Forumul Roz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Chat Box
biroul nostru EmptyDum Apr 17 2016, 04:11 Scris de irene_d

» materiale la metru pentru idei frumoase
biroul nostru EmptyMier Dec 17 2014, 03:17 Scris de arabelaa

» Creme de fata, de ochi...
biroul nostru EmptyMier Noi 26 2014, 22:28 Scris de greeneyes

» Shop 'till you drop - Cumparaturi online
biroul nostru EmptySam Noi 01 2014, 22:24 Scris de westie21

» rinoplastie
biroul nostru EmptyMier Oct 08 2014, 00:57 Scris de Clauditza

» Medic estetician bun
biroul nostru EmptyVin Sept 26 2014, 01:52 Scris de Clauditza

» marirea sanilor cu physiobust
biroul nostru EmptyVin Sept 26 2014, 00:54 Scris de Clauditza

» rochia mea de mireasa
biroul nostru EmptyMar Sept 16 2014, 22:42 Scris de irene_d

» fund bombat...:">
biroul nostru EmptyLun Iul 28 2014, 22:37 Scris de Clauditza

» lucruri de care nu mai ai nevoie
biroul nostru EmptySam Iul 12 2014, 00:58 Scris de Elena20

DecoArtis



Parteneri









biroul nostru

+7
greeneyes
Alex
ale*
JoannaJo
MicaNarcisa
anaissa
gabil88
11 participanți

In jos

Cat de organizat e biroul tau?

biroul nostru I_vote_lcap29%biroul nostru I_vote_rcap 29% 
[ 5 ]
biroul nostru I_vote_lcap18%biroul nostru I_vote_rcap 18% 
[ 3 ]
biroul nostru I_vote_lcap53%biroul nostru I_vote_rcap 53% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 17
 
 

biroul nostru Empty biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Joi Apr 07 2011, 21:26

Buna fetelor,

Un subiect interesant este si biroul nostru, unde ne facem trebusoarele importante si unde ne organizam viata. Eu tot caut sugestii si informatii despre cum sa am un birou cat mai aranjat, atat acasa cat si la serviciu...voi ati gasit ceva interesant? Voi cum vi-l organizati? Petreceti mult la birou? biroul nostru 412337

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de anaissa Joi Apr 07 2011, 21:29

oh... biroul... cand pe bag si eu pe unde pot ca toate dulapurile sunt ticsite ma mai trezesc cu 2-3 carti groase...

am 3 creme de maini, suport de pixuri mare si o colega musafira pe biroul meu ca la ea in birou e inca prea racoare si nu-i place sa stea singura
anaissa
anaissa
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 16713
Data nasterii : 22/08/1982
Varsta : 41
Localizare : Nowhere
Stare de spirit : Bouncing

http://cosmeticelatest.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de MicaNarcisa Joi Apr 07 2011, 22:05

buna Gabi88, bine ai venit la noi...

eu petrec 8 ore la birou la servici si la fel sunt in pana de idei...mai mereu e de-a valma
acasa nu am birou ci masa de margelit

si cu toate ca sunt in cutii si cutiute tot e dezastru mereu
MicaNarcisa
MicaNarcisa
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 37867
Data nasterii : 15/07/1976
Varsta : 47
Localizare : La Galati...
Stare de spirit : Fata mea este model...se ia lumea dupa el...Fata mea este de vis...va lua locu'ntai la Miss

http://micanarcisa.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de JoannaJo Vin Apr 08 2011, 20:13

pe biroul meu (tot masa de margelit dar are mai multe functii) se gasesc mereu margele,unelte necesare,carti,camera,servetele,pungi,cutii,foi,pixuri,bolduri si muuulte alte chestii care n-ar trebuie sa fie acolo...
JoannaJo
JoannaJo
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 29/06/2009

Numarul mesajelor : 1275
Data nasterii : 04/08/1992
Varsta : 31
Localizare : Iasi :X:X:X (Orasul celor 7 coline)
Stare de spirit : inca mai exista!

http://joanna-ioana.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de ale* Lun Apr 11 2011, 03:24

"biroul" meu e masa din sala de lectura :) sunt nevoita sa il tin cat mai dezordonat, ca sa arate cat mai respingator..sa nu-mi ia alta fata locul in sala ca apoi nu mai am unde sa invat biroul nostru 417324 deci tot timpul am ceva cana goala/plina nu conteaza, un ambalaj gol de ciocolata si resturi cum imi ascut creioanele biroul nostru 41589 urat asa-i? asa zic si celelalte fete..prefera o masa mai curata biroul nostru 417324 si uite asa mi-am asigurat eu locul in sala biroul nostru 417324
ale*
ale*
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 3480
Data nasterii : 04/03/1989
Varsta : 35
Localizare : bm/cj
Stare de spirit : exista :P

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de anaissa Lun Apr 11 2011, 03:36

ale, nu esti pe craca ta biroul nostru 417324)
anaissa
anaissa
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 16713
Data nasterii : 22/08/1982
Varsta : 41
Localizare : Nowhere
Stare de spirit : Bouncing

http://cosmeticelatest.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Alex Lun Apr 11 2011, 04:15

Dar isi face fata treaba? Si-o face.
Alex
Alex
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 14/09/2009

Numarul mesajelor : 19247
Data nasterii : 23/07/1985
Varsta : 38

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de greeneyes Lun Apr 11 2011, 18:43

la mine si la munca si acasa biroul e ordonat ranjet si stiu cu ochii inchisi unde e fiecare lucru
si ma enerveaza la culme cand cineva isi baga nasul in lucrurile mele si le strica ordinea biroul nostru 818
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de JoannaJo Mar Apr 12 2011, 00:47

Asa-i si la mine...am o mie de lucruri si totusi stiu exact unde gasesc fiecare chestiuta...s-a bagat mama o data cica sa-mi faca ordine ca o dispera ca am o mie de lucruri pe birou...si am facut o crizaaaa:vreo saptamana dupa asta nu gaseam nimic si ii tot ziceam sa nu mai faca asa ceva biroul nostru 45873 de atunci nu s-a mai atins de nimic din camera mea si ramane intotdeauna surprinsa cand vede ca imi ia cateva secunde sa gasesc orice as cauta biroul nostru 417324
JoannaJo
JoannaJo
Membru Creativ
Membru Creativ

Data de inscriere : 29/06/2009

Numarul mesajelor : 1275
Data nasterii : 04/08/1992
Varsta : 31
Localizare : Iasi :X:X:X (Orasul celor 7 coline)
Stare de spirit : inca mai exista!

http://joanna-ioana.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Mar Apr 12 2011, 01:35

Buna fetelor, ma iertati ca abia acum apuc sa mai scriu. In primul rand multumesc pentru primire si pentru pareri, ma bucur, intr-un fel biroul nostru 41589, sa aud ca nu doar eu sunt cea dezordonata la birou biroul nostru 41589... Da @Mica Narcisa, si eu petrec tot 8 si incerc la plecare sa golesc pe cat posibil biroul si sa las numai ce am de facut a doua zi, dar in timpul zilei fac imediat dezordine :))

in primul rand ca jumate din biroul meu de la serviciu e deja bar, am 3 cutii de ceai si 3 cani biroul nostru 417324...una pt apa, una pt ceai cu plicuri si una cu sita pentru ceai din frunze biroul nostru 417324).... sunt amuzanta, nu? la care se mai adauga si un pahar de cafea dimineata...pe care il uit pana dupa pranz...

da, deci nu reusesc sa gasesc niste chestii, articole care sa ma invete cum sa imi tin biroul ordonat si cum sa-mi eficientizez munca....

... am mai gasit tips-uri de genul trebuie sa iti mentii mereu suprafata de lucru curata si in rest nimic. tot ce folosesti trebuie sa pui imediat dupa la loc in sertare.....si sa tii pe birou doar ce lucrezi in ziua respectiva.....uhmmm...

voi ce tipsuri ati mai gasit, ce articole interesante?

va pup si spor la margelit, ca vad ca multe dintre voi aveti acest hobby frumos biroul nostru 41589

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de MicaNarcisa Joi Apr 14 2011, 18:40

azi m-am suparat si mi-am facut ordine pe birou si in jurul lui biroul nostru 417324
pe birou a ramas asa:telefonul monitorul tastatura si padul cu mouse...si calendarul si cubul de hartiute care e si suport de pixuri in acelasi timp...cana si sticla cu apa..
e asa frumossssss...doua trei zile pana se umple iar biroul nostru 417324 biroul nostru 417324
MicaNarcisa
MicaNarcisa
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 37867
Data nasterii : 15/07/1976
Varsta : 47
Localizare : La Galati...
Stare de spirit : Fata mea este model...se ia lumea dupa el...Fata mea este de vis...va lua locu'ntai la Miss

http://micanarcisa.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de greeneyes Joi Apr 14 2011, 18:43

bravo!
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Inanna Joi Apr 14 2011, 18:49

in general sunt o persoana foarte ornonata insa cu boroul am o problema. imi fac curat si in 10 minute e vraiste totala..nici nu mai ordonez nimic biroul nostru 417324

Inanna
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 22/09/2008

Numarul mesajelor : 16911
Data nasterii : 10/05/1985
Varsta : 38
Stare de spirit : stam cu capul drept, ne simtit perfect

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Lun Mai 02 2011, 21:32

haideti fetelor ca mai e speranta, trebuie doar sa vrem :)

Vad ca sondajul arata ca 54% dintre noi avem intentii bune de ordonare a biroului, dar abandonam repede si se face iar deranj biroul nostru 41589... cum am putea sa ne mai organizam noi un pic...hmm :-?...

Interesata fiind de subiect, am gasit niste lectii de organizare a biroului pe un magazin online de papetarie care mi s-au parut foarte cuprinzatoare.

Uitati ce am spicuit din sfaturile pe care ni le dau: cel mai important si cel mai important este sa sortezi si sa arunca tot ce nu ti-e necesar de pe birou.

Apoi sa aranjezi lucrurile cu care operezi zilnic in cercuri concentrice in jurul tau. trebuie sa le asezi la indemana, nu mai departe de o intindere de brat.

Daca esti dreptaci, sertarul sau suporturile de birou cu lucruride uz frecvent trebuie sa fie in dreapta ta, iar daca esti stangaci, in stanga....

Daca vreti sa cititi articolul intreg, il gasiti aici http://www.papetarie.ro/articol.php?id=10, cuprinde 8 pasi basic.

Au si mai multe lectii...despre ce materiale sunt mai rentabile sa iti iei pe birou...care sunt mai scumpe si de ce...si in ce sa investesti mai mult...daca va intereseaza...

Vi se par interesante sfaturile?


bat

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Daiana Lun Mai 02 2011, 22:04

gabil88 a scris:Interesata fiind de subiect, am gasit niste lectii de organizare a biroului pe un magazin online de papetarie care mi s-au parut foarte cuprinzatoare.

Daca vreti sa cititi articolul intreg, il gasiti aici ... cuprinde 8 pasi basic. bat
va rog sa nu mi-o luati in nume de rau biroul nostru 633654 dar mie-mi vine sa rad la acest articol.
tot ce scrie acolo e de la sine inteles. (in afara de pct 7 cu doua monitoare)
nu-s io perfectiunea sau eficienta intruchipata, nici vreo maniaca a ordinii, dar asta mi se pare ca si cand mi s-ar descrie cum sa-mi trag sosetele dimineata inainte de a ma incalta.
nu m-a invatat nimeni anume sa pun la loc un lucru dupa ce l-am folosit si nu mai am nevoie de el, e ceva ce vine natural. exact la fel procedez si in bucatarie, care e pentru mine al doilea birou biroul nostru 41589
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Lun Mai 02 2011, 22:35

Daiana a scris:
gabil88 a scris:Interesata fiind de subiect, am gasit niste lectii de organizare a biroului pe un magazin online de papetarie care mi s-au parut foarte cuprinzatoare.

Daca vreti sa cititi articolul intreg, il gasiti aici ... cuprinde 8 pasi basic. bat
va rog sa nu mi-o luati in nume de rau biroul nostru 633654 dar mie-mi vine sa rad la acest articol.
tot ce scrie acolo e de la sine inteles. (in afara de pct 7 cu doua monitoare)
nu-s io perfectiunea sau eficienta intruchipata, nici vreo maniaca a ordinii, dar asta mi se pare ca si cand mi s-ar descrie cum sa-mi trag sosetele dimineata inainte de a ma incalta.
nu m-a invatat nimeni anume sa pun la loc un lucru dupa ce l-am folosit si nu mai am nevoie de el, e ceva ce vine natural. exact la fel procedez si in bucatarie, care e pentru mine al doilea birou biroul nostru 41589

Diana, pai atunci hai sa radem de toate sfaturile care circula pe internet :), scrise de toti expertii si toate revistele. Sa fim seriosi, nu mai inventam acum roata. Tu le-ai aplicat asa in detaliile cum zice acolo? biroul nostru 41589 Sau te-ai gandit ca poate locul ala unde iti vine natural sa pui un obiect dupa ce l-ai folosit nu e cel care trebuie din punct de vedere eficienta? Natural ne vine sa punem lucrurile toate in fata noastra, caci acolo consideram ca e locul lor...facem ce facem si tot se strang gramada in jurul nostru. Dar articolul tocmai asta zice, ca nu trebuie sa le pui in fata ta, ci trebuie sa ai tot timpul biroul liber, curat, doar cu strict pixul, foile/dosarele la care lucrezi...iar la finalul zilei lasi pentru a doua zi doar ce ai de lucrat pentru ziua respectiva.

Si te mai miri de ce si sondajul derulat la inceputul acestui subiect arata ca 54% dintre noi nu reusim sa mentinem ordinea initial instaurata biroul nostru 41589, tocmai din instinctele naturale pe care le invoci :)

Si oricum, articolul chiar din titlu spune ca sunt pasi basic de organizare Wink

biroul nostru 968903 Spor la bucatarit

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Daiana Lun Mai 02 2011, 23:03

io nu ma mir de sondaj, am bifat cu toata sinceritatea prima varianta de raspuns.

nu am zis sa radem de toate articolele, desi de majoritatea se poate rade cu pofta. iar referitor la experti... no comment.
mi-am exprimat doar parerea. nici n-am zis ca e prostie, am zis ca MIE imi vine sa rad. poate altora le e chiar de folos acel articol sau altele. daca cineva s-a gandit sa le scrie, inseamna ca exista cineva care are nevoie de ideile alea.
era un punct de vedere strict personal, nu ca sa ma dau mare sau ceva.
din articol nu am ce sa aplic, mie nu mi se strang in fata toate hartiile si ustensilele (sint contabila, deci lucrez cu multe hartii, facturi, notite, dosare si ustensile de birou).

nu am luat in deradere parerea ta sau metodele care iti sint tie utile biroul nostru 633654 ce am scris a fost prin prisma felul meu de a ma organiza.



du-te tu fata, uite ma faci sa vorbesc asa elevat ca-mi creste temperatura biroul nostru 205594
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de greeneyes Mar Mai 03 2011, 00:44

acu ma bag si eu.....
vb de expertii de pe internet si din reviste....sincer, in spatele calculatorului oricine poate fi expert
chiar, oare exista experti in mentinerea ordinii la birou?! biroul nostru 682405
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Daiana Mar Mai 03 2011, 01:22

fix pe subiectul asta nu stiu, dar exista o disciplina care se ocupa de organizarea muncii si a spatiului de lucru, ergonomia.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de strumfi Mar Mai 03 2011, 01:41

chestia asta imi miroase a reclama ieftina la site-ul respetiv
ntz ntz
strumfi
strumfi
ModerNator
ModerNator

Data de inscriere : 13/09/2009

Numarul mesajelor : 17407
Data nasterii : 10/06/1985
Varsta : 38

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de greeneyes Mar Mai 03 2011, 01:44

Daiana a scris:fix pe subiectul asta nu stiu, dar exista o disciplina care se ocupa de organizarea muncii si a spatiului de lucru, ergonomia.
Ergonomia este stiinta multidisciplinara care studiaza interactiunea dintre oameni, activitatea lor si mediul inconjurator.

nu e strict de munca si spatiu de lucruErgonomia este stiinta multidisciplinara care studiaza interactiunea dintre oameni, activitatea lor si mediul inconjurator.


strumfi a scris:chestia asta imi miroase a reclama ieftina la site-ul respetiv
ntz ntz
si mie imi miroase ceva necurat.....cam prea mare insitenta
greeneyes
greeneyes
Membru Fondator
Membru Fondator

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 23347
Data nasterii : 17/09/1986
Varsta : 37
Localizare : etaju' 2
Stare de spirit : THINK PINK

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Daiana Mar Mai 03 2011, 01:49

da, stiu definita este mult mai larga, dar cuprinde si ceea ce se discuta la topicul asta.
Daiana
Daiana
ADMINISTRATOR ROZ
ADMINISTRATOR ROZ

Data de inscriere : 16/09/2008

Numarul mesajelor : 43790
Data nasterii : 07/12/1977
Varsta : 46
Localizare : Temesvar :)
Stare de spirit : gone out! be back someday.

http://testdaiana1.blogspot.com/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Mar Mai 03 2011, 01:59

Daiana a scris:io nu ma mir de sondaj, am bifat cu toata sinceritatea prima varianta de raspuns.

nu am zis sa radem de toate articolele, desi de majoritatea se poate rade cu pofta. iar referitor la experti... no comment.
mi-am exprimat doar parerea. nici n-am zis ca e prostie, am zis ca MIE imi vine sa rad. poate altora le e chiar de folos acel articol sau altele. daca cineva s-a gandit sa le scrie, inseamna ca exista cineva care are nevoie de ideile alea.
era un punct de vedere strict personal, nu ca sa ma dau mare sau ceva.
din articol nu am ce sa aplic, mie nu mi se strang in fata toate hartiile si ustensilele (sint contabila, deci lucrez cu multe hartii, facturi, notite, dosare si ustensile de birou).

nu am luat in deradere parerea ta sau metodele care iti sint tie utile biroul nostru 633654 ce am scris a fost prin prisma felul meu de a ma organiza.



du-te tu fata, uite ma faci sa vorbesc asa elevat ca-mi creste temperatura biroul nostru 205594


Ooo, pai asa zi :), normal ca esti organizata daca esti contabila :) atunci de-aia ti se par tie lucrurile alea din articol ca si pusul sosetelor...

pentru tine ar fi mai degraba lectia aia din 4 parti cu solutiile de arhivare si organizare a documentelor, care sunt mai importante si contribuie direct la eficienta unui birou....au si un grafic sa vezi comparativ calitate vs nota pentru eficienta..:) sunt mai tehnice alea..dar sigur le stii multe dintre ele, te-ai lovit de ele probabil in munca ta

uite aici http://www.papetarie.ro/articol.php?id=19

Fii in continuare la fel de organizata, spor la cifre si la gatit, Daiana, si scuze ca ti-am zis Diana biroul nostru 633654
bat

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de gabil88 Mar Mai 03 2011, 02:05

greeneyes a scris:acu ma bag si eu.....
vb de expertii de pe internet si din reviste....sincer, in spatele calculatorului oricine poate fi expert
chiar, oare exista experti in mentinerea ordinii la birou?! biroul nostru 682405

exista in organizarea birourilor si eficientizarea muncii la birou si cum zicea si Daiana, ergonomia. Cu mentinerea, aici trebuie sa contribui si tu :)

uite un exemplu din afara http://www.askthedecorator.com/File_Organization.shtml tipa care are site-ul a vorbit pentru articolul asta cu o tanti care are functia de Master Simplifier la o companie numita White Space care se ocupa cu fix asta, organizarea birourilor si caselor.

"So I visited Master Simplifier, Cynthia Ivie, to discover the best way to organize files. Cynthia owns White Space, a company that specializes in organizing homes and offices."

La noi nu prea gasesti asa ceva, sunt mai mult firme care se ocupa cu organizarea arhivelor


@strumfi, in loc sa stai sa sesizezi reclame, mai bine vino cu o idee sau sfat util pe domeniu...e un domeniu de care ne lovim toti...si stam cu orele la birou... unele lucruri chiar ajuta si contribuie la eficientizarea muncii... la fel cum suntem disperati sa citim si articole despre time management and stuff....

gabil88
Roz
Roz

Data de inscriere : 07/04/2011

Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 22/09/1988
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Optimista

http://www.austral.ro/

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Squint Sam Mai 05 2012, 23:58

Cand eram in perioada studentiei mereu era vraiste pe birou, desi numai in acea dezordine gaseam ceva anume, cand intra mama sa mi-l aranjeze, nu mai era de gasit acel/e obiect/e , parca intrau in pamant!!! biroul nostru 417324 ; cand m-am apucat de margelit la fel, desi mai mereu stateau in cutiile lor, dar un fimo ori o margea pierduta din cutie exista... apoi cand am avut un alt birou cand m-am mutat la greci, deja devenise ordonat, era pe post de expozitie cu micile mele lucrari, se intampla sa-mi uit vreo crema, truse de fard pe el si ca acel birou sa arate groaznic, dar il faceam ca inainte, curat!

Squint
Membru V.I.P
Membru V.I.P

Data de inscriere : 17/10/2008

Numarul mesajelor : 3127
Data nasterii : 06/03/1981
Varsta : 43

Sus In jos

biroul nostru Empty Re: biroul nostru

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum