasat...cand ma asezam stateam cu mainile incrucisate sa nu mi se vada daca se "revarsa" burta, cand eram cu prietenul incercam sa ma bag cat mai repede sub plapuma, sa ma ascund, cand ma uitam in oglinda sau vedeam vreo poza mai veche cu mine slaba ma apuca plansul...deci nu a fost tocmai o perioada roz sa zicem. Nici acum nu pot sa zic ca sunt multumita...inca nu am ajuns cum eram inainte...dar macar am o speranta...am vazut ca ceva incet incet functioneaza...si acum e putin mai bine.
sper ca glumesti....anorexia te distruge incet si sigur...cat despre problemele astea le inteleg doar ca la mine sunt invers vai draga ce slaba esti deja e ceva banal pt.mine chiar plictisitor in fine....sg.mea prob e cu bratele care sunt filiforme rau in rest ma doare in 14.daca am hotarat sa iau cateva kg in + e tot pt.sanatate

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Dum Dec 14 2008, 01:40

vdaiana a scris:am inteles ce-ai zis si tocmai asta spuneam si io ca e vorba de cum se simte fiecare, de cum se vede in oglinda, de ce imagine avem in capsor.
pe mine ma socheaza insa diferentele sau cum sa zic... uite tu la cate kg ziceai ca ai spui ca se vede burta nu stiu cum, ca fugi sub patura, ca nu stau hainele pe tine cum ai vrea etc... pai io ce sa mai zic... nimic... ca elefantelul sigur nu incape in rochitele de balerina pe care le gasesc prin magazine si cu toate astea am o pofta de viata destul de mare, fac dragoste cu becul aprins si goala pusca, cand incepe cineva sa vorbesca despre cure de slabire ii zic sa nu mai bata apropouri la adresa mea si sa mearga la cineva pe care intereseaza subiectul... aaaa asta nu inseamna ca imi place cum arat, nuuu, nici pe departe, doar ca nu las sa-mi strice buna dispozitie si cheful.
iar aia care spun asa in fata vai draga dar te-ai ingrasat sa-si vada de treburile lor; eventual mama, iubitul si prietenii foarte apropiati pot sa atentioneze daca kg in plus chiar devin o problema, dar restul mucles... cred ca le e ciuda si vor sa te faca sa te simti prost pt cateva kg adunate
perfect deacord !

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Dum Dec 14 2008, 02:16

Evilpink a scris:sper ca glumesti....anorexia te distruge incet si sigur...cat despre problemele astea le inteleg doar ca la mine sunt invers vai draga ce slaba esti deja e ceva banal pt.mine chiar plictisitor in fine....sg.mea prob e cu bratele care sunt filiforme rau in rest ma doare in 14.daca am hotarat sa iau cateva kg in + e tot pt.sanatate
Da...stiu asta dar am avut momente in care nu-mi mai pasa...si ziceam ca eu o sa ma opresc la timp, cand ajung la kg dorite...si ca eu o sa fiu bine. Dar din fericire am si o gastrita care ma anunta atunci cand am stomacul gol prea mult timp...asa ca a ramas doar un gand... Sunt constienta ca nu e o solutie...dar am zis ca pastilele astea, oricat de ciudate or fi ele, nu pot face mai mult rau decat anorexia...asa ca nu am de pierdut nimic. Si pentru moment vad ca am avut noroc si nu mi-a fost rau, nu am avut nici o problema....cel putin pana acum.
Ce ma oftic e ca eu am slabit destul de putin, fata de alte fete...care cat am slabit eu in 3 saptamani ele slabeau in cateva zile (maxim o saptamana). Dar probabil ca dereglarile hormonale s-au mai opus slabirii....sau poate cele care au slabit asa mult aveau mai multe kg de dat jos (din cate stiu, cel putin teoretic, cu cat ai mai multe kg in plus...cu atat le dai mai usor...iar atunci cand ramai doar cu putine in plus, alea se dau cel mai greu...si cu cel mai mare efect....).

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Daiana la data de Dum Dec 14 2008, 02:25

mda, am citit parca zicea una ca a slabit 2 kg in 3 zile apoi mai departe 5 kg in 9 zile :mika2: pe cand stim cu totii ca o pierdere asa brusca de kg numai sanatoasa nu e! e ok sa slabesti 1 - 1.5 kg / saptamana si treptat nu asa deodata!
unii ar zice ca io caut nod in papura la toate dietele si pastilele din comoditate si lene, dar nu e asa, doar ca ma gandesc la efectele pe termen lung asupra celorlalte organe, asupra sanatatii in general; nu vreau sa slabesc spectaculos in timp record ca dupa aceea sa ma chinui cu alte probleme, sa ma indop cu medicamente sau sa ma stresez intr-una sa ma mentin; sint sigura ca voi gasi o varianta de slabot incet dar sigur si fara sa pun inapoi cu tona.
"cel putin teoretic, cu cat ai mai multe kg in plus...cu atat le dai mai usor" - da, teoretic :P

Daiana's Kitchen
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Dum Dec 14 2008, 02:28

a da normal c anu e sanatos sa slabesti mult brusc....
ca un spirit de gluma diete d eingrasat nu aveti ??? asta cu mancatul mult nu prea merge la mine eu manac putin la o masa asa ca incerc s apap mai des ...buba la mine e ca slabesc pe fond nervos chiar daca manac daca sunt stresata sau ceva e naspa :|

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Dum Dec 14 2008, 02:30

mda...teoretic... practic la mine e exact invers...cand aveam 2 kg in plus...intr-o zi dispareau....acum am 7-10 si ma chinui de un an sa dau si pana acum o luna nu am reusit nici macar 1kg.

Da...stiu ca nu e tocmai sanatos sa slabesti atat de repede...dar sa spunem ca nu m-ar fi deranjar sa scap de vreo 5-6 kg in prima luna...si sa ajung de sarbatori sa fiu si eu slaba...sa ma pot imbraca in ce am eu chef de revelion...
Dar nah...e bine si asa...incetisor incetisor...poate in felul asta nici nu o sa se mai depuna la loc atunci cand nu o sa mai iau pastilele.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Dum Dec 14 2008, 02:34

eu pe fond nervos am slabit in cls a 8a. ajunsesem la 41kg (la inaltime eram la fel ca acum...deci 1.60)...si atunci plangeam ca nici o haina nu mai imi statea...practic cadeau de pe mine...blugii pareau ca sunt ai surorii mai mari... stateau ca pe gard pe mine...dar ce burtica aveam...cum umblam eu cu bluzite cu burta goala (pe atunci era moda cu tricouri din ala scurte).
Apoi dupa ce am trecut de capacitate am ajuns iar la normal (44-45kg)... Iar de bac si licente nu am mai slabit deloc pe fond nervos....probabil ca nu m-am stresat destul...cine stie.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Bast la data de Dum Dec 14 2008, 02:38

Andrela asta cu datul jos greu s anu fie si de la ac...eu nu sunt genul mancacioasa daca nu amnac ok 2-3 zile slabesc :| .probleme cu tiroida nu am..acum ce sa fac imi duc crucea dar stiu cum e sa iti cada hainele de pe tine cum ai scris tu mai sus...bine ca acum mi-am mai revenit...sper s anu slabesc iar in sesiune ca ma bat :|

Bast
Ciocoflender Roz
Ciocoflender Roz

Sus In jos

Mesaj Scris de Andrela la data de Dum Dec 14 2008, 03:03

probabil e de la ac...de vreme ce m-am ingrasat de la ac (ca nu cred sa fie conincidenta ca de cum am inceput sa iau am inceput sa pun pe mine...si in 2 luni am ajuns la 7kg in plus desi manat absolut normal)...e clar ca ceva acolo s-a dat peste cap...de oricat mancam (sau nu mancam mai bine zis) nu dadeam nici un gram jos...nici cu sala, nici nimic. Am schimbat inca de 2 ori ac-urile de atunci..nu m-am mai ingrasat dar nici nu am dat jos.
As vrea sa vad si cu tiroida...poate oi avea niste probleme...ca pe undeva e clar ca ceva nu e in regula, dar dupa sarbatori cred.
Iar despre ac-uri...din pacate nu prea pot renunta la ele din cauza chisturilor. si mi-e frica sa incerc si cu altele...sa nu ma ingras si mai tare... Si nici in doctori nu pot avea incredere...pana la urma ei mi-au recomandat si desorelle si marvelon si yasmin...nu am luat nimic de capul meu si tot am avut probleme.

I STILL BELIEVE...

Andrela
ModerNator
ModerNator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum